بررسی نقطه اشتراک‌های دو انیمه مشهور
1%
  • 0/10

بررسی نقطه اشتراک‌های دو انیمه مشهور 

وان پیس و ناروتو

بررسی نقطه اشتراک‌های دو انیمه مشهور  ۰ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ناروتو و وان پیس دو مورد از محبوب‌ترین انیمه‌ های مشهور و جزوی از سه انیمه بزرگ هستند. گاهی اوقات خارج از جو رقابتی، رقیبان به الهام گرفتن از یکدیگر می‌پردازند و تغییراتی مثبت در نحوه عملکرد خود ایجاد می‌کنند، و باید اشاره کرد که مجموعه‌های ناروتو و وان پیس نیز این موضوع را اجرایی کرده‌اند. 

مجموعه‌های ناروتو و وان پیس تقریبا در یک بازه زمانی شروع به پخش کردند؛ ناروتو به نویسندگی ماساشی کیشیموتو (Masashi Kishimoto) در سال ۲۰۰۲ میلادی و وان پیس به نویسندگی ایچیرو اودا (Eichiro Oda) در سال  ۱۹۹۹ میلادی کار خود را شروع کردند. تنها پس از گذشت مدتی این انیمه‌‌های جذاب به شهرت کافی رسیده و شناخته شدند، در حالی که همچنان نیز به عنوان موردی از انیمه های مشهور و دوست‌داشتنی داستان خود را ادامه می‌دهند. در دهه ۹۰ میلادی انیمه‌های دیگر مانند گینتاما و شکارچی در شکارچی به عرضه رسیده‌اند که باید تاثیر آن‌ها را در صنعت انیمه نیز در نظر داشته باشیم، اما با این حال آن‌ها هرگز نمی‌توانند به محبوبیت مجموعه‌های ناروتو و وان پیس برسند. 

در دیدگاه اول انیمه های مشهور وان پیس و ناروتو وجه اشتراک قابل توجهی ندارند؛ چرا که هرکدام از آن‌ها داستان، سبک هنری و موضوعی جداگانه دارند، اما با این حال روابط دوستانه ذکر شده در هر انیمه شباهت قابل توجهی نسبت به یکدیگر دارند. ماساشی کیشیموتو و ایچیرو اودا دوستان خوبی هستند که سعی دارند با کمک به یکدیگر اثربخشی موثری در انیمه‌های وان پیس و ناروتو داشته باشند.

وان پیس و ناروتو در مواقع خاص روی یکدیگر اثر می‌گذارند

در طول این دو انیمه مشهور آثاری از داستان یکدیگر را به کار می‌برند که پی بردن به آن‌ها می‌تواند مخاطبان را هیجان‌زده کند. به طور مثال می‌تواند به آخرین چپتر ناروتو اشاره کرد، در حالی که روی پیشانی ناروتو به عنوان هوکاگه جدید اثری از طرح دزدان دریایی کلاه حصیری را می‌توان دید. همچنین در قسمت ۷۶۹ وان پیس، هنگامی که اعضای خدمه در پی یافتن ریزو (Raizo) هستند در مورد رویارویی با نینجایی که می‌تواند خود را شبیه سازی کرده و یک وزغ را احضار کند هیجان‌زده هستند، که این موضوع به وضوح به انیمه ناروتو اشاره دارد. 

البته مثال‌های دیگری نیز وجود دارد، و اثر بخشی این دو مانگاکای دوست‌داشتنی در این‌جا ختم نمی‌شود. طی مصاحبه‌ای با ایچیرو اودا، او بیان می‌کند که برای طراحی دنده سوم لوفی (Luffy) از چوجی (Choji) در انیمه ناروتو الهام گرفته است. همچنین برای خلق قدرت پنهان شدن شخصیتی به نام آبشالوم (Absalom) در آرک ثریلر بارک نیز از یک کاراکتر خلق شده توسط ماساشی الگو برداری کرده است. 

اودا و ماساشی چیزی بیشتر از یک حریف هستند

با توجه به افزایش محبوبیت آثار آن‌ها، رابطه دوستانه ایچیرو اودا و ماساشی کیشیموتو نزدیک و صیمی‌تر شد. اودا ذکر می‌کند هنگامی که به دلیل کسالت در بیمارستان بستری بود، ماساشی به ملاقات رفته و به او کمک کرده است. این دو مانگاکای دوست‌داشتنی طرفداران دو آتیشه آثار یکدیگر هستند و دیدن پیروزی آثار همدیگر باعث خوشحال آن‌ها می‌شود.

خلاصه‌ای از انیمه وان پیس

 انیمه وان پیس (One Piece) به نویسندگی ایچیرو اودا، در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و تاکنون در ۲۰ فصل عرضه شده است. روند داستان از پسری جوان که رویای تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی را در سر دارد، پیروی می‌کند. او به جمع‌آوری خدمه می‌پردازد و در نهایت گروه خود را کلاه حصیری‌ها می‌نامد. از همان ابتدا، انیمه وان پیس تماشاگران بسیاری را تحت تاثیر قرار داد، و همچنان طرفداران بی‌شماری را به خود جذب می‌کند. انیمه وان پیس توشه‌ای بزرگ از ماجراجویی‌های دزدان دریایی دوست‌داشتنی دارد که تماشاگران با هر سلیقه‌ای از تماشای آن لذت می‌برند. با این حال، بسیاری از مخاطبان نسبت به شروع این مجموعه جذاب هراسی در دل دارند، و این موضوع تنها به دلیل تعداد قسمت‌ بالای آن منجر به ترس مخاطبان می‌شود.

خلاصه‌ای از داستان انیمه ناروتو

انیمه ناروتو (Naruto) نیز سهمی در سه مورد از بزرگ‌ترین انیمه های مشهور شونن تاریخ دارد، و مجموعاً علاوه بر ناروتو شیپودن (Naruto Shippuden)، در ۷۲۰ قسمت ارائه می‌شود. داستان این انیمه زندگی پسر یتیمی به نام ناروتو را روایت می‌کند، که آرزوی تبدیل شدن به هوکاگه، بزرگ‌ترین رهبر نینجاها را در سر دارد. این شخصیت از قدرتی فراطبیعی برخوردار است که علی رغم قدرت زیاد، او را با مشکلاتی روبرو می‌کند. در ادامه سریال، ناروتو همزمان که سعی بر کنترل قدرت خود دارد، به یافتن دوست قدیمی‌اش، ساسکه (Sasuke) می‌پردازد.

کلام آخر

می‌توان گفت مجموعه‌های ناروتو و وان پیس در صنعت انیمه و ژانر شونن بی‌سابقه هستند، به همین سبب اثر خاصی نمی‌تواند به رقابت در برابر آن‌ها بپردازد. همانطور که ذکر شد این انیمه‌های زیبا از محبوبیت بالایی بهره‌مند هستند، بنابراین طبیعی است که تعداد طرفداران آن‌ها روز به روز بیشتر شود. در حالی که ماساشی و اودا دوستان خوبی هستند اما طرفداران وان پیس و ناروتو سال‌های زیادی است که به رقابت در برابر یکدیگر می‌پردازند، چرا که فکر می‌کنند مجموعه محبوب آن‌ها لیاقت بهترین خطاب شدن را دارد. حال به نظر شما کدام یک از آن‌ها لیاقت بهترین خطاب شدن را دارد، و دلیل آن چیست؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments