سکانس حذف شده فیلم Thor 4 دلیل ضعف اثر نهایی را نشان می‌دهد

صحنه حذف شده‌ای که از فیلم اصلی بهتر بود!

در جدیدترین کلیپ از سکانس حذف شده فیلم Thor 4 که به تازگی منتشر شده، می‌توانید شاهد صحبت‌های زئوس (Zeus) و ثور باشید؛ در حالی که پادشاه خدایان به نحوه کار با تاندربولت را به خدای رعد یاد می‌دهد!

پس از اکران فیلم سینمایی Doctor Strange: In The Multiverse of Madness خبرهای تازه درباره اثر بعدی دنیای سینمایی مارول، یعنی Thor: Love And Thunder منتشر شد. ابتدا یک تریلر هیجان‌انگیز با حضور نگهبانان کهکشان (Guardians of The Galaxy) توجه طرفداران را جلب کرد و سپس شاهد جین فاستر (Jane Foster) در قامت مایتی ثور (The Mighty Thor) بودیم. این فیلم قرار بود که برای طرفداران به نحوی اشتباهات Doctor Strange 2 را جبران کند و اثری فوق‌العاده اکشن و در عین حال خنده‌دار، از ماجراجویی جدید و جذاب ثور باشد؛ در حالی که تغییرات ایجاد شده در داستان آن، باعث شدند تا انتظارات برآورده نشود.

در واقع این فیلم به ما نشان داد که ثور (Thor) اینبار در مقابل دشمنی تازه به نام گور قرار می‌گیرد؛ کسی که هدفش کشتن تمامی خدایان است. با این وجود می‌بینیم که نه تنها از گور و پتانسیل‌های درجه ۱ کمیک بوکی آن در این اثر به درستی استفاده نمی‌شود، بلکه حتی نگهبانان کهکشان هم نقش چندان مهمی را در فیلم Thor: Love And Thunder ندارند و خیلی زود با آن‌ها خداحافظی کردیم! این در حالی بود که پتانسیل سوم از دست رفته این فیلم، برای استفاده از زئوس و خدایان یونانی بود که هرگز آنطور که باید و شاید به تصویر کشیده نشدند.

ما در فیلم Thor سال ۲۰۱۱ ابهت متفاوتی را در اودین (Odin) دیده بودیم که نشان می‌داد شاه قلمروهای این جهان کیست و چطور آن را مدیریت می‌کند. با این وجود متاسفانه در فیلم Thor: Love And Thunder زئوس به عنوان شاه خدایان معرفی می‌شود، در حالی که اصلا این مقام درخور این شخصیت نیست و در محصول نهایی همه چیز درباره آن جوک است. با این وجود، اخیرا یک صحنه حذف شده از فیلم Thor 4 منتشر شده که اگر به آن دقت کنید، می‌توان متوجه شد که چطور پتانسیل زئوس انقدر راحت در محصول نهایی از دست رفته و عوض کرد داستان، چطور به آن آسیب زده است.

سکانس صحنه حذف شده فیلم Thor 4 با زیرنویس فارسی

در این صحنه حذف شده، می‌توانید ببینید که زئوس و ثور در حال قدم زدن در کنار دریاچه‌ای هستند و شاه خدایان به ثور درباره استفاده از تاندربولت صحبت می‌کند. او ظاهرا تقابل متفاوتی را با ثور در شهر خدایان یا همان امنیپتنت (Omnipotent) داشته و اینجا سعی دارد تا به خدای رعد راهی را برای رسیدن به گور و شکست دادن او نشان دهد. این سکانس فوق‌العاده جذاب‌تر و بهتر از آن چیزی است که در فیلم اصلی دیده بودیم و نشان می‌دهد که زئوس یک شخصیت منفی نیست که با ضربه ساعقه کشته شود. همچنین در این سکانس می‌توان دید که تاندربولت در واقع سلاحی نیست که یک جسم فیزیکی ثابت داشته باشد، بلکه زئوس آن را احضار می‌کند و این کار را به ثور هم یاد می‌دهد.

با این وجود، اگر این داستان حذف شده قرار بود که ادامه پیدا کند، می‌توانست اینطور باشد که زئوس پس از صحبت با ثور و دادن تاندربولت به او، عملا باعث شده تا پسرش هرکول روی این موضوع حساس شود و به همین دلیل نیز هرکول سعی می‌کند تا بعدها برای جلب نظر پدرش، با ثور مبارزه کرده و او را شکست دهد. این سناریو به مراتب از چیزی که در فیلم اصلی دیده بودیم بهتر است و از طرفی نشان می‌دهد که حتی جین نیز احتمال داشته که زنده بماند و با میولنیر درمان شود.

لازم به ذکر است که این داستان در واقع بدنه اصلی بوده و سکانس حدف شده فوق از فیلم Thor 4 عملا محیطی را نشان می‌دهد که عکس‌های مرتبط با آن را پیش‌تر در تصاویری که پیش از اکران فیلم منتشر شده بودند، دیده بودیم. با این حساب، ظاهرا چیزی باعث شده تا داستان اصلی تغییر کند و به سبکی روایت شود که در محصول نهایی دیدیم. همچنین جالب است بدانید که گور در داستان اصلی قرار بوده تا خیلی از چیزی که دیدیم خشن‌تر باشد و حتی روح بچه‌های دزدیده شده را بکشد تا بتواند به اترنیتی (Eternity) برسد.

انتشار این سکانس در فضای مجازی توسط تیم سازنده، باعث شده تا طرفداران شدیدا درباره پاک شدن این صحنه از داستان اصلی فیلم نا امید شوند و حتی اظهار کنند که این سکانس خیلی بهتر بود! اما به هر حال فیلم دیگر اکران شده و ظاهرا عجله استودیو مارول برای زودتر آماده کردن این اثر سینمایی، باعث شد تا داستان جذاب آن به چیزی که انتظارات را برآورده نکرد تبدیل شود.

با این وجود، جالب است بدانید که هنوز هم شانس خوبی در فاز ششم دنیای سینمایی مارول برای نمایشی متفاوت از ثور وجود دارد! طوری که تایکا وایتیتی (Taika Waititi) اخیرا صحبت‌هایی را درباره Thor 5 ارائه داده و به نظر می‌رسد که چنین پروژه‌ای در آینده توسط استودیو مارول در دست ساخت قرار خواهد گرفت.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا