معرفی شخصیت های انیمه با احساسی و دردناک‌ترین گذشته
1%
  • 0/10

معرفی شخصیت های انیمه با احساسی و دردناک‌ترین گذشته

گذشته دردناکی که گاه قدرت آینده را تامین می‌کند

معرفی شخصیت های انیمه با احساسی و دردناک‌ترین گذشته ۱ ۰۹ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ذکر گذشته شخصیت های یک انیمه می‌تواند مخاطبان را در درک کردن آن‌ها یاری کند، گرچه احساسی و دردناک بودن پیشینه آن‌ها می‌تواند تاثیرگذارتر واقع شود. 

در حالی که دنیای انیمه گسترده‌تر از توقعات ما است، بدیهی است که شخصیت های انیمه ای بسیاری با داستان پیش زمینه احساسی وجود داشته باشند، اما ما در این مطلب سعی کرده‌ایم ۲۰ مورد از بهترین کاراکترهای انیمه‌ای را مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به هویت و نقش هرکدام از این شخصیت‌ها، داستان پیش زمینه آن‌ها نیز به نحوی خاص در نظر گرفته شده است، و در نهایت موجب شکل گیری دیدگاه متنوع مخاطبان برای هر یک از آن‌ها می‌شود. تعدادی از این رویدادهای تلخ می‌توانند با شرایط زندگی برخی از تماشاگران همسان باشد. این اتفاق باعث می‌شود مخاطبان با این شخصیت‌ها همزاد پنداری کنند. در ادامه این مطلب با رسانه سرگرمی همراه شوید چرا که قرار است به بررسی و معرفی مواردی از شخصیت های انیمه ای با داستان پیش زمینه احساسی و دردناک بپردازیم. 

۲۰. ناگاتو اوزوماکی 

انیمه ناروتو‌ شیپودن (Naruto: Shippuden)

ناگاتو (Nagato) نمونه‌ای از باقی‌ماندگان قبیله اوزوماکی (Uzumaki) به شمار می‌آمد و زندگی عادی را در کنار مادر و پدرش سپری می‌کرد. همه چیز به خوبی پیش می‌رفت تا اینکه پدر و مادر ناگاتو به قتل می‌رسند. او برای مدتی در تنهایی زمان خود را سپری می‌کند، اما پس از آشنایی ناگاتو با کونان (Konan) و یاهیکو (Yahiko) باری دیگر حس خوشحالی را تجربه می‌کند. با این حال، یاهیکو درست مقابل چشما‌های ناگاتو خود را فدای دوستانش می‌کند، و این موضوع آسیب جبران ناپذیر بزرگی را به احساسات ناگاتو وارد می‌کند. به همین ترتیب از ناگاتو به عنوان نمونه‌ای از شخصیت های انیمه ای با داستان پیش زمینه احساسی و دردناک یاد می‌شود. 

۱۹. گیوتارو و داکی

انیمه شیطان کش (Demon Slayer)

گیوتارو (Gyutaro ) برای اولین بار در آرک ناحیه سرگرمی (Entertainment District Arc) ظاهر می‌شود. در نخستین برخورد، مانند دیگر شیاطین بی‌رحم و شرور به نظر می‌رسد، اما نظر طرفداران پس از پی برد به پیشینه دردناک و تلخ او عوض می‌شود. گیوتارو در فقر، بدبختی و مادری بی‌رحم که در کودکی قصد قتل او را داشت، زندگی می‌کرد. او همیشه نگران، حمایت کننده و مراقب خواهر کوچکش اومه (Ume) بود. طی حادثه‌ای، اومه به طرز وحشیانه‌ای زنده در آتش سوزانده شد. در ادامه شیطان رتبه بالایی دوم، دوما (Doma) جهت نجات اومه از مرگ، گیوتارو را به شیطان شدن دعوت کرد و با پذیرش او مواجه شد.

۱۸. بارتولومئو کوما

انیمه وان پیس (One Piece)

بارتولومئو کوما (Bartholomew Kuma) کودکی بسیار سختی را گذراند و می‌توان زندگی‌اش را در دو کلمه رنج و عذاب خلاصه کرد؛ زیرا در کودکی کوما و خانواده‌اش توسط اژدهای آسمانی به اسارت گرفته می‌شوند، و پس از شکنجه‌های شدید مادر کوما کشته می‌شود. حتی هنگامی که کوما بالاخره توانست فردی را پیدا کند که به او عشق بورزد، دخالت یک اژدهای آسمانی موجب جدایی آنها شد. در این بین با وجود زندگی دردناک، کوما هرگز از کمک به دیگران خودداری نمی‌کرد. همچنین می‌توان با قاطعیت گفت بهترین داستان پیش زمینه وان پیس به بارتولومئو کوما تعلق دارد، به همین سبب طرفداران از او به عنوان یکی از شخصیت های انیمه ای با گذشته‌ای دردناک و احساسی یاد می‌کنند.

۱۷. میتی

انیمه ساخته شده در ابیس (Made in Abyss)

عنوان یکی از دردناک‌ترین گذشته‌های شخصیت های انیمه به داستان پیش زمینه احساسی میتی (Mitty) تعلق دارد. پیش از اینکه او به یک نارهیت (Narehate) تبدیل شود، میتی یک دختر عادی بود. او همیشه مثبت‌نگر بود و این موضوع اغلب اطرافیان میتی را آزار می‌داد. با این حالی میتی با طبیعت خوبش آن‌ها را به خود جذب می‌کرد. متاسفانه زندگی میتی توسط باندرود (Bondrewd) طی آزمایش‌های غیر انسانی او ویران شد. در ادامه میتی نه تنها ظاهر انسانی بلکه عقل و هوش خود را نیز از دست می‌دهد، و این موضوع اغلب تماشاگران را به شدت اندوهگین می‌کند. 

۱۶. ری کیریاما

انیمه مارچ مانند یک شیر می‌آید (March Comes in Like a Lion)

انیمه مارچ مانند یک شیر می‌آید روی پسری افسرده و درونگرا به نام ری کیریاما (Kiriyama Rei)، که در بازی ژاپنی شوگی حرفه‌ای است، تمرکز دارد. دوران کودکی ری با مسخره شدن توسط دیگر دوستانش سپری شد، به همین ترتیب روح او با گذشت زمان آسیب پذیر می‌شود. اما این اتفاق به تنهایی ری کیریاما را در لیست شخصیت های انیمه ای با گذشته احساسی افزوده نمی‌کند. پس از گذشت مدتی والدین و خواهر ری طی حادثه تصادف وحشتناکی می‌میرند و ری مجبور می‌شود در تنهایی بزرگ شود. 

۱۵. لیوای آکرمن

انیمه حمله به تایتان (Attack On Titan)

هنگامی که صحبت از یک داستان پس زمینه دردناک و تاثیرگذار می‌شود، کاپیتان لیوای آکرمن (Levi Ackerman) می‌تواند از جایگاه خاصی بهره‌مند شود. لیوای در دنیای زیرزمینی مارلی، و شب کریسمس چشم به جهان بی‌رحم گشود و تا زمانی که در سپاه استخدام شد زندگی پردردی را تجربه کرد. قبل از پیوستن او به عنوان یک سرباز در سپاه، شرایط سختی را در دنیای زیرزمینی سپری می‌کرد. او برای یافتن غذا و وسایل مورد نیاز خود حاضر می‌شد دیگران را به قتل برساند. براساس سبک زندگی لیوای، او قوانین را نادیده می‌گرفت و نسبت به افراد بالا رتبه، از خود بیزاری نشان می‌داد، اما این شرایط پس از آشنایی او با اروین اسمیت تغییر پیدا کرد. 

۱۴. اری

انیمه آکادمی قهرمان من (My Hero Academia)

اری (Eri) یک مورد از زیباترین شخصیت های انیمه My Hero Academia است، که پیشینه احساسی و ناراحت کننده‌ای دارد. گذشته دردناک او به استفاده از قدرت کنترل زمان جهت کمک به افرادی که قصد سوءاستفاده از او را داشتند، برمی‌گردد. به دلیل این اتفاقات، اری از ارتباط با دیگران می‌ترسد و به دیگران اعتماد ندارد. در داستان انیمه، دکو (Deku) به همراه شخصیت‌های تیم ۷ او را نجات می‌دهند، و اری تحت مراقبت برای بهبودی قرار می‌گیرد. او به آرامی به ارتباط و اعتماد کردن به دیگران شروع می‌کند. طبق گفته طرفداران، محال است پس از اولین نمایش لبخند اری او را نپسندید و در دل خود جای ندهید.

۱۳. لولوش لمپروژ

انیمه کد گیاس (Code Geass)

لولوش لمپروژ (Lelouch Lamperouge) دانش آموز باهوشی است که در منطقه ۱۱ ژاپن سکونت دارد. یک روز به صورت اتفاقی، لولوش در میان هیاهوی سربازان بریتانیایی و ژاپنی قرار می‌گیرد اما با کمک دختری به نام سی سی (C C) می‌تواند از آن منجلاب بگریزد. طی حادثه‌ای مادر لولوش به قتل رسیده، پدر خود را از دست داده و با ناتوانی خواهرش مواجه می‌شود. فارغ از هوش مقایسه ناپذیر لولوش، او نیز به لیست شخصیت های انیمه با احساسی ترین پیشینه‌ها افزوده می‌شود. 

۱۲. ری

انیمه ناکجاآباد موعود (The Promised Neverland)

ری (Ray) در دیدگاه نخستین به عنوان یک شخصیت سرد و بی‌تفاوت ظاهر می‌شود، اما در ادامه حضور او در انیمه شاهد شخصیت باهوش و فداکار ری می‌شویم. در میان دیگر کودکان، ری از واقعیت تلخ خورده شدن کودکان توسط شیطان آگاه بود، به همین ترتیب از هوش خود جهت فرار آن‌ها استفاده می‌کرد. البته ناگفته نماند که حامل اصلی کودکان به سمت شیاطین مادر ری است، که این موضوع در نهایت ری را شخصیتی سرسخت‌تر از حالت عادی نشان می‌دهد. 

۱۱. هاتوری چیس

انیمه عروس جادوگر باستان (The Ancient Magus’ Bride)

انیمه داستان دختری به نام هاتوری چیس (Hatori Chise)، که در یک حراجی به الیاس آینزورث (Elias Ainsworth) فروخته می‌شود، را دنبال می‌کند. اما پیش از این اتفاق پدر چیس همراه برادرش خانواده آن‌ها را ترک می‌کنند و سپس مادر او سعی دارد چیس را به قتل برساند اما موفق نمی‌شود، در نهایت خود را می‌کشد. بر حسب خوش شانسی هاتوری، الیاس فردی مهربان است، و این ترکیب به زوج‌های آثار میازاکی تشابه بسیاری دارد.

۱۰. آلفسونو و ادوارد الریک

انیمه کیمیاگر تمام فلزی (Fullmetal Alchemist)

داستان انیمه کیمیاگر تمام فلزی زندگی دو پسر به نام‌های آلفونسو الریک (Alphonse Elric) و ادوارد ( Edward)، که قصد دارند با استفاده از جادوی سیاه و علم کیمیاگری مادر مرده خود را به زندگی برگردانند اما با مشکلی وحشتناک روبرو می‌شوند، را روایت می‌کند. مشکل آن‌ها از جایی شروع می‌شود که آلفونسو جسم خود را از دست داده و جهت زنده ماندن، روح خود را از طریق ادوارد به یک زره فلزی منتقل می‌کند. این اتفاقات باعث می‌شود پیشینه و گذشته برادرهای الدریک به تلخ‌ترین حالت ممکن رخ دهد.

۹. کوراپیکا

انیمه شکارچی در شکارچی (Hunter X Hunter)

کوراپیکا موردی از شخصیت های اصلی انیمه شکارچی در شکارچی است که پیشینه احساسی را در بر می‌گیرد. هدف او از ابتدای شرکت در مسابقات و آشنایی با دوستانش واضح بود، و این هدف چیزی نیست جز انتقام خون خانواده از دست داده کوراپیکا. او خستگی ناپذیر برای یافتن قاتلان برادرهایش تلاش می‌کرد چرا که فکر و خیال آن‌ها زندگی را برای کوراپیکا دشوار ساخته بود. 

۸. ترافالگار لاو

انیمه وان پیس

ترافالگار لاو (Trafalgar Law) در خانواده‌ای مهربان و صمیمی در شهر فلونس (Flevance) به خوشی زندگی می‌کرد، تا زمانی که مریضی عنبر کهربایی پخش شد و خانواده ترافالگار را از بین برد. او توانست تبدیل به تنها بازمانده آن شهر شود و از آنجا فرار کند. پس از آن به دزدان دریایی دوفلامینگو (Doflamingo) پیوست. رزینانته (Rosinante)، برادر دوفلامینگو قلب پاک ترافالگار را دید و برای نجات او از مریضی تصمیم گرفت باهم فرار کنند. رزینانته با دزدیدن میوه اوپه اوپه نو می (Ope Ope no Mi) باعث شد ترافالگار نجات پیدا کند،  اما در نهایت توسط برادر خودش، دوفلامینگو کشته شد.

۷. کاکاشی هاتاکه

انیمه ناروتو

کاکاشی هاتاکه (Hatake Kakashi) یکی از محبوب‌ترین شخصیت های انیمه ناروتو به شمار می‌آید و از قضا پیشینه تلخ و احساسی را در بر می‌گیرد. با توجه به استعداد و مهارت‌های کاکاشی، او با گذراندن و انتخاب تمرین‌های سخت سعی داشت به یکی از قدرتمندترین نینجای‌های تاریخ تبدیل شود، و باید گفت در این زمینه موفق عمل کرده است. مادر کاکاشی در حالی که او سن کمی داشت فوت می‌کند، و در ادامه به دلیل تهمت‌های غلط پدر او نیز خودش را می‌کشد. با این حال کاکاشی امید خود را از دست نداده و همچنان سرسختانه بر بدی‌های دنیا غلبه می‌کند. 

۶. ساکاتا گینتوکی 

انیمه گینتاما (Gintama)

ساکاتا گینتوکی (Sakata Gintoki) نمونه‌ای از بامزه‌ترین شخصیت‌های انیمه‌ای به شمار می‌آید. اما زندگی و پیشینه او همیشه مملو از شادی و عشق نبوده است. گینتوکی به عنوان جنگنده و سرباز دیگران اراده‌ی تصمیم گیری را نداشت و با توجه به تصمیمات اربابان خود زندگی می‌کرد. با این حال آینده و ادامه زندگی او پس از آشنایی با دوستان جدیدش تغییر پیدا کرده و شرایط بهتری را به وجود می‌آورد.

۵. نیکو روبین

انیمه وان پیس

نیکو روبین (Nico Robin) باستان شناس دزدان دریایی کلاه حصیری است. او در شهر اوهارا (Ohara) زاده شد، شهری که به خاطر باستان شناسان کنجکاو و نابغه‌اش مشهور بود. آن‌ها سعی می‌کردند پونگلیف‌ها را رمزگشایی کنند، و همین موضوع باعث شد دولت جهانی در نابود کردن شهر اوهارا تردید نکند. مردم آن شهر به طرز وحشیانه‌ای کشته شدند، اما روبین به کمک جگوار دی. سائول (Jaguar D. Saul)، غول الباف توانست فرار کند. طی سالیان متمادی به افراد زیادی پناه برد اما همه آن‌ها به او خیانت کردند و در ازای پول سعی داشتند روبین را به دولت جهانی تحویل بدهند.

۴. بروک

انیمه وان پیس

بروک (Brook) زمان زیادی عضو گروه دزدان دریایی رامبر (Rumbar Pirates) بود. آن‌ها قوی نبودند اما در کنار همدیگر اوقات شادی را سپری می‌کردند. طی یکی از حمله‌ها توسط دشمن مسموم شدند و هنگامی که برای آخرین بار با هم آواز می‌خواندند، یکی پس از دیگر از بین می‌رفتند. بروک نیز آخرین نفر تسلیم مرگ شد، اما میوه شیطانی که قبلاً خورده موجب بازگشت او به دنیا شد. اولین دیدگاه او بعد از بازگشت جنازه دوستانش بود، و مجبور شد چندین دهه در تنهایی و رویاهایش زندگی کند. گرچه داستان تلخ بروک اینگونه به اتمام نمی‌رسد؛ بروک در تریلر بارک (Thriller Bark) اسیر و سایه‌اش توسط گکو موریا (Gekko Moriah) دزدیده می‌شود. 

۳. گارا

انیمه ناروتو

هنگامی که شخصیت گارا (Garra) برای اولین‌بار در مجموعه ناروتو حضور یافت، دنبال کنندگان آن را به عنوان یک شرور شناختند، اما این موضوع پس از برملا شدن پیشینه او تغییر کرد. مادر گارا پس از تولد او می‌میرد، سپس پدر او تصمیم می‌گیرد گارا را به یک جینچوریکی تبدیل کند. در نهایت تنها گارا و دایی او باقی مانده بودند. در حالی که گارا دایی خود را به شدت دوست داشت، اما پس از دستورات افراد مقام بالا، او موظف می‌شود گارا را به قتل برساند. پیشینه گارا افراد بسیاری را ناراحت کرده است، به همین ترتیب از او به عنوان نمونه‌ای از شخصیت های انیمه‌ای با پیشینه احساسی یاد می‌شود. 

۲. هیاکیمارو

انیمه دورورو (Dororo) 

 انیمه دورورو از انتقام پسری به نام هیاکیمارو (Hyakkimaru) پیروی می‌کند. قبل از تولد هیاکیمارو، پدر او برای قراردادی با ۱۲ شیطان، اعضای بدن پسر متولد نشده خود را قربانی می‌کند. به همین ترتیب هیاکیمارو با نقص‌های بسیاری متولد می‌شود. انیمه دورورو بر اساس انتقام جویی هیاکیمارو از پدر خود و فدا کردن زندگی‌های بسیاری در جهت خواسته‌های خود، از داستانی خون‌آلود و ترسناک پیروی می‌کند.

۱. گاتس

انیمه برزرک (Berserk)

شخصیت اول انیمه برزرک، گاتس (Guts) دوران کودکی طاقت فرسایی را سپری کند. بنابراین، نفرت‌انگیزی او نسبت به دیگران و دنیا کاملا منطقی به نظر می‌رسد. مادر او قبل از اینکه گاتس متولد شود می‌میرد و هرگز شانس دیدن او را نداشته است. همچنین رئیس او، کسی که گاتس او را به چشم پدر خود می‌بیند، گاتس را فریب داده و به او خیانت می‌کند. در ادامه گاتس پس از آشنایی با افرادی جدید،‌ زندگی عادی و خوبی را تجربه می‌کند. با این حال توسط دوست صمیمی‌اش، گریفیث (Griffith) این زندگی زیبا به کابوسی ترسناک تبدیل شده و دنیا را برای گاتس تیره و تار می‌کند. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments