جلوه‌های ویژه جدیدترین تریلر فیلم The Marvels مورد انتقاد شدید قرار گرفته است

ناراحتی طرفداران تمامی ندارد!

جلوه‌های ویژه جدیدترین تریلر فیلم The Marvels مورد انتقاد شدید قرار گرفته است پارسا خلیلی ۳۳ ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ مارول

اخیرا استودیو مارول تریلری جدید از فیلم The Marvels منتشر کرده که جلوه‌های ویژه‌اش مورد قبول برخی طرفداران واقع نشده است.

در ماه نوامبر سال جاری کاپیتان مارول بری لارسون (Brie Larson)، میس مارول ایمان ولانی (Iman Vellani) و مونیکا رمبو تیونا پریس (Teyonah Parris) برای آغاز ماجراجویی کیهانی هیجان انگیز در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول گردهم خواهند آمد. دنباله مورد انتظار The Marvels به کارگردانی نیا داکوستا (Nia DaCosta)، ضمن گسترش به تصویر کشیدن ماجرای جدیدی از زندگی پرفراز و نشیب کارول دنورز، بخش کیهانی دنیای سینمایی مارول را نیز گسترش و داستان فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars را راه اندازی خواهد کرد.

با اینکه کمپین تبلیغاتی فیلم هنوز آغاز نشده، هفته گذشته تریلری جدید با سکانس‌های جدید منتشر شد و اندکی بعد، شخصی به‌نام براندون استریوسنیگ (Brandon Streussnig) با اشتراک گذاشتن برخی از تصاویر تریلر در صفحه توییتر خود، جلوه‌های ویژه جدیدترین اثر سینمایی استودیو مارول را زیر سوال برد. در واقع او انتقاد خود را با قرار دادن صحنه ابتدایی تریلر در کنار تصویری از فیلم قدیمی Jaws-3D که جلوه‌های ویژه به‌شدت ضعیفی دارد، نشان داد.

دو نکته حائز اهمیت برای بررسی درست یا نادرست بودن این انتقاد وجود دارد. اول از همه، استودیو مارول طبق گزارش‌های رسمی، رفتار ناشایستی با اعضای تیم جلوه‌های ویژه داشته که در افت کیفیت آثار اخیر بی‌تاثیر نبوده است. به‌گفته یکی از آنها، مدیران پروژه به‌قدری با درخواست‌های بیش از حد و نامعقول به تیم جلوه‌های ویژه فشار وارد می‌کردند که اکثر اوقات مجبور بودند تا دیر وقت کار کنند. یکی دیگر در مصاحبه‌ای اعتراف کرده بود که تنها یک ماه قبل از اکران Ant-Man and the Wasp: Quantumania، مارول از آنها خواسته بود تا تمامی صحنه‌ها و افکت‌های یک سوم پایانی فیلم را کاملا عوض کنند، اگر هم کسی نمی‌توانست به تعهدات خود عمل کند، استودیو آنها را در لیست سیاه قرار می‌داد. 

نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت این است که تریلرهای مارول همیشه منعکس کننده محصول نهایی نیستند، چون وقتی یک تریلر ماه‌ها قبل از تاریخ اکران در فضای مجازی منتشر می‌شود، برخی از افکت‌هایش ناقص است و هنوز به‌طور کامل رندر نشده‌ است. گاهی اوقات نیز تیم توسعه به‌جهت جلوگیری از اسپویل شدن نکته داستانی یا موضوعی خاص، صحنه‌های تریلر را ادیت می‌کنند، به‌همین خاطر کیفیت جلوه‌های ویژه پایین می‌آید. در کل قضاوت کردن فیلم The Marvels یا هر فیلم دیگری که هنوز در سینماها اکران نشده، اشتباه است چون همانطور که پیش‌تر اشاره شد، یک تیزر یا تریلر لزوما منعکس کننده محصول نهایی نیست.

دنباله کیهانی The Marvels در تاریخ ۱۰ نوامبر سال جاری (۱۹ آبان سال ۱۴۰۲) در سینماها اکران خواهد شد.

4 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

33 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا