داستان‌های The Medium و Observer احتمالا در یک جهان جریان دارند

The Medium به‌زودی عرضه می‌شود

داستان‌های The Medium و Observer

اینطور که به نظر می‌رسد، استودیوی بلوبر تیم در جریان ویدیوی اخیر خود تایید کرد داستان‌های The Medium و Observer در یک جهان جریان دارند.

وقتی نام لهستان به میان می‌آید، ذهن علاقه‌مندان به ویدیو گیم به سمت سی‌دی پراجکت رد می‌رود. با این حال، این کشور اروپایی فعالین دیگری هم در هنر هشتم دارد که برای مثال می‌توان به بلوبر تیم (Bloober Team) اشاره کرد. این مجموعه اواخر ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شد و از آن زمان تاکنون روی پروژه‌های مختلفی از جمله A-Men ،Double Bloob و Layers of Fear کار کرده است. بلور تیم همچنین Observer را توسعه داد که سال ۲۰۱۷ برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد. این محصول در یک دنیای سایبرپانکی جریان دارد؛ جایی که به واسطه‌ی شیوع یک طاعون دیجیتالی تا مرز نابودی پیش رفته است. شخصیت اصلی داستان هم یک کارآگاه بوده که می‌تواند ذهن افراد را هک کرده و به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کند.

بلوبر تیم طی سال‌های گذشته روی محصولی تحت عنوان The Medium کار کرده که قرار است در آینده‌ای نزدیک به صورت انحصاری برای ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی عرضه شود. این بازی مانند Observer در زیرژانر وحشت روان‌شناختی ساخته شده و داستانش حول محور ماریان می‌چرخد. او یک مدیوم بوده و می‌تواند با دنیای ارواح ارتباط برقرار کند. ماریان طی چند وقت اخیر کابوس‌هایی درباره‌ی قتل دختربچه دیده است. با افزایش دفعات این اتفاق، تصمیم می‌گیرد تحقیقاتی را آغاز کند. در حال حاضر چشم‌های بسیاری به بازی جدید بلوبر تیم دوخته شده است؛ زیرا اولین انحصاری ایکس در نسل نهم به شمار می‌رود.

در حالی که فاصله‌ی چندانی با عرضه برای پلتفرم‌های هدف نداریم، بلوبر تیم ویدیویی را با محوریت ۹ نکته‌ی جالب پیرامون The Medium منتشر کرده است. سازندگان در بخشی از ویدیو فاش می‌کنند خانه‌ی شخصیت اصلی بر اساس یک آپارتمان واقعی در کراکوف (یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای لهستان) طراحی شده است. گوینده در ادامه تایید می‌کند آپارتمانی که اتفاقات Observer داخل آن رخ می‌دهد هم بر اساس همین ساختمان طراحی شده است. او وارد جزئیات نشد اما اینطور که به نظر می‌رسد، اتفاقات دو بازی اخیر بلوربر تیم در در یک جهان روایت می‌شوند. هر چند، فاصله‌ی زمانی بسیاری بینشان وجود دارد.

با توجه به اطلاعات موجود، به نظر می‌رسد The Medium در زمان حال روایت می‌شود اما داستان Observer در سال ۲۰۸۴ میلادی جریان دارد. در ضمن، غیر از رخ دادن اتفاقات در یک دنیای مشابه، احتمال دیگری هم وجود داد. ممکن است سازندگان برای راحتی کار خود از منبع مشابهی استفاده کرده و هیچ منظور خاصی نداشته‌اند. به هر حال، هر هدفی پشت این تصمیم بوده، به مرور زمان مشخص خواهد شد. در انتها، لازم به ذکر است محصول جدید بلور تیم سه روز دیگر به بازار می‌آید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا