کارگردان مشهور آمریکایی روی نسخه‌ی بازسازی فیلم The Thing کار می‌کند

جان کارپنتر نقش مهمی را در روند ساخت ایفا خواهد کرد

کارگردان مشهور آمریکایی روی نسخه‌ی بازسازی فیلم The Thing کار می‌کند سورنا رضایی ۰ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
نسخه‌ی بازسازی فیلم The Thing

نسخه‌ی بازسازی فیلم The Thing مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد. جان کارپنتر فیلمساز مشهور آمریکایی یکی از عوامل سازنده خواهد بود.

جان کارپنتر (John Carpenter) که کارگردان جوانی به شمار می‌رفت، در سال ۱۹۸۲ میلادی فیلم The Thing را ساخت که نسخه‌ی بازسازی The Thing From Another World محصول سال ۱۹۵۲ میلادی بود. ششمین ساخته‌ی کارپنتر در زمان اکران گسترده چندان مورد استقبال قرار نگرفت و در مقابل بودجه‌ی ۱۵ میلیون دلاری خود، تنها ۲۰ میلیون دلار فروخت. عوامل مختلفی در شکست این اثر نقش داشتند اما زمان‌بندی بسیار بد اکران احتمالا مهم‌ترینشان باشد. محصول یونیورسال پیکچرز با فاصله‌ی کوتاهی از E.T. the Extra-Terrestrial به سینماها آمد؛ اثری که برخلاف The Thing بازخوردهای بسیار مثبتی را دریافت کرده بود.

شرایط با گذر زمان و صد البته انتشار The Thing در شبکه‌ی نمایش خانگی تغییر کرد. بسیاری از طرفداران و کارشناسان از تماشای این فیلم لذت برده و آن را یکی از بهترین آثار علمی تخیلی و ترسناک تاریخ سینما نامیدند. همین محبوبیت بالا هم باعث شد شرکت یونیورسال پیکچرز با همکاری متیس ون هینینگن جونیور (Matthijs van Heijningen Jr) پیش درآمد آن را ساخته و در سال ۲۰۱۱ میلادی راهی سینماهای آمریکا کند. این فیلم نه تنها در جلب نظر منتقدان و مخاطب ضعیف عمل کرد، بلکه فروش بسیار پایینی هم داشت. حال و با گذشت ۹ سال از آخرین حضور The Thing در سینما، ظاهرا زمان بازگشت فرا رسیده است.

با توجه به گزارشی که وب سایت Variety منتشر کرده، نسخه‌ی بازسازی فیلم The Thing مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد و جان کارپنتر هم یکی از عوامل سازنده است. این فیلمساز آمریکایی نخستین بار در جریان Fantasia International Film Festival 2020 که چند روز پیش به پایان رسید، صحبت‌هایی را درباره‌ی بازسازی یکی از محبوب‌ترین آثارش انجام داده بود. در حال حاضر مشخص نیست کارپنتر وظیفه‌ی کارگردانی را بر عهده می‌گیرد یا به حضور در تیم تولید به عنوان نویسنده یا تهیه‌کننده بسنده خواهد کرد. آخرین باری که وظیفه‌ی کارگردانی یک فیلم را بر عهده داشت، به سال ۲۰۱۰ میلادی و The Ward مربوط می‌شود. بازخوردهای منتقدان و مخاطبان به این اثر ترسناک بسیار ضعیف بودند.

جان کارپنتر برای تولید نسخه‌ی بازسازی فیلم The Thing با بلام‌هاوس پروداکشنز همکاری می‌کند. این استودیوی آمریکایی طی سال‌های گذشته آثار ترسناک و موفق بسیاری را کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده است. برای مثال، می‌توان به Get Out ،Insidious و Halloween اشاره کرد. بلام‌هاوس سیاست متفاوتی در تولید داشته و سعی می‌کند هزینه‌های ساخت را تا جای ممکن کاهش دهد تا از این طریق به سود خالص بیشتری دست یابد؛ سیاستی که تاکنون عملکرد موفقیت آمیزی داشته است. در ضمن، این استودیو روی Halloween Kills کار می‌کند که قسمت دوم Halloween 2018 به شمار می‌رود. کارپنتر در زمینه‌ی آهنگسازی هم فعالیت داشته و قرار است موسیقی متن آن را بسازد.

از آن‌جایی که نسخه‌ی بازسازی فیلم The Thing در مراحل اولیه‌ی تولید قرار دارد، احتمالا فاصله‌ی زیادی تا زمان انتشار نخستین جزئیات از داستان یا تیم بازیگری داشته باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا