داستان Avengers: Endgame
1%
  • 0/10

آیا دوست تونی استارک در داستان Avengers: Endgame یک اسکرول بوده است؟

کارگردان سریال به شک و شبهه‌ها پایان داد

آیا دوست تونی استارک در داستان Avengers: Endgame یک اسکرول بوده است؟ ۱۳ ۰۷ مرداد ۱۴۰۲ تلویزیون کپی لینک

هفته گذشته استودیو مارول با پخش قسمت پایانی سریال Secret Invasion از بزرگترین راز داستان Avengers: Endgame پرده برداشت.

رویداد کمیکی تهاجم مخفی یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین کمیک‌ها در تاریخ هشتاد ساله مارول است که ضمن روایت‌ داستان ترسناک نفوذ مخفیانه اسکرول‌ها به زمین، با هویت شخصیت‌های مطرح زیادی بازی کرد. اما اقتباس لایو اکشن Secret Invasion با بازی ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) و بن مندلسون (Ben Mendelsohn) روایت‌گر داستانی معمایی جاسوسی است که بجای قهرمانان بزرگی مثل انتقام جویان، چهار شگفت انگیز و مردان ایکس، ماموران شیلد و افرادی قدرتمند با جایگاه سیاسی مهم را هدف قرار می‌دهند.

به‌لطف داستان بی‌نظیر رویداد کمیکی تهاجم مخفی و همچنین کمپین تبلیغاتی استودیو مارول، از همان ابتدا مشخص بود که بازی کردن با هویت شخصیت‌های کلیدی، مخصوصا آنهایی که ‌مدت زیادی در دنیای سینمایی مارول حضور داشتند، یکی از مهمترین اهداف سریال است. از طرفی دیگر، با توجه به اینکه گروه‌های بزرگی مانند مردان ایکس یا چهار شگفت انگیز هنوز به‌طور رسمی معرفی نشدند و انتقام جویان نیز تا قبل از فیلم Avengers: The Kang Dynasty بازنخواهند گشت، استودیو مارول برای درگیر کردن مخاطب با داستان سریال، گزینه‌های محدودی داشت که یکی از آنها بازی کردن با هویت جیمز رودز، انتقامجوی سابق و دست راست رئیس جمهور ریتسون بود.

آیا انتقامجوی سابق و دوست صمیمی تونی استارک یک اسکرول نفوذی بوده است؟

از رفتار عجیبش با فیوری در قسمت دوم گرفته تا ملاقات مخفیانه‌اش با وارا در قسمت چهارم، اقتباس لایو اکشن Secret Invasion رسما تایید کرد که رودی برای مدتی نامعلوم یک اسکرول نفوذی بوده و مخفیانه در راستای پیشبرد نقشه ابراسکرول گراویک تلاش می‌کرده است. با این حال هیچکس از بازه زمانی این اتفاق شوکه‌کننده خبر نداشت تا اینکه قسمت پایانی سریال هفته گذشته پخش شد. به‌دنبال کشتن گراویک، گایا انسان‌هایی که توسط اسکرول‌ها گروگان گرفته شده بودند را از دستگاه‌های فوق‌پیشرفته خارج می‌کند. وقتی رودی که لباس بیمارستان به تن دارد از خواب طولانی خود بیدار می‌شود، اورت راس با تعجب می‌پرسد: “ژنرال رودز؟ چند وقته که اینجایید؟”

سپس می‌بینیم که رودی هنگام خارج شدن از دستگاه با مشکل مواجه می‌شود، چراکه به‌دلیل آسیب وارد شده به پاهایش در جریان فیلم Captain America: Civil War، توان ایستادن ندارد. این یعنی جیمز رودز بیش از یک دهه است که بیهوش بوده و از بزرگترین وقایع دنیای سینمایی مارول مثل بشکن تانوس، پودر شدن نیمی از حیات به‌مدت پنج سال، نبرد قهرمانان زمین با ارتش تانوس و از همه مهمتر مرگ تونی استارک، هیچ اطلاعی ندارد. علی سلیم (Ali Selim)، کارگردان سریال، به‌تازگی در مصاحبه با ComicBook، درمورد این موضوع صحبت کرد و یک بار برای همیشه به تمامی شک و شبهه‌ها پایان داد. او صراحتا و بی‌پرده تایید کرد که به تن داشتن لباس بیمارستان و مشکل داشتن در راه رفتن به جایگزینی او پس از مجروحیت در فیلم Captain America: Civil War اشاره دارد.

بسیاری از طرفداران درمورد این موضوع سوال پرسیده‌اند و کنجکاوند که رودی چه زمانی با یک اسکرول نفوذی جایگزین شده است؟ خب احساس می‌کنم لباس بیمارستان و همچنین مشکل داشتن در راه رفتن به‌‌خوبی گویای ماجرا باشد. آخرین باری که رودی را در چنین وضعیتی دیده بودیم، مجروح شدنش توسط ویژن در فیلم کاپیتان آمریکا بود.

چگونه اسکرول بودن رودی داستان فیلم Armor Wars را راه‌اندازی می‌کند؟

سرنخ‌های موجود در قسمت پایانی همراه با صحبت‌های سلیم، در حال حاضر منطقی‌ترین توضیح است که در رابطه با اسکرول بودن رودی در دست داریم، مگر اینکه استودیو مارول تصمیم بگیرد در فیلم انفرادی Armor Wars به‌صورت مفصل جایگزین شدن رودی با یک اسکرول نفوذی را به‌تصویر بکشد. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، اگر او واقعا بعد از جنگ داخلی جایگزین شده باشد، نه‌تنها از حمله تانوس به زمین، بلکه از مرگ دوست نزدیکش و کلا تمام اتفاقات رخ داده در داستان Avengers: Endgame نیز خبر ندارد. این موضوع باعث می‌شود که او در فیلم Armor Wars با مسائل زیادی دست و پنجه نرم کند.

از طرفی دیگر، استودیو مارول قبلا تایید کرده که خط داستانی جنگ‌های زرهی روایت‌گر داستانی است که در آن فناوری تونی استارک به دست افراد اشتباه می‌افتد. بنابراین اگر رودی واقعا از زمان مصدوم شدنش در جنگ داخلی با یک اسکرول جایگزین شده باشد، این احتمال وجود دارد که فناوری استارک دست گروهی از اسکرول‌ها باشد. در حال حاضر پروژه مورد انتظار Armor Wars تاریخ اکران مشخصی ندارد، چراکه سال گذشته فرمت آن از یک مجموعه تلویزیونی شش قسمتی به یک فیلم سینمایی بزرگ تغییر کرد. همچنین گزارش‌هایی وجود داشت که فیلمبرداری قرار بود تا پایان سال جاری آغاز شود، اما با توجه به اعتصاب‌ انجمن نویسندگان (WGA) و اعتصاب اتحادیه بازیگران (SAG)، ممکن است استودیو مارول مراحل تولید را از اوایل سال آینده آغاز و تا اواخر سال ۲۰۲۶ به‌پایان برساند.

از بسیاری جهات، جراحت رودی و جنگ داخلی مداوم انتقام جویان، بهترین فرصت را برای اسکرول‌ها فراهم کرد تا یک ابرقهرمان و یک سرهنگ عالی رتبه در سیاست ایالات متحده را جایگزین کنند. با این حال یک نکته قابل توجهی وجود دارد که به‌کلی این صحبت‌ها را تکذیب می‌کند. درسته که رودی آخرین بار در فیلم کاپیتان آمریکا با لباس بیمارستان دیده شده، اما همچنان این احتمال وجود دارد که رودی بعد از وقایع Avengers: Endgame برای چکاپ یا عمل جراحی دیگری به بیمارستان رفته و آن موقع توسط اسکرول‌ها جایگزین شده باشد. علیرغم همه این صحبت‌ها، به‌زودی حقیقت ماجرا با اکران فیلم مورد انتظار Armor Wars برای طرفداران مشخص خواهد شد.

تمام شش قسمت سریال Secret Invasion هم‌اکنون در دیزنی پلاس پخش می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments