بهترین سکانس های انیمه ناروتو
1%
  • 0/10

بهترین سکانس های انیمه ناروتو

تجدید خاطرات با ناروتو اوزوماکی

بهترین سکانس های انیمه ناروتو ۰ ۰۵ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه‌های کمی مانند مجموعه ناروتو سرشار از صحنه‌های هیجان‌انگیز و جذاب هستند. در حالی که این انیمه مملو از صحنه‌های زیبا دیدنی است اما کدام یکی از آن‌ها لیاقت کسب عنوان بهترین سکانس‌ های ناروتو را دارند؟

انیمه ناروتو از دو بخش کلی تشکیل شده است؛ بخشی از آن به دوران کودکی شخصیت اصلی داستان، یعنی ناروتو اوزوماکی (Naruto Uzumaki) اشاره دارد که با عنوان ناروتو کلاسیک شناخته می‌شود. بخش دیگر آن به دوران نوجوانی و بلوغ ناروتو اشاره دارد که با عنوان ناروتو شیپودن شناخته می‌شود. 

برخی از صحنه های انیمه ناروتو کلاسیک و شیپودن از چندان جذابیتی بهره‌مند هستند که یاد آن‌ها تا همیشه می‌تواند در خاطر طرفداران آن باقی بماند. این سکانس‌ها در کنار شخصیت‌های دوست داشتنی، تماشاگران را به شوکه شدن، خندیدن، گریه کردن و هیجان زده شدن دعوت می‌کنند. در ادامه این مطلب با رسانه سرگرمی همراه شوید چرا که قرار است به بررسی مواردی از بهترین سکانس های انیمه ناروتو بپردازیم. البته ناگفته نماند که این انیمه بخش‌ها جذاب بسیاری دارد که تماشای آن به تمامی طرفداران انیمه پیشنهاد می‌شود، اما با این حال در این لیست ۱۰ مورد از خاص‌ترین قسمت‌های آن را برای شما در نظر گرفته‌ایم. 

قسمت ۱ ناروتو کلاسیک: آشنایی با ناروتو اوزوماکی 

تعداد کمی از انیمه‌ها می‌توانند پس از انتشار قسمت اول خود مخاطبان را به تماشا و دنبال کردن باقی قسمت‌های انیمه وادار کنند، و انیمه ناروتو جزوی از این موارد کم و استثنایی است. این انیمه از همان ابتدا کار خود را به قوی‌ترین شکل ممکن شروع کرد، چرا که گویا می‌دانست قرار است به یکی از شاهکارترین انیمه‌های موجود تبدیل شود. در قسمت اول این مجموعه به معرفی شخصیت اصلی، ناروتو اوزوماکی پرداخته می‌شود. تماشای این انیمه برای کودکان دوره خود لذت‌ بخش تلقی می‌شد. دیدن کودکی هم‌ سن خود که برای رسیدن به آرزوهایش از هر فرصتی استفاده می‌کند می‌تواند منبع الهام بخش موثری برای کودکان محسوب شود‌.

در قسمت اول این مجموعه یکی از بهترین سکانس های ناروتو رخ می‌دهد. شرور این قسمت، شخصیتی به نام میزوکی (Mizuki) از ناروتو سوءاستفاده کرده و او را جهت منافع شخصی خود گول می‌زند. میزوکی به ناروتو می‌گوید در قبال دزدیدن طومار مهرها و استفاده از دستورات درون آن می‌تواند در تکنیک  کلون و شبیه‌سازی خود استاد شود. ناروتو نیز به دستورات او عمل می‌کند، اما در ادامه مورد حمله میزوکی قرار می‌گیرد، در این زمان است که استاد ایروکا (Iruka) ظاهر شده و برای دفاع از ناروتو زخمی می‌شود. در ادامه ایروکا در مورد تحسین برانگیز بودن ناروتو به عنوان یک دانش آموز توضیح می‌دهد و او را ناروتو دهکده برگ پنهان خطاب می‌کند. این سخنان باعث می‌شود ناروتو برای اولین‌بار لذت دریافت محبت و توجه را تجربه کند.

قسمت ۸۷ ناروتو شیپودن: انتقام شیکامارو 

شیکامارو (Shikamaru) به عنوان موردی دیگر از شخصیت‌های محبوب و یکی از بهترین کاراکتر های انیمه ناروتو شناخته می‌شود. او در کودکی به شدت تنبل بود و این موضوع به وضوح در مجموعه ناروتو کلاسیک ذکر شده است. طی تمرینات و مسابقات، شیکامارو ترجیح می‌داد از هوش خود جهت یافتن سریع‌ترین راه برای پیروزی استفاده کند، چرا که حوصله کافی جهت صرف وقت در مسابقات را نداشت. گاه دیده می‌شود که او حتی برای فرار از ماموریت‌ها خود را به خواب زده و از زیر کارها شانه خالی می‌کند. اما این ویژگی‌های شیکامارو در ناروتو شیپودن تغییر پیدا می‌کند، و از او رهبری با اقتدار می‌سازد. اقتدار شیکامارو به حدی می‌رسد که در انیمه بوروتو به عنوان هوکاگه هشتم منتخب می‌شود. 

و اما اتفاقی که باعث می‌شود تحولی عظیم در شخصیت شیکامارو رخ دهد چیزی نیست جز مرگ استاد دوست داشتنی او، آسوما (Asuma) به دست دو نفر از گروه خطرناک آکاتسوکی به نام‌های هیدان (Hidan) و کاکوزو(Kakuzu). مرگ آسوما آن‌چنان ضربه‌ سختی را به شیکامارو وارد می‌کند که التیام بخشیدن آن مدت زمان طولانی را در بر می‌گیرد. شیکامارو بالاخره پس از مدت طولانی که صرف عزاداری کرده بود تصمیم می‌گیرد نقشه‌ای کامل و بدون نقص برای انتقام‌گیری از آکاتسوکی را برنامه ریزی کند. او برای اجرای این نقشه از کمک‌های کاکاشی (Kakashi) استفاده می‌کند، و انتقام خود را به‌ لذت بخش‌ترین حالت ممکن می‌گیرد، به گونه‌ای که از این سکانس به عنوان موردی از بهترین صحنه‌ های ناروتو شیپودن یاد می‌شود.

قسمت ۳۲۲ ناروتو شیپودن: مادارا وارد می‌شود

از همان ابتدای شروع مجموعه ناروتو شیپودن، تماشاگران و دنبال کنندگان منتظر ظهور شخصیت شرور و خطرناک داستان، مادارا اوچیها (Madara) بوده‌اند. این شخصیت زمینه‌ سازی‌های بسیاری به وجود آورد تا اینکه بالاخره در قسمت ۳۲۲ ناروتو شیپودن حضور می‌یابد. زمینه سازی‌های قبل از حضور او بر عهده اوبیتو (Obito) بود، و باید گفت که او این وظیفه را به درستی انجام داد. اوبیتو برای مدتی خود را به عنوان مادارا معرفی کرد، تا  او زمانی مناسب جهت عملی کردن نقشه‌هایش به نحو احسنت را داشته باشد. 

او در بی‌رحمانه‌ترین حالت ممکن کار خود را آغاز کرد و در عین حال یکی از بهترین سکانس های انیمه ناروتو را به وجود آورد. با اینکه حملات مادارا در بهترین حالت خود نبود اما به صورت موفق آمیز توانست هزاران نفر از شینوبی‌ها و کاگه‌های بسیاری را با چند حمله قدرتمند زمین‌گیر کرده و به قتل برساند. او با کمک تکنیک تنفس آتش دو شهاب سنگ را به زمین آورد، یک جنگل را تشکیل داد و کارهای باشکوهی را عملی ساخت که تنها از مردی به نام مادارا انتظار می‌رفت. اما با این حال در نهایت زتسو سیاه (Black Zetsu) به خود خیانت کرد و برای مادارا مشکل ساز شد. 

قسمت ۲۶۱ ناروتو شیپودن: گارا از شینوبی‌ها خواهش می‌کند

پس از اعلان جنگ مادارا در اجلاس پنج کاگه، تمام سرزمین‌ها و روستاهای اصلی مجبور شدند برای مقابله با دشمن قریب الوقوع اختلافات خود را کنار بگذارند. اگرچه رهبران متحد بودند، اما سربازان تمایلی به بخشش و فراموشی نداشتند. البته این رفتار آن‌ها قابل درک است، چرا که جهان جنگ‌های بسیاری را به خود دیده است و سربازان بی‌شماری را قربانی می‌کند. با این حال بدیهی است که نفرت بین این سربازان از قوم و قبیله‌های مختلف تنها برای مقابله با یک شرور مشترک به راحتی از بین نرود. 

در قسمت ۲۶۱ شیپودن، گارا (Gaara) با استفاده از قدرت رعد و برق خود توجه صدها هزار شینوبی را جلب کرد چرا قصد داشت چیزی را از آن‌ها بخواهد. در ابتدای سخنرانی به رابطه خودش و ناروتو اشاره کرد. گارا ذکر کرد که چگونه در حالی که ناروتو را به عنوان دشمن خود می‌دید باعث شد تحولی عظیم در او ایجاد شود. در ادامه به ضعف خود اشاره کرده و از شینوبی‌ها درخواست کمک می‌کند. گارا از آن‌ها می‌خواهد تا با متحد شدن و کار گروهی مادارا، یکی از سرسخت‌ترین شرورهای داستان ناروتو را شکست دهند. ناگفته نماند که گارا جوان‌ترین کاگه در میان دیگر کاگه‌ها بود و با این کار خود اقتدارش را به عنوان یک رهبر جوان به رخ دیگر افراد می‌کشد. 

قسمت ۱۷۵ ناروتو شیپودن: ناروتو اوزوماکی توسط روستانشینان پذیرفته می‌شود

دلیل اصلی که ناروتو را به هوکاگه شدن وادار می‌کرد، پذیرفته شدن توسط دیگران و جلب توجه آن‌ها بود. با توجه به اینکه روستانشینان نسبت به هوکاگه‌‌های خود احترام خاصی قائل بودند، ناروتو تنها راه محبوب شدن را در کسب مقام هوکاگه دید. البته این اتفاق موضوعی دو سویه است؛ همانطور که هوکاگه‌ها توسط دیگران پذیرفته می‌شوند، پذیرفته شدن نیز شرط اول هوکاگه شدن است. این جمله اولین‌بار از طریق ایتاچی (Itachi) به ناروتو منتقل شد. در قسمت ۱۷۵ ناروتو شیپودن و آرک پین (Pain)، هنگامی که ناروتو در مقابل پین قرار گرفته و باعث می‌شود اعضای از دست رفته دهکده برگ پنهان احیا شوند، برای نخستین‌بار توسط تمامی اعضای این دهکده پذیرفته شده و با عنوان قهرمان خطاب می‌شود. 

این قسمت یکی از احساسی‌ و بهترین سکانس‌ های انیمه ناروتو را به وجود می‌آورد. پس از پیروزی ناروتو، اعضای دهکده کونوها گرد او جمع می‌شوند و همزمان با جشن پیروزی خود، ناروتو را قهرمان مهربان دهکده برگ خطاب می‌کنند. در حالی که کونان‌ (Konan) دوست صمیمی پین بود، مجذوب شخصیت ناروتو شده و به او تبریک می‌گوید، که این موضوع سکانس ناراحت کنند و در عین حال زیبایی را به وجود می‌آورد. 

قسمت ۴۸ ناروتو کلاسیک: نمایش قدرت اصلی راک لی

راک لی (Rock Lee) شباهت‌های بسیاری نسبت به ناروتو دارد. در حالی که در طول داستان ناروتو شیپودن توجه کمتری به شخصیت راک لی شد، اما با این حال گاهی اوقات سکانس‌های تاثیرگذار و جذابی از او به نمایش گذاشته می‌شد. به عنوان مثال می‌توان به قرار گیری راک لی در برابر مادارا اشاره کرد. البته حضور پررنگ این شخصیت در ناروتو کلاسیک غیرقابل انکار است. پس از اینکه اتصال وزنه‌های‌ سنگین به پاهای راک لی برملا شد، تماشاگران و دانش آموزان انیمه ناروتو به شدت شوکه شدند، به همین سبب این موضوع باعث شد یکی از بهترین سکانس های انیمه ناروتو کلاسیک خلق شود. 

در قسمت ۴۸ ناروتو کلاسیک، راک لی در برابر گارا قرار می‌گیرد و مسابقه‌ای هیجان‌انگیز را به ارمغان می‌آورد. در حالی که نهایتا راک لی با شکست خود مواجه می‌شود اما تاثیرات بسیاری بر روی دیگر دانش آموزان آماده برای مسابقه می‌گذارد. نحوه مبارزه راک لی در مقایسه با دیگر شینوبی‌های جوان تحولی عظیم محسوب می‌شود. در طول این مبارزه او قدرت‌های خود را یکی پس از دیگری برملا می‌کند و همزمان تماشاگران را به وجد می‌آورد. 

قسمت ۳۲۹ ناروتو شیپودن: ناروتو نفرت کوراما را دفع می‌کند

یک چیز که از همان ابتدای مجموعه ناروتو عیان بود، نپذیرفتن نفرت‌ها توسط ناروتو است. هرجایی که نفرتی وجود داشته باشد، ناروتو در نقطه تضاد آن عمل می‌کند. از تلاش‌های متعدد جهت بازگشت ساسکه (Sasuke) گرفته تا تغییری اساسی در قبیله هیوگا (Hyuga). ناروتو نمی‌تواند نفرت‌ورزی را درک یا قبول کند، به همین سبب از نهایت تلاش خود برای تغییر این شرایط استفاده می‌کند. کروما موجودی است که از همان ابتدای زندگی ناروتو در کنار او وجود داشته است. این موجود نه دم از انسان‌ها کینه دارد و به آن‌ها نفرت می‌ورزد چرا که در تمامی سال‌های زندگی‌اش انسان‌ها او را به چشم یک ابزار جنگی می دیدند و از او سواستفاده می‌کردند، اما ناروتو با این افراد فرقی اساسی داشت. 

در قسمت ۳۲۹ ناروتو شیپودن، در حالی که تهدیدی خطرناک کاکاشی، کیلر بی (Killer bee) و هشت دم را به سمت مرگ راهنمایی می‌کرد، کار گروهی ناروتو و کوروما باعث شد آن‌ها نجات پیدا کنند. قبل از این اتفاق، کوراما و ناروتو مکالمه‌ای کوتاه را به وجود می‌آورند و نتیجه نهایی این مکالمه دفع نفرت کروما به دست ناروتو است. علاوه بر نجات جان این شخصیت‌ها، ناروتو توسط باقی هیولاهای دم‌دار و جینچوریکی‌ها پذیرفته می‌شود. البته این موضوع که ناروتو توسط بدبین‌ترین هیولای دم‌دار، کوراما پذیرفته شده است، دیگر جای تردیدی برای قبول شدن از طرف دیگر هیولاها باقی نمی‌ماند. 

قسمت ۴۹۸ ناروتو شیپودن: اتصال مادر و فرزند

ناروتو دوران کودکی بسیار سختی را گذرانده است. او توسط تمامی اعضای دهکده کونوها به چشم یک انسان نفت‌انگیز دیده می‌شد، اما از جمله دلایلی که باعث می‌شود طرفداران ناروتو را دوست داشته باشند، خندیدن او تحت هر شرایطی است. ناروتو بدون محبت پدر و مادر بزرگ شده است، بنابراین احساس دوست‌داشته شدن توسط پدر و مادر را درک نمی‌کند. حتی هنگامی که کوشینا (Kushina)، مادر ناروتو به دیدن او می‌رود، ناروتو نمی‌تواند کوشینا را بشناسد. اما به محض اینکه می‌فهمد این بانو با موهای قرمز رنگ چه کسی است، با سرعت او را در آغوش می‌گیرد. 

در قسمت ۴۹۸ ناروتو شیپودن، هنگامی ناروتو با مادر خود ملاقاتی کوتاه را تشکیل می‌دهد، در مورد تمامی جزئیات قبل از تولد و چگونگی مرگ والدینش آگاه می‌شود. کوشینا و ناروتو مکالمه‌ای عمیق را به وجود می‌آورند. کوشینا خاطرات خود را از ابتدای رویایی‌اش با پدر ناروتو شروع می‌کند و این خاطرات را تا زمان و چگونگی مرگ او و همسرش ادامه می‌دهد. پس از اتمام این مکالمه ناروتو و کوشینا، کوراما (Kruma) را دفع کرده و او را آرام می‌کنند. در حالی که این مکالمه و دیدار ناروتو و مادرش کوتاه بود اما یکی از بهترین سکانس های انیمه ناروتو را تشکیل می‌دهد و برای خود ناروتو نیز تجربه‌ای زیبا را به وجود می‌آورد. 

قسمت ۳۳۹ ناروتو شیپودن: ایتاچی محبت خود را به ساسکه نشان می‌دهد

ایتاچی اوچیها یکی از بهترین و البته دوست‌ داشتنی‌ترین شخصیت های انیمه ناروتو محسوب می‌شود. این محبوبیت زمانی تشدید یافت که داستان پس زمینه ایتاچی برملا شد. هنگامی ایتاچی در میان دیگر نینجاهای قدرتمند به دست کابوتو (Kabuto) از دنیای مردگان به دنیای زندگان هدایت شد، با موفقیت توانست خود را از ریسمان کنترلی کابوتو خلاص کرده و برای شکست او به سمت کابوتو بشتابد. در این میان با برادر خود، ساسکه مواجه می‌شود و برای اولین‌بار در کنار او به مبارزه در برابر شرور داستان می‌پردازد. 

پس از شکست کابوتو، ساسکه و ایتاچی زمان کوتاهی را برای صحبت کردن با یکدیگر پیدا می‌کنند. در طول این مکالمه ساسکه در مورد سختی‌هایی که برای انتقام گرفتن از او کشیده است می‌گوید و ایتاچی با دقت به صحبت‌های برادر کوچک خود گوش می‌دهد. در ادامه ایتاچی در مورد پشیمانی خود از به قتل رساندن قبیله‌اش می‌گوید و در لحظات پایانی دیدارشان مانند گذشته‌ها پیشانی ساسکه را لمس کرده و با لبخندی به او می‌گوید که چقدر برادر کوچکش را دوست دارد. این صحنه می‌تواند به عنوان یکی از زیبا و ناراحت کننده‌ترین صحنه های انیمه ناروتو در این لیست قرار گیرد.

قسمت ۴۷۹  ناروتو شیپودن: پایان ناروتو به زیباترین شکل ممکن

در حالی که موضوع و داستان‌های بسیاری در طول انیمه ناروتو وجود دارد اما موضوع اصلی آن بازگشت ساسکه با کمک ناروتو است. آن‌ها در شرایط مختلف بسیاری قرار می‌گیرند و گاهی اوقات تا مرز قتل یکدیگر نیز می‌روند. ناروتو سال‌های بسیاری صرف تجدید نظر ساسکه می‌کند، اما قلب ساسکه به قدری با انتقام گیری پر شده بود که دیگر جایی برای بازگشت به رابطه دوستانه قدیمی‌اش باقی نمانده بود. اما در نهایت، پس از بزرگترین جنگ شینوبی‌ها، ساسکه دعوت ناروتو را به یک مبارزه قبول می‌کند. 

آن‌ها برای مبارزه در برابر یکدیگر می‌ایستند. ساسکه تاوان گناهان خود را می‌دهد و ناروتو در حالی که  او را برای بازگشت به کونوها دعوت می‌کند، سربند قدیمی‌اش را با آرم کونوها به ساسکه بازمی‌گرداند. به نظر می‌رسد که پایان انیمه ناروتو نمی‌توانست زیباتر و شاعرانه‌تر از صحنه باشد. نهایتا داستان این انیمه زیبا با یکی از جذاب‌ترین صحنه‌ها به پایان می‌رسد. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments