#مهسا_امینی
شخصیت های فیلم Thor 4

رتبه‌بندی شخصیت های فیلم ثور ۴

از گور تا ثور، ثور ۴ فستیوال رنگارنگ شخصیت‌ها!

رتبه‌بندی شخصیت های فیلم ثور ۴ حدیث رئوف ۰ ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ مارول

از اکران جهانی جدیدترین فیلم ثور، تنها چند هفته می‌گذرد و تا به امروز این فیلم توانسته است که به فروش بالایی در گیشه‌های جهانی دست پیدا کند. از نکات جذاب این اثر می‌توان به شخصیت های فیلم ثور ۴ اشاره کرد. فیلم ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder)، یکی از جذاب‌ترین و رنگارنگ‌ترین آثاری است که در فاز چهارم جهان سینمایی مارول، منتشر شده است. اثری که در آن شاهد اتحاد دوباره ثور (Thor) با هنرنمایی کریس همسورث (Chris Hemsworth) و دوستانش برای مبارزه با گور، قصاب خدایان (Gorr The God Butcher) با هنرنمایی کریستین بیل (Christian Bale)، یکی از خطرناک‌ترین شرورهای جهان مارول هستیم.
حتی با وجود حضور طیف گسترده‌ای از کاراکترهای مختلف در این اثر، فیلم عشق و تندر توانسته به گونه‌ای ماهرانه، بین آرک داستانی هر شخصیت، تعادل زمانی را رعایت کند. با این حال، در جدیدترین فیلم ثور، شاهد حضور مهم‌تری از بعضی شخصیت های فیلم Thor 4 بودیم که تاثیرشان بر داستان این اثر را نمی‌توان نادیده گرفت. در ادامه با همراه باشید تا به معرفی شخصیت‌هایی بپردازیم که از پایه‌های اصلی فیلم ثور: عشق و تندر هستند.

۱۰. محافظین کهکشان (The Guardians Of The Galaxy)

نگهبانان کهکشان (The Guardians Of The Galaxy) تا حدودی، آرک داستانی منحصربه‌ فردی در فیلم دارند. آنها در ابتدای ماجرای خود در فیلم عشق و تندر، با ثور و کورگ (Korg) روبه‌ رو می‌شوند و استار لرد (Star-Lord) با بازی کریس پرت (Chris Pratt) به ثور یادآوری می‌کند که با جستجو کردن در میان آنها به چیزی که می‌خواهد دست پیدا نمی‌کند بلکه باید میان مردمانی برود که برای ارزش او بالاتری دارند. توصیه استار لرد به ثور، برای او مانند کورسویی در دل تاریکی است. به دنبال سخنان استار لرد، ثور نیز متوجه می‌شود که باید یک رهبر متفاوت باشد، رهبری که مانند پدری دلسوز برای ساکنین آزگارد به جز خوبی، چیزی دیگری نمی‌خواهد.

۹. کورگ (Korg)

در نگاه اول از کورگ (Korg) شاید به عنوان شخصیت یاد شود که مظهر خلق لحظات کمدی است اما با روند داستانی این شخصیت در فیلم عشق و تندر، تماشا کردیم که تنها هدف حضور کورگ در این فیلم، صرفا خلق لحظات کمدی نیست. در فیلم ثور ۴، کورگ دوستش ثور را تماشا می‌کند که در حال مبارزه کردن با احساسات عاشقانه‌ای است که نسبت به جین فاستر (Jane Foster) دارد. لحظاتی که کورگ متوجه می‌شود او نیز خواستار تشکیل دادن خانواده‌ای دوست‌داشتنی است. اگرچه کورگ در طول فیلم با پایان نه‌چندان خوشی مواجه شد اما باز هم نباید فراموش کرد که او به عنوان یکی از به یادماندنی‌ترین شخصیت های فیلم Thor 4، برای همیشه در قلب‌ها زنده خواهد ماند.

۸. کودکان آزگاردی (The Asgardian Children)

در فیلم عشق و تندر، شاهد حضور گروهی از کودکان آزگاردی هستیم که توسط گور ربوده شده‌اند. حمله‌ای که گور از آن به عنوان یک تله استفاده کرد تا به ثور، دست پیدا کند. اگرچه شاید در ابتدا این کودکان مانند اسیرانی درمانده به نظر برسند اما با کمک ثور، موفق می‌شوند که از چنگال گور بی‌رحم، نجات پیدا کنند. کودکان آزگاردی با گذشت زمان، ثور را به مرحله‌ای نزدیک می‌کنند که تنها یک قدم تا تبدیل شدن به رهبری شایسته، فاصله دارد. رهبری که برای آزگاردی‌ها مانند یک پدر دلسوز و مهربان است.

۷. زئوس (Zeus)

زئوس (Zeus) با بازی راسکل کرو (Russell Crowe) یکی از شخصیت های فیلم ثور ۴ است که برای اولین‌ بار شاهد حضورشان در جهان سینمایی مارول هستیم. زئوس، خدای بزرگ یونانیان باستان، هنگامی که نام گور به گوشش می‌رسد با غرور بالای خود، گور را موجودی نه‌ چندان خطرناک می‌داند که قدرت آسیب رساندن به او را ندارد. با این حال، زئوس با بختی بد، به این نتیجه می‌رسد که حتی خدایان بزرگ هم روزی مبارزه را می‌بازند. آرک داستانی زئوس برای بییندگان کاملا رضایت‌بخش است، زیرا این خدای بزرگ توسط ثور و دوستانش، تحقیر شده و این مسئله به هیچ عنوان باب میل زئوس نیست. با این وجود، زئوس در پایان فیلم با فرستادن هرکول، پسر خداگونه‌اش برای کشتن اودین سان، به ثور و دوستانش نشان می‌دهد که او کسی نیست که اجازه دهد حتی یک موجود بی‌جان هم او را تحقیر کند.

۶. والکری (Valkyrie)

والکری ( Valkyrie) با نقش‌آفرینی تسا تامپسون (Tessa Thompson) یکی از اصلی‌ترین شخصیت های فیلم ثور ۴ است. والکری که از سمت ثور به عنوان پادشاه نیوآزگارد انتخاب شده بود، در یکی از اولین قدم‌های خود برای حفظ امنیت مردمش، با ثور متحد می‌شود تا با تهدیدی به نام گور، مبارزه کند. در طول وقایع این فیلم، والکری مانند یک راهنما، دیگران را با راهنمایی‌های خوب خود، در مسیر درست عشق قرار می‌دهد. به ویژه او تلاش می‌کند تا شکافی که بین جین و ثور به وجود آمده است را ترمیم کند. در هر صورت، حضور والکری در فیلم عشق و تندر به طرفدارن ثابت می‌کند که اکنون زمان آن رسیده است تا ادامه داستان این شخصیت را در قالب یک اسپین‌آف، تماشا کنند. مهارت‌های بالا و کاراکتر جذاب این الهه‌ی جنگ، قطعا می‌تواند اثری هیجان‌انگیز و مجذوب‌کننده را به ارمغان آورد.

۵. میولنیر (Mjolnir)

مسیر داستانی میولنیر (Mjolnir) در فیلم ثور: عشق و تندر، یکی از جذاب‌ترین آرک‌های داستانی این فیلم را خلق می‌کند. چکشی که حال در تصاحب جین فاستر، معشوقه سابق ثور است و به این ابرقهرمان تازه‌کار،خدمت می‌کند. خدمتی که باعث حسادت ثور می‌شود. با این حال، با گذشت زمان مشخص شد که این چکش صرفا به خاطر حفظ وعده جادویی خود برای محافظت از جین، در دستان او قرار گرفته است. در حالی که میولنیر یک موجود با قدرت درک کردن نیست اما نقش مهم این چکش را نمی‌توان نادیده گرفت. هنگامی که ثور با جین رو‌به‌رو می‌شود، چکشی را در دستانش می‌بیند که روزی متعلق به او بود. با این حال، در لحظات پایانی فیلم، دوباره شاهد اتحاد و بازگشت ثور با چکش بی‌نظیرش بودیم. بازگشتی که بسیاری از طرفداران جهان مارول برای دیدنش، ثانیه‌شماری می‌کردند.

۴. استورم‌بریکر (Strombreaker)

استورم‌بریکر (Stormbreaker)، تبر ثور نیز مانند میلونیر، سلاح و چکش سابق ثور، دارای داستان و حکایت خاصی در جدیدترین فیلم ثور است. چکشی که به نظر می‌رسد حس دلتنگی ثور نسبت به میلونیر را احساس کرده و هرگاه که او به چکش سابقش خیره می‌شود، استورم‌بریکر به سرعت خودش را نمایان می‌کند. با گذشت زمان و برگشتن میلونیر به سمت ثور، استورم‌بریکر در مسیر تازه‌ای قرار می‌گیرد و به عنوان سلاح جدید جین فاستر، به این ابرقهرمان، خدمت می‌کند.

۳. جین فاستر (Jane Foster)

ناتالی پورتمن (Natalie Portman) بازیگر توانمند هالیوودی، بار دیگر با بازگشت به جهان مارول، نقش جین فاستر (Jane Foster) را بازی می‌کند. دکتر جین فاستری که معشوقه‌ سابق ثور است و در طول فیلم این شخصیت متوجه می‌شود که مبتلا به سرطان است و بیماری او در مرحله چهارم قرار دارد. با این حال، جین فاستر بعد از به دست آوردن میولنیر و تبدیل شدنش به مایتی ثور (Mighty Thor) یا ثور مونث، متوجه می‌شود که به عنوان یک ابرقهرمان، می‌تواند کمک بزرگی برای ثور و دوستانش باشد.

جین فاستر این حقیقت را نیز فراموش نکرده است هر باری که به مایتی ثور تبدیل می‌شود، عملا مرگ نیز به او بیشتر از پیش، نزدیک شده و در آینده‌ای نه‌ چندان دور، احتمال مرگش بسیار بالا است. مسیر زندگی جین فاستر یکی از برترین آرک‌های داستانی شخصیت های فیلم Thor 4 و کل فرانچایز خدای قدرتمند آزگارد است. جین فاستری که مسیر بین یک ابرقهرمان و انسان معمولی بودن را به درستی طی کرده و در آخر داستان با قربانی کردن خود برای کمک به ثور، جهت شکست دادن گور، سخاوت خود را به خوبی به نمایش می‌گذارد.

۲. گور، قصاب خدایان (Gorr the God Butcher)

حضور کریستین بیل به عنوان گور، قصاب خدایان (Gorr the God Butcher) را می‌توان یکی از هیجان‌انگیز‌ترین رویدادهایی دانست که در فاز چهارم جهان سینمایی مارول، اتفاق افتاده است. گور، موجودی بدخواه است که با استفاده از سلاح افسانه‌ای خود در پی از بین بردن تمام خدایانی است که در حال حاضر، مورد پرستش و ستایش مردم قرار دارند. با این حال، پس از رسیدن گور به جاودانگی که در کیهان به آن دست پیدا می‌کند، او متوجه می‌شود که زنده شدن دخترش، مهم‌ترین چیزی است که در این جهان می‌خواهد. به همین دلیل او آرزوی احیای دوباره دخترش و رسیدن به هدف نهایی‌ خود را مهم‌ترین چیزی می‌داند که باید برای رسیدن به آنها، تلاش کند.

 گور با وجود ویژگی‌های کم، بازهم به عنوان یک شرور، جذاب و شگفت‌انگیز است. فیلم عشق و تندر، در نهایت گور را به عنوان شروری منطقی به بینندگان معرفی می‌کند. شروری که در آخر با گوش دادن به حرف‌های ثور مبنی بر ساختن زندگی و آرزویی جدید،عشق را به انتقام ترجیح داده و آرک داستانی خود را به بهترین مرحله ممکن می‌رساند.

۱. ثور (Thor)

ثور (Thor) در طول حضور چندین ساله خود در سراسر جهان سینمایی مارول، سفری طولانی و احساسی را پشت سر گذاشته است. در فیلم ثور: عشق و تندر، بازگشت ثور و جین فاستر به سوی هم، این سفر طولانی را به اوج خود رسانده و دوباره دروازه‌های بسته شده عشق در قلب ثور را بازگشایی می‌کند. اگرچه در پایان فیلم، خدای رعد وبرق، جین را از دست می‌دهد اما با به دست آوردن لاو (Love) با بازی ایندیا همسورث (India Hemsworth)، دختر گور که حالا ثور سرپرستی او را برعهده گرفته است، بار دیگر معنی عشق واقعی را به یاد می‌آورد و به این نکته پی می‌برد که ارزش عشق واقعی حتی بالاتر از یک ابرقهرمان بودن است. اگرچه مشخص نشده است که فیلم ثور: عشق و تندر، آخرین حضور این ابرقهرمان در جهان مارول خواهد بود یا نه اما با توجه به دقایق پایانی این اثر، می‌توان گفت که با وجود از دست دادن انسان‌ها و چیزهای با ارزشی که تا به امروز ثور، مجبور به خداحافظی با آنها شده است، او در آخر با پیدا کردن دوباره معنای عشق و دختری دوست‌داشتنی، به پایان راه خود به عنوان یک ابرقهرمان رسیده و حال زمان آن است که یک زندگی عادی را شروع کند.


فیلم عشق و تندر، جدیدترین اثری است که از فاز چهارم جهان سینمایی مارول، به اکران رسیده است، شما داستان کدام یک از شخصیت های فیلم ثور ۴ را بیشتر دوست داشتید؟ آیا به نظر شما دوباره باید شاهد حضور ثور در فیلمی دیگری باشیم یا باید با این ابرقهرمان دوست‌داشتنی، برای همیشه خداحافظی کرد؟


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا