نخستین تریلر فیلم The Tax Collector شیا لباف را در نقش یک مزدور نشان می‌دهد

جدیدترین ساخته‌ی دیوید آیر اواسط تیر روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت

در شرایطی که حدودا یک ماه تا اکران در سینماهای آمریکا فاصله داریم، شرکت RLJE Films نخستین تریلر فیلم The Tax Collector را منتشر کرد.

دیوید آیر (David Ayer) از سال ۲۰۰۰ میلادی در عرصه‌ی فیلم‌سازی فعالیت داشته و در طول این مدت روی آثار مختلفی کار کرده است. با این حال، می‌توان گفت علاقه‌ی بسیاری به ساخت فیلم‌های گانگستری و جنایی دارد. برای اثبات این ادعا کافی است نگاهی به پرونده‌ی حرفه‌ای او بیاندازید. آیر در نخستین سال‌های فعالیت خود فیلمنامه‌ی Training Day و The Fast and the Furious را نوشت و پس از آن هم روی پروژه‌های Street Kings ،Harsh Times و End of Watch کار کرد که افسران پلیس و تعدادی جنایتکار وجه اشتراک آن‌ها به شمار می‌رود. این فیلم‌ساز آمریکایی پس از کارگردانی Suicide Squad و Bright بار دیگر به ژانر مورد علاقه‌اش بازگشته است.

شرکت RLJE Films ساعاتی قبل نخستین تریلر فیلم The Tax Collector را از طریق کانال خود در وب سایت یوتیوب به اشتراک گذاشت. این ویدیوی تبلیغاتی بیش از ۲ دقیقه زمان داشته و شیا لباف (Shia LaBeouf) و بابی سوتو (Bobby Soto) را در نقش دو مزدور به نام‌های کریپر و دیوید نشان می‌دهد. آن‌ها برای یک قاچاقچی بزرگ مواد مخدر به نام ویزارد کار می‌کنند و وظیفه‌شان جمع آوری باج از تمامی گروه‌های گانگستری فعال در لس آنجلس است. شرایط برای شخصیت‌های داستان بسیار خوب پیش می‌رود تا اینکه رقیب قدیمی ویزارد از مکزیک بازگشته و فرزندان دیوید را گروگان می‌گیرد. از نکات قابل توجه تریلر می‌توان به شباهت کریپر به شخصیت‌های اصلی دو فیلم Training Day و Harsh Times اشاره کرد.

دیوید آیر در سال ۲۰۱۶ میلادی Suicide Squad را نویسندگی و کارگردانی کرد؛ فیلمی که در جریان ساخت فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشت. اینطور که به نظر می‌رسد، بازخوردهای منفی نسبت به تم تاریک Batman v Superman: Dawn of Justice باعث شده بود تا استودیوی برادران وارنر سیاست‌های خود را تغییر داده و بخش‌های زیادی از این اثر را دوباره فیلمبرداری کند. این موضوع باعث شد آیر به چشم‌انداز خود برای اقتباس سینمایی جوخه‌ی انتحار دست نیابد. او سپس روی صندلی کارگردانی Bright نشست که ویل اسمیت (Will Smith) و جوئل اجرتون (Joel Edgerton) را در تیم بازیگری خود داشت. این اثر مانند Suicide Squad بازخوردهای منفی‌ای را از سوی منتقدان دریافت کرد. با در نظر گرفتن این دو تجربه‌ی تلخ، قابل پیش‌بینی بود که شاهد بازگشت آیر به ژانر جنایی باشیم.

به غیر از شیا لباف و بابی سوتو بازیگران قابل توجه دیگری هم در The Tax Collector حضور دارند که برای مثال می‌توان به جرج لوپز (George Lopez)، سینتیا کارمونا (Cinthya Carmona) و لانا پریلا (Lana Parilla) اشاره کرد. در پایان، لازم به ذکر است جدیدترین ساخته‌ی دیوید آیر از تاریخ ۱۷ مرداد (مصادف با ۷ آگوست) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد. با در نظر گرفتن بحران جهانی کرونا و وخامت اوضاع در برخی مناطق آمریکا، احتمال تاخیر وجود دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا