نام ماتریکس 4 به صورت رسمی اعلام شد؛ اولین تریلر در سینماکان به نمایش درآمد

سینماکان و اعلام خبرهای مهم ادامه دارد

نام ماتریکس 4 به صورت رسمی اعلام شد؛ اولین تریلر در سینماکان به نمایش درآمد سورنا رضایی ۰ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
نام ماتریکس 4

استودیو آمریکایی وارنر در جریان برگزاری سینماکان 2021 نام ماتریکس 4 را به صورت رسمی اعلام کرد و تریلرش را به نمایش گذاشت.

پس از سال‌ها انتشار شایعه‌های مختلف و به وجود آمدن گمانه‌زنی‌های متفاوت، در اگوست سال ۲۰۱۹ میلادی رسما اعلام شد قسمت چهارم The Matrix در دست ساخت قرار دارد. اگرچه لانا واچوفسکی (Lana Wachowski) و لیلی واچوفسکی (Lilly Wachowski) به صورت مشترک روی قسمت‌های پیشین کار کرده بودند، این بار لانا به تنهایی بازگشته است. اینطور که به نظر می‌رسد، لیلی همچنان پای حرف خود ایستاده و ترجیح می‌دهد به جای ایده‌های قدیمی تمرکزش را روی پیاده‌سازی ایده‌های تازه قرار دهد.

کیانو ریوز (Keanu Reeves) و کری-ان ماس (Carrie-Anne Moss) با وارنر قرارداد امضا کرده و بار دیگر به عنوان نئو و ترینیتی جلوی دوربین ظاهر می‌شوند. از دیگر چهره‌های قدیمی که بازگشته‌اند، می‌توان به جیدا پینکت اسمیت (Jada Pinkett Smith)، لمبرت ویلسون (Lambert Wilson) و دنیل برنارد (Daniel Bernhardt) اشاره کرد که دوباره نقش‌های نایوبی، مروونژی و مامور جانسون را ایفا می‌کنند. هیوگو ویوینگ (Hugo Weaving) هم یک در یک برهه زمانی با وارنر و لانا واچوفسکی وارد مذاکره شده بود تا برای به تصویر کشیدن مامور اسمیت برگردد اما تداخل برنامه‌ها چنین اجازه‌ای نداد.

وارنر در جریان رویداد سینماکان 2021 نام ماتریکس را به صورت رسمی اعلام کرد. بر این اساس، جدیدترین محصول لانا واچوفسکی تحت عنوان The Matrix: Resurrections روی پرده نقره‌ای می‌آید. انتخاب چنین نامی به دو دلیل غیرمنتظره نبوده است؛ دلیل اول اینکه دست‎‌اندرکاران پروژه گفته بودند داستان قسمت جدید در گذشته جریان نداشته اما دو شخصیت نئو و ترینیتی بازمی‌گردند. این در حالی است که هر دو شخصیت جان خود را در قسمت سوم از دست داده بودند. از همین رو، پیش‌بینی می‌شد آن‌ها به طریقی به زندگی برگردند؛ دلیل دوم و پایانی پستی است که یکی از گریمورها در حساب اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و سپس حذف کرد.

اطلاعات جدیدی که از ماتریکس 4 در سینماکان منتشر شد، به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. وارنر در جریان پنل خود نخستین تریلر این فیلم مورد انتظار را برای حاضران به نمایش گذاشت. ویدیو تبلیغاتی، نئو را نشان می‌دهد که حالا با نام توماس شناخته شده و هیچ چیز از گذشته به یاد نمی‌آورد. او در ادامه به ملاقات با پزشک خود با نقش‌آفرینی نیل پاتریک هریس (Neil Patrick Harris) رفته و فاش می‌کند طی چند وقت اخیر رویایی دیده است که شدیدا به واقعیت شباهت دارند. او سپس می‌پرسد آیا دیوانه شده است یا خیر. در ادامه فلش‌بک‌هایی از اتفاقات سه‌گانه به نمایش گذاشته می‌شوند.

نام ماتریکس 4
نئو در یکی از صحنه‌های تریلر بار دیگر گلوله‌ها را در هوا معلق می‌کند

شرایط برای ترینینی هم به همین منوال است. او و نئو با یکدیگر ملاقات می‎‌کنند اما چیزی از گذشته را به یاد نمی‌آورد. تریلر سپس یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) را نشان می‌دهد که ظاهرا مورفیوس جوان است. او قرص‌های آبی و قرمز را به پروتاگونیست پیشنهاد می‌دهد و پس از آن، یک زن با موهای آبی سمت نئو آمده، او را به داخل یک آینه برده و بدین ترتیب، ماتریکس و ماهیتش را برایش فاش می‌کند. افراد حاضر در پنل همچنین فاش کرده‌اند تریلر شامل صحنه‌های اکشنی می‌شود که این مجموعه به واسطه‌شان به شهرت رسید.

سینماکان یک رویداد تخصصی بوده و مردم عادی اجازه حضور در آن را ندارند. علاوه بر این، افراد حاضر در پنل‌ها حین پخش یک ویدیو یا تریلر نمی‌توانند فیلمبرداری کنند. از همین رو، معمولا ویدیویی به بیرون راه پیدا نمی‌کند، مگر اینکه ناشر آن را در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد. البته فاصله زمانی نمایش تریلر و انتشارشان در فضای مجازی معمولا زیاد نیست و احتمالا به‌زودی می‌توانیم پای تماشایش بنشینیم.

ناشران معمولا به فاصله چند ماه از اکران گسترده، تبلیغات را برای فیلم آغاز می‌کنند. با اینحال، هنوز آیتمی از ماتریکس 4 به فضای مجازی نیامده است. به عقیده برخی کارشناسان، وارنر تمرکزش را روی Dune قرار داده و احتمالا پس از اینکه این اثر به سینماها آمد، تبلیغات جدیدترین ماتریکس را آغاز خواهد کرد.

در پایان، لازم به ذکر است The Matrix: Resurrections در تاریخ یک دی ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ دسامبر) به صورت همزمان به سینماها و HBO Max خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا