احتمال ساخت فیلم Thor 5 و صحبت‌های جالب تایکا وایتیتی درباره آن

ثور، قصاب گواهینامه‌ها

احتمال ساخت فیلم Thor 5

حین مصاحبه تایکا وایتیتی (Taika Waititi)، کارگردان Thor: Love And Thunder او صحبت‌هایی را درباره احتمال ساخت فیلم Thor 5 ارائه داد.

اولین بار ثور (Thor) را در فیلم سال ۲۰۱۱ به کارگردانی کنت برانا (Kenneth Branagh) دیدیم؛ کسی که خدای رعد اساطیر نورس (Norse) را به دنیای سینمایی مارول اضافه کرد و بعد از عنوان Avengers، یک اثر جداگانه و مستقل دیگر نیز برای او کارگردانی کرد. با این وجود در سال ۲۰۱۷ و درست پیش از وقایع فیلم Avengers: Infinity War، کوین فایگی (Kevin Feige) تصمیم گرفت تا کارگردانی اثر بعدی از سری فیلم‌های Thor را به شخص دیگری بسپارد.

فردی که به عنوان کارگردان فیلم Thor 3 انتخاب شده بود، تایکا وایتیتی، هنرمند استرالیایی بود که توانست به خوبی از پس کار بربیاید و عنوان Ragnarok را به سبکی فوق‌العاده متفاوت و طنز کارگردانی کند؛ اثری که به یکی از بهترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول تبدیل شد و شخصیت ثور را هم کمی مورد تغییر قرار داد. با این حال پس از این فیلم، ثور دچار مشکلات بسیاری شد و بعد از اضافه وزنی که در Endgame گرفته بود، نهایتا در تریلر فیلم Thor: Love And Thunder کمی به وضع خود رسیدگی کرد و دیدیم که خدای رعد باز هم با همان قدرت سابق بازگشته است! با این تفاوت که داستان جدید او، اینبار در مقابل ابرشروری بزرگ بود و از طرفی نامزد سابقش هم می‌توانست چکش سابقش را بردارد؛ عجب داستان بهم ریخته‌ای!

به هر حال این اثر سینمایی هم اکران شد و در آن دیدیم که خدای رعد یکبار دیگر ماجرای عجیبی را پشت سر گذاشت که در آخر آن، روایت طوری تمام شد که می‌توان ادامه آن را در آثار سینمایی بعدی دنبال کرد؛ اما با این حساب آیا احتمال ساخت فیلم Thor 5 وجود دارد؟ تایکا وایتیتی که وظیفه کارگردانی دو اثر قبلی سری فیلم‌های Thor را به عهده داشته، مدت‌هاست که درباره این موضوع جوک تعریف می‌کند و به صورت غیر مستقیم به کارگردانی ماجراجویی سینمایی و بعدی خدای رعد اشاره می‌کند.

با این وجود، اخیرا او در برنامه رادیویی BBC 1 Radio او با مجری صحبت‌های بسیاری را درباره عنوان فیلم Thor 5 کرده و حتی یک داستان خنده‌دار را هم درباره آن ارائه داده است!

احتمال ساخت فیلم Thor 5 با مضمون گواهینامه گرفتن خدای رعد!

در واقع صحبت‌های بین وایتیتی و مجری برنامه از آنجا شروع شد که حرف‌هایی درباره فیلم Thor 5 با عنوان Thive (ترکیب دو کلمه Thor و Five) مطرح شده بود. سپس بعد از این موضوع خیلی سریع مجری برنامه عناوین دیگری را هم مطرح کرد که یکی از آن‌ها به این موضوع اشاره داشت که ثور بتواند روزی به یک آموزشگاه رانندگی برای گرفتن گواهینامه برود. این ماجرا شدیدا روی وایتیتی تاثیر مثبت داشت و او حتی اظهار کرد که می‌توان مثل قسمت ویژه‌ای که بین Captain America: Civil War و Infinity War ساخته شده بود، اینبار هم یک اپیزود جداگانه برای گواهینامه گرفتن ثور در نظر گرفته شود.

به گفته تایکا وایتیتی، دیزنی فقط کافی است تا صفرهای روی بودجه ساخت فیلم Thor 5 را بردارد و با مبلغی چندین برابر کمتر از چیزی که برای ساخت Love And Thunder خرج شد، آن‌ها می‌توانند به راحتی ماجرای سینمایی بعدی ثور را به تصویر بکشند. وایتیتی از تابستان سال گذشته هم حرف‌های زیادی را درباره احتمال ساخت فیلم Thor 5 می‌زد و حتی یکبار اعلام کرده بود که تا وقتی دیزنی بخواهد، او با کریس همسورث (Chris Hemsworth) برای ساختن فیلم‌های سری Thor همکاری خواهد کرد.

آیا Thor 5 روزی به واقعیت تبدیل خواهد شد؟

در حال حاضر فیلم Thor: Love And Thunder در نسخه بلوری از شبکه استریم دیزنی پلاس در اختیار بینندگان قرار دارد، اما نکته خاص درباره آن، نحوه پایان دادن به داستان است. در این اثر سینمایی صحنه پس از تیتراژی قرار داده شده بود که در آن، هرکول (Hercules) که فرزند زئوس است، به خواست پدرش سراغ ثور می‌رود اما ما هرگز مبارزه بین او و ثور را نمی‌بینیم تا داستان برای اثر سینمایی بعدی جریان داشته باشد.

همچنین در پایان فیلم، ما می‌بینیم که لاو (Love) یا همان دختر گور (Gorr)، حال در کنار خدای رعد زندگی می‌کند و با او به ماجراجویی‌های فضایی می‌رود؛ جایی که با دشمنان بسیاری مبارزه می‌کنند و از طرفی او حتی می‌تواند از قدرت استورم بریکر (Storm Breaker) استفاده کند! با این وجود، میولنیر (Mjolnir) تکه تکه شده باز هم در دستان ثور قرار گرفت و این خود می‌تواند زمینه‌ساز یک فیلم دیگر برای خدای رعد باشد. در نظر داشته باشید که فاز ششم MCU در حال حاضر بخش‌های خالی بسیاری دارد که احتمال وجود یک فیلم دنباله از ثور در آن می‌رود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا