آیا آینده سریال The Last of Us از همین حالا خراب شده است؟

اشتباه بزرگ کارگردانان یا ابتکار جدید؟

آینده سریال The Last of Us

بخشی مهم از آینده سریال The Last of Us در نظر ما خراب شد! این جمله‌ای است که بسیاری از طرفداران قدیمی دنیای د لست آف آس پس از برخی وقایع رخ داده در دو قسمت اول سریال می‌گویند؟ اما آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟

سریال د لست آف آس که به تازگی کار خود را در شبکه HBO آغاز کرده است، از همین حالا بخشی مهم از زندگی شخصیت الی (Ellie) را در سریال به ما نشان داد که می‌تواند آینده سریال را برای این شخصیت خراب کند! احتمالا تمام ما بر این موضوع اتفاق نظر داشته باشیم که الی، مهم‌ترین شخصیت فرنچایز بی نظیر The Last of Us است. شخصیت الی لحظات احساسی بسیاری را در این دنیا پشت می‌گذارد، اما یک حس مهم در صحنه‌ای مهم برای شخصیت الی وجود داشته که ممکن است در سریال نتوانیم شاهد آن باشیم.

موسیقی، بخشی مهم از شخصیت الی است و ممکن است در سریال توجه به مراتب کمتری به این بخش از شخصیت او شود. در زمان انتشار این مطلب، تنها دو قسمت از سریال د لست آف آس اکران شده، با این حال فصل دوم سریال توسط شبکه HBO تایید شده و به ما این اجازه را داده که درباره آن صحبت کنیم. در حالی که اطلاعات بسیار کمی از فصل دوم سریال به انتشار رسیده، ما باور داریم که فصل دوم وقایع بازی The Last of Us Part 2 را برایمان در قالب سریال تعریف خواهد کرد. بازی The Last of Us Part 2 به دلیل برخی تصمیمات گرفته شده در بخش داستانی توسط توسعه دهندگان، یکی از جنجالی‌ترین بازی‌های تاریخ ویدیو بوده و لو رفتن داستان این بازی پیش از انتشار رسمی، این بحث و جنجال درباره آن را چند برابر کرد. حال برخی باور دارند که بعضی بخش‌هایی مهم از این بازی در سریال The Last of Us دیده نخواهند شد!

کدام صحنه از فصل دوم سریال برای ما بی معنی خواهد شد؟

اگر به تجربه بازی The Last of Us Part 2 پرداخته باشید، می‌دانید که موسیقی Take On Me اثر a-Ha، که توسط الی خوانده و نواخته می‌شود، یکی از زیباترین و احساسی‌ترین لحظات این بازی را رقم می‌زند. این موسیقی در سال ۱۹۸۵ به انتشار رسیده و در سریال تلویزیونی د لست آف آس زمانی که موسیقی مربوط به دهه ۱۹۸۰ میلادی از رادیو پخش می‌شود، یعنی خطر و مشکل در راه است!

برای مثال، ما می‌توانیم به دو موسیقی Never Let Me Down Again و البته Wake Me Up Before You Go-Go در قسمت اول سریال اشاره کنیم. به باور ما افزودن مفهوم خطر به موسیقی‌های دهه ۱۹۸۰ در سریال د لست آف آس، در آینده یکی از احساسی‌ترین لحظات سریال را برای همه ما و بیش از همه شخصیت الی خراب می‌کند!

همانطور که اشاره شد، الی موسیقی Take On Me را در بازی The Last of Us Part 2 در وصف دینا (Dina) می‌خواند. این موسیقی نه تنها لحظه‌ای کلیدی در رابطه الی و دینا را رقم می‌زند، بلکه از آنجایی که الی این موسیقی را با گیتاری که جوئل (Joel) به او داده می‌نوازد، معنی و مفهومی فوق العاده عمیق به این موسیقی می‌بخشد. اما از آنجایی که در سریال The Last of Us ما با شنیدن موسیقی‌های دهه ۱۹۸۰ به یاد خطر می‌افتیم، این صحنه و موسیقی می‌تواند مفهومی کاملا متضاد با چیزی که می‌دانستیم به خود بگیرد.

اما چرا موسیقی Take On Me در سریال The Last of Us هنوز برای ما معنا دار و مهم خواهد بود؟

موسیقی گوش نواز Take On Me پس از اجرا در بازی The Last of Us Part 2، در تریلر سریال د لست آف آس نیز شنیده شد و حال این موسیقی به نحوی موسیقی اختصاصی شخصیت الی است و از همین رو استفاده از این موسیقی در تریلر سریال کاملا عامدانه بوده است. با توجه به این موضوع، احتمالا استفاده مداوم از موسیقی‌های دهه ۱۹۸۰ در سریال ادامه خواهد داشت.

در ادامه باید به این موضوع اشاره داشت که بدون شک نویسندگان سریال د لست آف آس از اهمیت این موسیقی مطلع بوده و شاید قصد دارند مفهومی جدید و بهتر از گذشته به این موسیقی ببخشند. وجود موسیقی Take On Me در تریلر سریال به نحوی نه تنها به وجود رابطه الی و دینا در سریال اشاره داشته، بلکه به مرگ بحث بر انگیز جوئل نیز اشاره دارد!

با وجود تمام این احتمالات، به باور عموم کاربران، آینده سریال د لست آف آس می‌تواند صحنه‌ای خاطره انگیز از زندگی الی را برای ما بسیار کم رنگ کرده و به عبارت دیگر این صحنه را در نظر ما خراب کند و البته در اختیار مخاطبین جدید قرار ندهد! نظر شما درباره آینده سریال The Last of Us چیست؟ فکر می‌کنید کارگردانان سریال چه چیزهایی برای آینده سریال در نظر دارند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

4.4 5 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا