ریبوت دنیای سینمایی مارول بهترین راه حل برای یکی از بزرگترین مشکلات مارول است

وضعیت مبهم مردان ایکس در MCU

ریبوت دنیای سینمایی مارول بهترین راه حل برای یکی از بزرگترین مشکلات مارول است پارسا خلیلی ۰ ۲۵ مهر ۱۴۰۲ مارول
ریبوت دنیای سینمایی مارول

ایده ریبوت دنیای سینمایی مارول با فیلم Avengers: Secret Wars نه‌تنها به نفع آینده فرانچایز است، بلکه می‌تواند یکی از بزرگترین مشکلات مارول را نیز حل کند.

اگرچه استودیو مارول پس از خریده شدن فاکس قرن بیستم توسط دیزنی، به حق امتیاز شخصیت‌های جهش‌یافته از جمله مردان ایکس دست پیدا کرد، اما بنا به دلایلی نامشخص هنوز به دنیای سینمایی مارول معرفی نشده‌اند. تا اینجای کار تنها کاملا خان از سریال Ms. Marvel، آقای جاودانه از سریال She-Hulk: Attorney at Law و نیمور از فیلم Black Panther: Wakanda Forever به‌عنوان جهش‌یافته معرفی شدند که هیچکدام جای شخصیت‌های کلاسیک و محبوبی مثل ولورین هیو جکمن (Hugh Jackman) یا ددپول رایان رینولدز (Ryan Reynolds) را نمی‌گیرند. خوشبختانه هر دو جهش‌یافته نامیرای کمیک‌ها قراره سال‌ آینده با فیلم مولتی‌ورسی Deadpool 3 باری دیگر به پرده نقره‌ای بازگردند.

از وقتی مارول حق امتیاز جهش‌یافته‌ها را بدست آورده، طرفداران کنجکاو بودند که مردان ایکس و سایر جهش‌یافته‌ها چگونه پا به دنیای سینمایی مارول خواهند گذاشت. گمانه‌زنی‌های اخیر حاکی از آن است که اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars ممکن است دنیای سینمایی مارول را ریبوت و یک جدول زمانی جدید ایجاد کند. ایده ریبوت شدن یک فرانچایز سینمایی تکنیک محبوبی است که پیش‌تر به کررات در کمیک‌های ابرقهرمانی دیده شده است. حالا شاید بپرسید چرا ریبوت کردن فرانچایز ایده خوبی است؟ زیرا به نویسندگان اجازه می‌دهد تا عملا از صفر شروع کنند و با درس گرفتن از اشتباهات خود، به خلق دنیای سینمایی بی‌نقص بپردازند. همانطور که قبلا اشاره کردیم، اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars بهترین فرصت برای استودیو مارول است تا چندین مورد از بزرگترین مشکلات فرانچایز خود را یکبار برای همیشه حل کند.

در واقع معرفی جهش‌یافته‌ها و سایر اعضای گروه مردان ایکس پس از ریبوت شدن دنیای سینمایی مارول به این معنی است که دیگر نیازی نیست استودیو مارول توضیح بدهد که آنها این همه مدت کجا بوده‌اند یا چرا هیچگاه با دیگر قهرمانان مثل انتقام جویان ارتباطی نداشتند. این موضوع تقریبا درمورد اسکارلت ویچ الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) و حتی هالک مارک روفالو (Mark Ruffalo) نیز صدق می‌کرد که می‌توانست انتخابی بحث‌برانگیز باشد. خوشبختانه قسمت دوم فصل دوم سریال لوکی در ایستراگی نامحسوس و پنهان به قضیه ریبوت شدن فرانچایز اشاره کرده است، بنابراین شنیدن به‌روزرسانی‌های رسمی در آینده نزدیک خیلی دور از ذهن نیست.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا