#مهسا_امینی

ایستراگ فیلم ثور ۴ از لوکی به طرفداران می‌گوید

عشق ناتمام ثور به لوکی!

ایستراگ فیلم ثور ۴ از لوکی به طرفداران می‌گوید شینا گازرانی ۰ ۲۱ تیر ۱۴۰۱ مارول
ایستراگ فیلم ثور ۴

از زمان اکران فیلم دنباله مورد انتظار تایکا وایتیتی (Taika Waititi)، Thor: Love and Thunder، کاربران آنلاین واکنش‌های مختلفی نسبت به ایستراگ فیلم ثور ۴ درباره لوکی داشته اند. داستان فیلم Thor 4 وقایع دنیای سینمایی مارول را پس از فیلم Avengers: Infinity War از سر می‌گیرد.

در فیلم Thor: Love and Thunder شاهد بازگشت کریس همسورث (Chris Hemsworth) به‌عنوان کاراکتر ثور، و بحران‌های این شخصیت در دوره میانسالی‌اش هستیم. همچنین، کاراکترهای دیگری از جمله جین فاستر با بازی ناتالی پورتمن (Natalie Portman) به‌عنوان مایتی ثور (Mighty Thor)، لیدی سیف با بازی جیمی الکساندر (Jamie Alexander)، تسا تامپسون (Tessa Thompson) در نقش والکری، وایتیتی با حضور در نقش کورگ، زئوس با بازی راسل کرو (Russell Crowe) و کریستین بیل (Christian Bale) در نقش گور: قصاب خدایان و شرور فیلم در سومین دنباله فیلم ثور حضور دارند. فیلم ثور: عشق و تندر اولین اثر از فرنچایز فیلم‌های ثور است که تام هیلدستون (Tom Hiddleston) را به‌عنوان خدای شرارت (God of Mischief) به‌تصویر نمی‌کشد و طبق آنچه که کورگ در ابتدای فیلم عشق و تندر اشاره می‌کند، لوکی، برادر ناتنی ثور پس از دو بار مرگ، در فیلم جنگ ابدیت برای نجات ثور از چنگ تانوس خودش را قربانی می‌کند.

در خلال فیلم، ثور، جین و والکری به Omnipotence City سفر می‌کنند تا دیگر خدایان را برای جنگ علیه گور با یکدیگر متحد کنند. اگرچه در ابتدا سه نفر به‌صورت ناشناس وارد شهر می‌شوند، اما زئوس از وجود ثور آگاه شده و حضورش را آشکار می‌کند. در همین صحنه پشت ثور را می‌بینیم که با تتوهای متعدد پوشیده شده است. علاوه بر لیستی از نام‌هایی که عزیزان از دست‌رفته ثور را یادآوری می‌کنند، موردتوجه‌ترین تتوهای خدای رعد طرحی از کلاه‌خود لوکی و عبارت‌های RIP Loki، brothers و rest in mischief هستند. طرفدارانی که Love and Thunder دیده‌اند، واکنش‌های جالب و متعددی نسبت به ایستراگ فیلم ثور ۴ درباره کاراکتر لوکی در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.
به عقیده بسیاری از طرفداران مارول، لوکی یکی از محبوب‌ترین آرک‌های شخصیتی در دنیای سینمایی مارول به‌حساب می‌آید؛ شخصیتی مشابه همتایانش در اساطیر اسکاندیناوی، در ابتدا به‌عنوان برادر حسود و شرور ثور که خود را وارث و شایسته تاج و تخت ازگارد می‌داند، به مخاطبان معرفی شد. در فیلم‌های پیشین از جمله ثور: دنیای تاریک و رگناروک عطش لوکی برای کسب قدرت و توجه، بارها به‌واسطه محبت برادر بزرگترش ثور، بخشیده شد و از همین رو، رقابت میان دو برابر به عشق و احترام بدل شد و مرگ لوکی عمیقا ثور را متاثر کرد.

اگرچه جای خالی حضور فیزیکی هیدلستون و برتری‌جویی او نسبت همسورث در فیلم حس می‌شود اما تتوهای ثور تا حدودی باعث می‌شوند که حضور لوکی در فیلم Thor: Love and Thor حس شود و ایستراگ فیلم ثور ۴ احتمال بازگشت لوکی و متحد شدن دو برادر را نوید می‌دهند. داستان فصل دوم سریال Loki از شبکه دیزنی پلاس که به‌تازگی فیلم‌برداری آن آغاز شده است، واریانت متفاوتی از کاراکتر هیدلستون را که در پایان فیلم Endgame با تسرکت (Tesseract) فرار کرده است به‌تصویر می‌کشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا