#مهسا_امینی

آیا سائورون در سریال حلقه های قدرت حضور خواهد داشت؟

چه کسی میان الف‌ها تفرقه می‌اندازد؟

سائورون در سریال حلقه های قدرت

مدت‌ها از اعلام آمازون برای ساخت سریال اسپین‌آفی از سه‌گانه ارباب حلقه‌ها می‌گذرد و حالا تریلر جدید سریال Lord of the Rings: The Rings of Power که به‌تازگی منتشر شده به حضور سائورون در سریال حلقه های قدرت اشاره می‌کند.

از اولین باری که آمازون پروژه ساخت سریال اسپین‌آف فرنچایز ارباب حلقه‌ها را با محوریت دوران دوم جی آر آر تالکین (J.R.R. Tolkien) اعلام کرد، حضور شخصیتی همچون سائورون در این سریال اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسید. پس از اینکه آمازون عنوان رسمی پروژه را به‌عنوان «حلقه‌های قدرت» تأیید کرد، حضور شخصیت شرور و نمادین سائورون حتی محتمل‌تر شد؛ زیرا ارباب تاریکی، سائورون، خود مغز متفکر خلق حلقه‌هاست. از همین رو، با اطمینان می‌توان گفت که بدون حضور سائورون داستانی در مورد حلقه‌های قدرت تعریف نمی‌شود.

با این حال، غیبت سائورون در تبلیغات انجام شده برای سریال حلقه‌های قدرت تا حد زیادی مخاطبان را متعجب می‌کرد. شاید در خلال تریلرها و تیزرهایی که سابقا منتشر شدند اشاره‌هایی به او وجود داشته است، اما خود سائورون شرور، به رغم داشتن نقش حیاتی در داستان حلقه‌های قدرت، هیچ‌کجا دیده نمی‌شود. بر اساس برخی گزارش‌ها، ممکن است سائورون در فصل اول سریال حلقه‌های قدرت حضور نداشته باشد. حتی در صورتی که شاهد حضور سائورون در فصل اول سریال باشیم، حضور او بسیار کوتاه و یا در لباس مبدل به‌عنوان کاراکتری دیگر خواهد بود. تبلیغاتی که مخاطبان را از حضور سائورون در سریال حلقه های قدرت ناامید می‌کنند، تا رویداد کامیک کان ۲۰۲۲ در سن دیگو ادامه خواهد داشت؛ اما تریلری که به‌تازگی منتشر شد، حضور سائورون در سریال Rings of Power را مقدمه‌چینی می‌کند.

در صحنه‌ای از تریلر جدید، مورفید کلارک (Morfydd Clark) در نقش گالادریل حضور دشمنی خبیث را هشدار می‌دهد. متأسفانه تعداد افراد بسیار کمی هشدار بانوی آینده لوثلرین را باور می‌کنند؛ حتی الروند دانا، با بازی رابرت آرامایو (Robert Aramayo)، در پاسخ به گالادریل می‌گوید، همه چیز تمام شده و خطری وجود ندارد.

دومین تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت، سناریو را به‌گونه‌ای می‌چیند که در خلال آن بسیاری از الف‌ها از شکست دوران اول مورگوت که باعث پایان شرارت در سرزمین میانه شد راضی و خرسند هستند؛ در حالی که گالادریل تنها صدایی است که تاریکی خیزنده از سایه‌ها را هشدار می‌دهد. جنگی که میان گالادریل و مردمش در می‌گیرد، نهایتا به بازگشت سائورون به سرزمین میانه منجر می‌شود. سائورون با نزدیک شدن به الف‌ها در ظاهر آناتار در دوران دوم، به ارگیون نفوذ می‌کند و خیلی سریع به‌عنوان دوست و متحد مردم را فریب می‌دهد. یکی از معدود الف‌های دانایی که به این تازه وارد مشکوک است، گالادریل است، و ریشه‌های اولیه سوءظن گالادریل هم‌اکنون در دومین تریلر از سریال The Rings of Power مشاهده می‌شود.

چرا حضور سائورون در سریال حلقه‌های قدرت مهم است؟

در تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت، گالادریل در مورد سائورون صحبت نمی‌کند یا اسمی از آناتار به زبان نمی‌آورد، اما دیر یا زود، پوشش بی‌کم و کاست آناتار فرو می‌افتد و چهره واقعی سائورون نمایان می‌شود.

آناتار پس از متقاعد کردن الف‌ها و جلب اعتماد آن‌ها، تخصص و انگیزه‌اش را در هنر ساخت حلقه‌های جادویی، مخصوصا در اختیار کلبریمور، با بازی چارلز ادوارد (Charles Edwards)، که بر فرآیند ساخت حلقه‌ها نظارت می‌کند قرار می‌دهد. با استفاده از دانش رمزآلود آناتار، الف‌ها ۱۹ حلقه قدرت می‌سازند، که در نهایت میان الف‌ها، دورف‌ها و انسان‌ها تقسیم می‌شوند. همانطور که در داستان ارباب حلقه‌ها اشاره شده، سائورون به موردور بازمی‌گردد و حلقه واحدی می‌سازد که دیگر حلقه‌ها را تحت فرمان دارد. فریب دادن الف‌ها توسط آناتار مسلماً مهم‌ترین اتفاق در دوران دوم تالکین است که مسیر سرزمین میانه را دقیقاً تا زمانی که فرودو حلقه واحد را به کوه نابودی می‌اندازد، مشخص می‌کند. حتی اگر سریال ارباب حلقه‌های آمازون به‌عنوان حلقه‌های قدرت نام‌گذاری نشده بود، باز هم دیر یا زود باید آناتار وارد خط داستانی سریال می‌شد.

معرفی شخصیت آناتار ممکن است در اوایل فصل اول سریال حلقه‌های قدرت اتفاق نیفتد، اما اصرار گالادریل مبنی بر اینکه شر در گوشه و کناری کمین کرده و در حال قدرت‌اندوزی است، در مقابل باور گسترده‌تر الف‌ها مبنی بر اینکه همه چیز کاملاً خوب است چون والار مورگوت را کنترل کرده، حضور سائورون در سریال حلقه های قدرت را نوید می‌دهد. همچنین، دو دستگی و اختلاف میان الف‌هایی که به سائورون در لباس مبدل آناتار اعتماد می‌کنند و کسانی که او را قابل اعتماد نمی‌دانند شکل خواهد گرفت.


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا