ویدیو منتشر شده از پشت صحنه No Way Home حرکات آکروباتیک تام هالند را نشان می‌دهد

تام خودش اسپایدرمن است!

اخیرا یک ویدیو از پشت صحنه No Way Home در فضای مجازی منتشر شده که در آن تام هالند (Tom Holland)، بازیگر نقش مرد عنکبوتی، حرکات آکروباتیک انجام می‌دهد!

شخصیت مرد عنکبوتی در دنیای کمیک بوکی مارول همیشه از بهترین‌ها بوده و طرفداران بسیاری را به واسطه داستان‌های هیجان انگیز، حول محور پسری به نام پیتر پارکر (Peter Parker)، دارد؛ نوجوانی که علاوه بر دغدغه‌های روزمره و تهیه مواد لازم برای پخت و پز در خانه، باید مراقب دزدانی باشد که در خیابان‌های نیویورک پرسه می‌زنند. با این حال نشان دادن شخصیت روی کاغذ رنگی و با طراحی گرافیکی، به مراتب راحت‌تر خواهد بود تا اینکه همین کاراکتر قرار باشد تا توسط یک بازیگر به جهان سینما قدم بگذارد.

به نحوی که وقتی فرد کتاب را می‌خواند، رسما می‌تواند با خیالات خود صدای شخصیت‌ها و تنش‌های آن‌ها را در ذهن خود، تقریبا به همان شیوه‌ای که دوست دارد خلق کند. اما با دیدن فیلم، شما صرفا بازی یک بازیگر را می‌بیند که در هر صورت نمی‌تواند همه را راضی نگه دارد! به همین دلیل نیز انتخاب بازیگر مناسب، برای نقش‌های بزرگی مانند اسپایدرمن یا بتمن (Batman)، همیشه چالشی بوده که سینماپردازانی همچون سم ریمی (Sam Raimi) و کوین فایگی (Kevin Feige) با آن رو به رو بوده‌اند. این در حالی است که تام هالند به عنوان مرد عنکبوتی جهان سینمایی مارول، واقعا طی سالیان اخیر ثابت کرده که کارش را خوب بلد است!

ویدیو پشت صحنه No Way Home و هنرنمایی هالند!

در ویدیو فوق، در واقع می‌توانید صحنه‌ای را مشاهده کنید که در آن، تام هالند در حال اجرای صحنه مبارزه مرد عنکبوتی با دکتر اختاپوس (Doc Oc)، روی پل است. در این سکانس، پیتر که از دست اختاپوس فرار می‌کند، از روی ماشین‌ها می‌پرد و سپس خود را به فردی می‌رساند که قرار بود تا تاییدیه بر ورود ام جی (MJ) و ند (Ned) به دانشگاه را امضا کند.

در واقع این حرکات را معمولا بدلکار تام هالند انجام می‌دهد که در فیلم Spider-Man: No Way Home، لوک اسکات (Luke Scott) و گرگ تانلی (Greg Townley) وظیفه اجرای آن را داشته‌اند. به هر حال در اکثر صحنه‌هایی که شخصیتی مانند اسپایدرمن لباس قرمز و آبی خود را می‌پوشد، حتی صورتش هم مشخص نیست و از همین جهت نیز بدلکاران خیلی راحت در سکانس‌های اکشن جایگزین می‌شوند. اما اینکه می‌بینیم تام هالند خود این حرکات بدلکاری را انجام می‌داده، واقعا تحسین برانگیز است!

با این حال، جالب است بدانید که بسیاری از بازیگران دنیای سینمایی مارول مانند بری لارسون (Brie Larson) و انتونی مکی (Anthony Mackie) هم به این اقدام ابراز علاقه کرده‌اند و با انجام تمرینات بدنسازی و آمادگی جسمانی، برخی از بدلکاری‌های داخل فیلم‌ها را خود انجام می‌دهند. این در حالی است که انجام این کار اگر نهایتا به مصدوم شدن بازیگر منجر شود، از چند هفته تا چند ماه یا حتی یک سال ممکن است ضبط فیلم مورد نظر به تاخیر بیوفتد!

فیلم Spider-Man: No Way Home حدود چهار ماه پیش در سینماها اکران شد و حال نسخه بلوری آن برای کاربران در دسترس قرار دارد.

اما آیا برای یک بررسی ویدیویی از ایستراگ‌های آن آماده هستید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا