نسخه‌ی دیجیتالی Star Wars: The Rise of Skywalker منتشر شد

زودتر از موعد مقرر

نسخه‌ی دیجیتالی Star Wars: The Rise of Skywalker

شرکت دیزنی در اقدامی غیرمنتظره نسخه‌ی دیجیتالی Star Wars: The Rise of Skywalker را زودتر از موعد مقرر در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

ویروس کووید ۱۹ به سرعت در حال حاضر پخش شدن در کشورهای مختلف است و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها شاهد توقف آن باشیم. همین مسئله هم ضرر هنگفتی را به حوزه‌ها و صنایع مرتبط با سرگرمی وارد کرده است؛ لیگ‌های معتبر ورزشی تعطیل شده‌اند، اکران فیلم‌های مورد انتظار به تعویق افتاده و روند تولید فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی هم با توقف مواجه شده است. متاسفانه در بیشتر موارد مشخص نیست وضعیت چه زمانی به حالت عادی بازمی‌گردد.

چندی پیش دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس جمهور آمریکا وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد. در نتیجه، فعالیت‌های تجاری و آموزشی در سراسر کشور یکی پس از دیگری در حال تعطیلی هستند. مقامات دولتی هم به شدت به شهروندان توصیه می‌کنند تا جای ممکن در خانه‌های خود مانده و از خروج‌های غیرضروری پرهیز کنند. این یعنی خانواده‌های آمریکایی طی هفته‌های آینده زمان آزاد بسیاری در اختیار دارند. در این میان، شرکت‌های مختلف از جمله دیزنی سعی دارند بیشترین بهره را از شرایط موجود ببرند.

نسخه‌ی دیجیتالی Star Wars: The Rise of Skywalker قرار بود در تاریخ ۲۷ اسفند (مصادف با ۱۷ مارس) منتشر شود اما این نسخه هم اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. نظرها درباره‌ی آخرین قسمت از خط داستانی اسکای‌واکر متفاوت است. عده‌ای از علاقه‌مندان آن را پایان‌بندی مناسبی می‌دانند و عده‌ای دیگر هم نظر چندان مثبتی نسبت به جدیدترین ساخته‌ی جی. جی. آبرامز (J.J. Abrams) ندارند. همین مسئله هم تاثیر قابل‌توجهی روی فروش گذاشت؛ اگرچه این فیلم حماسی و اپرای فضایی در مدت زمان اکران خود به باشگاه یک میلیاردی‌ها پیوست اما در مقایسه با قسمت اول و دوم کاهش قابل‌توجهی را در فروش تجربه کرد.

مطابق انتظار، شرکت دیزنی پاداش‌هایی را برای خریداران نسخه‌ی دیجیتالی در نظر گرفته است. یکی از پاداش‌ها، مستند The Skywalker Legacy است که در جریان آن مصاحبه‌هایی با بازیگران و عوامل پشت صحنه درباره‌ی روند ساخت انجام می‌شود. دیگر پاداش‌ها هم به موضوعات مختلفی از جمله چگونگی ساخت سکانس تعقیب و گریز در صحرای پاسانا، درویدهای حاضر در فیلم و همچنین وارویک دیویس (Warwick Davis) می‌پردازند. دیگر محتوای قابل‌توجهی که در کنار فیلم اصلی قرار گرفته، The Maestro’s Finale است. این فیلم کوتاه روی جان ویلیامز (John Williams) تمرکز دارد که  موسیقی متن تمامی فیلم‌های جنگ ستارگان به جز Rogue One را ساخته است. او چندی پیش اعلام کرد پس از The Rise of Skywalker از این فرنچایز جدا خواهد شد.

در پایان، لازم به ذکر است که نسخه‌ی بلوری Star Wars: The Rise of Skywalker طبق اعلام قبلی در تاریخ ۱۲ فروردین سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۳۱ مارس) منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا