موشکافی قسمت چهارم سریال Secret Invasion

موشکافی قسمت چهارم سریال Secret Invasion

تهاجم اسکرول‌ها از کنترل خارج شده

موشکافی قسمت چهارم سریال Secret Invasion پارسا خلیلی ۰ ۲۵ تیر ۱۴۰۲ مارول

قسمت چهارم سریال Secret Invasion علاوه‌بر پیش بردن داستان، از راز بسیار مهم و شوکه کننده‌ای پرده برداشت که وقایع برخی از آثار پیشین دنیای سینمایی مارول را به‌کلی زیر سوال می‌برد.

از زمانیکه استودیو مارول به تولید مجموعه‌های تلویزیونی کوتاه دست زد، قسمت‌های چهارم به معنای واقعی کلمه بی‌نقص و نسبت به قسمت‌های قبلی متفاوت بودند. اگر به یاد داشته باشید در قسمت چهارم سریال WandaVision مشخص شد که واندا مسئول اتفاقات عجیبی است که در وست ویو رخ می‌دهد. در قسمت چهارم سریال The Falcon and the Winter Soldier جان واکر در اقدامی شوکه کننده و غیرمنتظره یکی از اعضای گروه فلگ اسمشر را به‌طرز وحشتناکی با سپر کاپیتان آمریکا به قتل رساند. در قسمت چهارم سریال Loki ابتدا خدای شرارت توسط قاضی رنسلیر پرون و سپس با واریانت‌های مولتی‌ورسی خود در خط زمانی ووید آشنا شد. در قسمت چهارم سریال ?…What If شاهد داستان تلخ دکتر استرنج بودیم که سعی داشت رویداد Absolute Point کشته شدن کریستین پالمر را متوقف کند اما درنتیجه‌اش کل جهان را نابود کرد. در قسمت چهارم سریال Hawkeye مشخص شد که یلنا بلوا قصد دارد با کشتن کلینت بارتون انتقام خواهرش را بگیرد. در قسمت چهارم سریال Moon Knight نیز مارک اسپکتر پیرو شلیک آرتور هارو در یک تیمارستان بیدار شد که احتمال بیمار بودن مارک و خیالی بودن اتفاقات رخ داده در قسمت‌های پیشین را مطرح کرد. حالا هم نوبت به اقتباس لایو اکشن تهاجم مخفی رسیده اما با این تفاوت که به‌جای ایستراگ و رفرنس‌های کمیکی، قسمت چهارمش مملو از سورپرایز و پیچش‌های داستانی است.

اشاره‌ دوباره سریال به انتقام جویان

در طول فلش بک به سال ۲۰۱۲، فیوری بعد از نبرد نیویورک و شکست دادن ارتش چیتاری، به پاریس سفر می‌کند و در رستورانی با وارا مواجه می‌شود. در این سکانس یک روزنامه فرانسوی را می‌بینیم که تیتر آن اشاره مستقیم به انتقام جویان و نبرد نیویورک دارد.

رمزگشایی ژن فوق بشری

در این قسمت نشان داده شد که چگونه وارا هویت دکتر پریسیلا را به‌دست آورده است. یکی از آثار هنری روی دیوار خانه وارا و فیوری، کتابی از پریسیلا با عنوان رمزگشایی ژن فوق بشری است که ثابت می‌کند او قبل از مرگش در حوضه زیست شناسی کار می‌کرده است. تا قبل از معرفی میس مارول، ابرقهرمانان هرگز به‌عنوان جهش‌یافته یا فرا انسان شناخته نشده بودند، زیرا اکثر آنها توسط آزمایش‌های علمی به‌قدرت‌های ماورایی دست پیدا کرده بودند، مثل کاپیتان‌ آمریکا، هالک، اسپایدرمن، واندا ماکسیموف و خیلی شخصیت‌های دیگر. اما جهش‌یافته‌ها و فرا انسان‌ها از بدو تولد دارای قدرت و توانایی‌های ماورایی هستند که باید توسط فرآیند خاصی به‌نام تریجنسیس فعال شوند.

موضوع جهش‌یافته‌ها و فرآیند تریجنسیس ابتدا با مجموعه هفت فصلی .Agents of S.H.I.E.L.D در دنیای لایو اکشن به تصویر کشیده شد. در فصل دوم سریال مامور دیزی جانسون توسط کریستال تریجن به قدرت‌های زمین لرزه دست پیدا می‌کند و به ابرقهرمانی که Quake نام دارد تبدیل می‌شود. در کمیک‌ها میس مارول هم توسط کریستال تریجن متحول شده بود ولی به‌دلیل تغییر کردن داستان پیشینه‌اش متاسفانه هنوز به‌طور رسمی شاهد فرآیند تریجنسیس در دنیای سینمایی مارول نبودیم. در کل کتاب رمزگشایی ژن فوق بشری دکتر پریسیلا ایستراگ مهمی است چراکه علاوه‌بر تایید حضور جهش‌یافته‌ها، به‌نوعی وقایع سریال ماموران شیلد را به دنیای سینمایی مارول پیوند می‌زند.

اشاره رودی به قسمت دوم سریال تهاجم مخفی

قسمت چهارم سریال Secret Invasion بالاخره تایید کرد که رودی برای مدت نامعلومی یک اسکرول نفوذی بوده است. با این حال ایستراگ این سکانس برمی‌گردد به مکالمه پرتنش فیوری و رودی در قسمت دوم، زمانیکه فیوری نسبت به سمی بودن نوشیدنی شک دارد و می‌پرسد آیا باید نگران مسموم شدن باشم یا نه. حالا در قسمت چهارم این رودی است که نسبت به سمی بودن نوشیدنی شک دارد. فیوری برای قانع کردن او به فناوری نانو اشاره می‌کند که ایستراگی است از تکنولوژی فوق پیشرفته‌ به‌کار رفته در جدیدترین زره‌های تونی استارک. از استفاده در لباس‌های مختلف ابرقهرمانی گرفته تا تسلیحات و سایر کاربردهای عملی، فناوری نانو به‌طور مرتب در سراسر دنیای سینمایی مارول استفاده شده و شوخی فیوری اشاره‌ای دقیق به این موضوع است.

من گراویک هستم!

به‌دنبال رونمایی از قابلیت‌ شفابخش اکستریمس در قسمت سوم، گراویک این‌بار با قدرت‌های‌ گروت به میدان نبرد رفت. او حین عملیات حمله به رئیس جمهور ریتسون، یکی از نگهبانان را با استفاده از قدرت‌های منحصر به‌فرد گروت به قتل می‌رساند. با این حال متاسفانه کشت و کشتار گراویک تنها به نگهبانان ریتسون ختم نمی‌شود، زیرا او در سکانس پایانی تالوس را جلوی چشم فیوری به قتل می‌رساند. یکی از جذاب‌ترین لحظات قسمت چهارم زمانی است که فیوری به صورت گراویک شلیک می‌کند و او در کسری از ثانیه با توانایی شفابخش اکستریمس آن را درمان می‌کند. این سکانس نه‌تنها به فیوری نشان داد که ابراسکرول‌ها چقدر می‌توانند خطرناک باشند، بلکه باری دیگر به مخاطبان و مخصوصا هیترها ثابت کرد که مارول می‌تواند خشن و جدی باشد. بنابراین دیگر نیازی نیست که نسبت به خشن نبودن دردویل و پانیشر در دنیای سینمایی مارول نگرانی داشته باشیم.


قسمت‌های جدید سریال Secret Invasion چهارشنبه هر هفته از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

5 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا