بررسی شباهت‌های هاشیرا آب و تانجیرو در انیمه شیطان کش
1%
  • 0/10

بررسی شباهت‌های هاشیرا آب و تانجیرو در انیمه شیطان کش

ویژگی‌های مشترک دو شخصیت محبوب

بررسی شباهت‌های هاشیرا آب و تانجیرو در انیمه شیطان کش ۲ ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

قطعا انیمه شیطان کش شخصیت‌های مختلف بسیاری را برای ارائه دادن در نظر گرفته است؛ از آرام و خونسرد تا عجول و خشن. در کنار شخصیت‌های متنوع، هرکدام از آن‌ها از ویژگی‌های مختلفی نیز بهره‌مند هستند. به طور کلی شخصیت‌های این انیمه به دو دسته شیطان و شیطان کش‌ها تبدیل می‌شوند. اما در این میان برخی از آن‌ها مانند هاشیرا آب، گیو تومیوکو و تانجیرو می‌توانند دارای وجه شباهت‌های قابل توجهی باشند. 

در حالی که ممکن است گیو و تانجیرو در نگاه اول شباهتی نداشته باشند اما هنگامی که آن‌ها را به دقت بررسی کنیم متوجه شباهت آن‌ها می‌شویم. گیو شخصی آرام، خونسرد و مستقل است که ترجیح می‌دهد در میدان مبارزه به صورت تک نفره حاضر شود. حتی زمانی که هاشیراها جلسات خصوصی تشکیل می‌دهند، گیو تمایلی به پیوستن به آن‌ها ندارد. در همین حین تانجیرو کارهای گروهی را بیشتر می‌پسندد و ترجیح می‌دهد هنگام مبارزه در کنار دیگر شیطان کش‌ها حضور یابد. تانجیرو سعی دارد تحت هر شرایطی نیمه پر لیوان را ببیند و ناامیدی را یک گناه می‌داند. 

شخصیت و دیدگاه گیو و تانجیرو در مورد زندگی به طرز چشمگیری متفاوت است

بین دیگر هاشیرا ها در انیمه شیطان کش، گذشته گیو به تانجیرو شباهت بیشتری دارد. این موضوع در قسمت دوم انیمه ثابت شده است چرا که برای اولین‌بار به گذشته دردناک گیو پرداخته می‌شود. مخاطبان پس از تماشای این قسمت به شباهت گذشته تانجیرو و گیو پی ‌می‌برند. در قسمت اول آرک تمرینات هاشیراها گیو از تمرین در کنار دیگر شیطان کش‌ها طفره می‌رود و دلیلی برای این کار خود نمی‌آورد. بنابراین در قسمت دوم تانجیرو برای متقاعد کردن او سعی می‌کند به هاشیرای آب نزدیک‌تر شود. 

پس از اصرارهای شدید تانجیرو، گیو گذشته دردناک و تلخ خود را بیان می‌کند. او ذکر می‌کند که چگونه به دلیل مرگ دوست صمیمی خود، سابیتو (Sabito) و خواهرش باعث شده است باقی زندگی گیو در درد و عذاب سپری شود. سابیتو با فداکاری باعث می‌شود گیو در مسابقات شیطان کش‌ها منتخب شود، اما با این حال گیو نمی‌توانست مرگ او را قبول کرده و خود را در جایگاه کنونی‌اش ببیند. او بر این باور بود که به خاطر فداکاری‌های دیگران جایگاه هاشیرا آب را کسب کرده است و در واقع از استعداد و مهارت خاصی بهره‌مند نیست. این موقعیت گیو شباهت قابل توجهی نسبت به وضعیت گذشته تانجیرو دارد، چرا که با کشته شدن خانواده او به دست موزان، تانجیرو نیز وجود خود را مملو از عذاب و رنج احساس می‌کرد. 

دو شخصیت تانجیرو و گیو عزیزان خود را از دست داده‌اند

پس از اینکه تانجیرو طی حادثه‌ای و حمله موزان خانواده خود را از دست داده و خواهر کوچک او به شیطان تبدیل می‌شود، تسلیم بی‌رحمی‌های دنیا نشده و تصمیم می‌گیرد برای انتقام خانواده‌اش و بازگرداندن نزوکو به حالت اولیه و انسانی خود به شیطان کشی ماهر تبدیل شود. هنگامی که هاشیرا آتش، کیوجورو رنگوکو (Kyojuro Rengoku) به دست شیطان رتبه بالایی سوم، آکازا (Akaza) کشته می‌شود، باری دیگر این تجربه تلخ برای تانجیرو اتفاق می‌افتد. به همین سبب می‌توان به شباهت‌های گیو و تانجیرو در از دست دادن عزیزان خود پی برد. 

هنگامی که تانجیرو به واقعیت و گذشته دردناک گیو پی می‌برد سعی دارد به هر روشی که امکان پذیر است او را به تمرینات هاشیراها دعوت کند. تانجیرو باور دارد که نباید فداکاری عزیزانش را نادیده گرفت و آن‌ها را ناامید کرد، به همین سبب از گیو می‌خواهد تا با پیوستن به تمرینات هاشیراها خواهر و دوست خود را سربلند کند. پس از پافشاری‌های تانجیرو، گیو به پیوستن در این تمرینات موافقت می‌کند. همانطور که ذکر شد این دو شخصیت درد‌های مشابهی را تجربه کرده‌اند اما روش کنار آمدن با این دردها برای هرکدام از آن‌ها خاص و متفاوت است. 

گیو و تانجیرو سرنوشت خود را به شیوه‌های متفاوتی می‌پذیرند

گیو و تانجیرو به عنوان دو قهرمان دوست‌داشتنی در مجموعه شیطان کش با روشی خاص در مقابل دشواری‌های زندگی ایستاده‌ و به شخصیت‌های محبوب و الگوی طرفداران تبدیل شده‌اند. گیو از شخصیتی درونگرا، ساکت، منفی‌نگر و بدون اعتماد به نفس برخوردار است. پس از مرگ عزیزانش دنیای تاریک و تنها را به دنیای رنگارنگ در کنار دیگر افراد ترجیح داد. اما در حالی که تانجیرو نیز شکست خورده و ناتوان بود، روش بهتری را برای مواجه شدن با مشکلاتش پسندید. 

تانجیرو از شخصیتی مثبت‌نگر، برونگرا و شاد بهره‌مند است و ترجیح می‌دهد تحت هر شرایطی از دیگران حمایت کند. او همیشه سعی دارد نیمه پر لیوان را ببیند، حتی با این وجود که تقریبا تمامی اعضای خانواده خود را از دست داده است. این ویژگی‌های تانجیرو می‌توانند به عنوان منبع الهام‌بخش طرفداران و دنبال کنندگان انیمه شیطان کش عمل کنند. با کمک‌های تانجیرو، گیو نیز سعی دارد روش خود را در مقابله کردن با مشکلات تغییر دهد و دیدی جدید و بهتر نسبت به زندگی کردن پیدا کند. 

گیو و تانجیرو چیزهای بسیاری برای آموزش به یکدیگر دارند

تانجیرو می‌توان مثبت نگری در شرایط سخت را به گیو آموزش دهد در حالی که گیو نیز می‌تواند مستقل بود را به تانجیرو تعلیم دهد. با وجود اینکه آن‌ها در شرایط سخت مشابهی رنج کشیده‌اند اما افکار متضادی نسبت به یکدیگر دارند. همانطور که این دو شخصیت دوست‌داشتنی رابطه دوستی خود را صمیمی و محکم‌تر می‌کنند، بر همدیگر تاثیر گذاشته و موجب موفقیت یکدیگر می‌شوند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments