#مهسا_امینی

قسمت آخر فصل دهم The Walking Dead احتمالا تا قبل از پاییز روی آنتن نمی‌رود

World Beyond در سه ماهه‌ی پایانی سال پخش خواهد شد

قسمت آخر فصل دهم The Walking Dead

اگر گمانه‌زنی انجام شده صحیح باشد، طرفداران باید برای تماشای قسمت آخر فصل دهم The Walking Dead تا فرا رسیدن پاییز صبر کنند.

بحران جهانی کرونا باعث شد ساخت قسمت‌های جدید سریال‌های در حال پخش با مشکل مواجه شده و برای تاریخ مقرر آماده نشوند. اقتباس تلویزیونی واکینگ دد، یکی از همین محصولات بوده است. اوایل فروردین ماه بود که شبکه‌ی AMC با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد قسمت آخر فصل دهم The Walking Dead به دلیل بحران کرونا تاخیر خورده و در ماه‌های آینده پخش خواهد شد. در آن زمان تاکید شده بود قسمت‌های چهاردهم و پانزدهم مطابق برنامه‌ریزی‌های قبلی روی آنتن می‌روند که این اتفاق هم رخ داد. سوالی که در حال حاضر ذهن طرفداران را به خود مشغول کرده، این است که قسمت شانزدهم سرانجام چه زمانی پخش می‌شود؟

سازندگان The Walking Dead تا به این لحظه جواب قطعی نسبت به این پرسش طرفداران ارائه نداده‌اند اما اگر سیاست‌های شبکه‌ی AMC را زیر ذره‌بین ببریم، احتمالا به پاسخ مد نظر می‌رسیم. واکینگ دد در گذر زمان افت کرد و تعدادی از بینندگانش را از دست داد اما همچنان یکی از مهم‌ترین سریال‌های AMC محسوب می‌شود. مدیران که از این موضوع مطلع هستند، معمولا برنامه‌ریزی‌ها را به گونه‌ای انجام می‌دهد که پایان یکی از قسمت‌های آن با پخش قسمت جدید یک سریال دیگر همراه شود. برای مثال، می‌توان به قسمت آغازین فصل ششم Comic Book Men اشاره کرد که پس از قسمت اول فصل هفتم The Walking Dead روی آنتن رفت. مثال دیگر، Better Call Saul است. قسمت اول فصل پنجم آن پس از قسمت نهم فصل دهم The Walking Dead پخش شد.

مثال‌ها، همین دو مورد نیستند. قسمت پایانی فصل هشتم The Walking Dead و قسمت آغازین فصل چهارم Fear the Walking Dead در یک روز روی آنتن رفتند. البته قسمت جدید واکینگ دد پخش شد و سپس نوبت به قسمت جدید اسپین‌آف رسید. با در نظر گرفتن این موارد، پیش‌بینی می‌شود مدیران AMC سیاست مشابهی را در قبال قسمت پایانی فصل دهم The Walking Dead اتخاذ کرده و آن را پیش از اولین قسمت The Walking Dead: World Beyond پخش کنند. دومین اسپین‌آف واکینگ دد فعلا تاریخ پخش دقیقی ندارد و تنها می‌دانیم در سه ماهه‌ی پایانی سال جاری پخش خواهد شد. از همین رو، احتمال می‌رود طرفداران تا قبل از پاییز سال جاری میلادی قادر به تماشای پایان فصل دهم نباشند.

گرگ نیکوترو (Greg Nicotero) کارگردان قسمت پایانی فصل دهم The Walking Dead چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Entertainment Weekly انجام داد. او در بخشی از گفتگو توضیحاتی را درباره‌ی آماده سازی قسمت آخر ارائه داد تا طرفداران درک بهتری نسبت به این روند داشته باشند. طبق گفته‌های نیکوترو، در ابتدا صحنه‌ها کنار هم قرار می‌گیرند، سپس افکت‌های صوتی، موسیقی متن و جلوه‌های بصری به آن اضافه می‌شوند و نهایتا هم تنظیم رنگ انجام می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا