برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا تاریخ پخش فصل چهارم سریال The Mandalorian عقب می‌افتد؟

آیا آثاری که فیلمنامه‌شان کامل شده نیز تحت تاثیر اعتصاب نویسندگان قرار می‌گیرند؟

آیا تاریخ پخش فصل چهارم سریال The Mandalorian عقب می‌افتد؟ ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
تاریخ پخش فصل چهارم سریال The Mandalorian

طبق گزارشات، احتمال این که تاریخ پخش فصل چهارم سریال The Mandalorian به دلیل اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا عقب بیفتد، وجود دارد، حتی با وجود این که نگارش فیلمنامه آن مدت‌هاست که به پایان رسیده است.

از تاریخ ۲ مه ۲۰۲۳ (۱۲ اردیهبشت ۱۴۰۲)، اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا جهت رسیدن به دستمزد عادلانه‌تر و شرایط کاری بهتر شروع شد و از آن موقع ساخت تعداد زیادی از فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی تحت تاثیر قرار گرفته است.

اکنون این طور که به نظر می‌رسد، سریال پربیننده و محبوب دنیای Star Wars نیز اخیرا تحت تاثیر این اعتصاب قرار گرفته و احتمالا تاریخ پخش فصل چهارم سریال The Mandalorian نیز مانند خیلی از فیلم و سریال‌ها عقب بیفتد. این خبر در حالی توسط رسانه ددلاین (Deadline) گزارش شده که مدت‌ها پیش اعلام شد که نگارش فیلمنامه فصل چهارم سریال The Mandalorian به پایان رسیده است.

طبق شایعات قرار بود از ماه سپتامبر سال میلادی جاری (شهریور یا مهر ۱۴۰۲) مراحل فیلمبرداری فصل جدید سریال The Mandalorian آغاز شود که اکنون به احتمال زیاد، اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا باعث می‌شود تا آغاز تولید این مجموعه تلویزیونی دیرتر آغاز شود. اما حالا سوال مهمی که مطرح می‌شود این است: چرا با وجود به پایان رسیدن نگارش فیلمنامه، باز هم این سریال تحت تاثیر اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا قرار می‌گیرد؟

برای پاسخ به این موضوع باید گفت که اغلب اوقات بسیاری از نویسندگان در مراحل فیلمبرداری فیلم‌ها و سریال‌ها نیز حضور دارند تا اگر که به هر دلیل نیاز به تغییری در فیلمنامه بود، آن تغییر را اعمال کنند. فیلمنامه هر فیلم و سریالی که نوشته می‌شود، به دلایل مختلف با تغییرات مختلفی همراه می‌شود و حتی برخی آثار هستند که فیلمنامه‌شان چندین بار به طور کامل بازنویسی شده تا به اثر نهایی‌ای که پخش شدند، تبدیل شوند.

گاهی وقت‌ها امکان فیلمبرداری تعدادی از صحنه‌های نوشته شده در فیلمنامه وجود ندارد، گاهی اوقات بازیگران دچار آسیب‌ها و جراحات می‌شوند، گاهی وقت‌ها یک ایده جدید توسط سازندگان مطرح می‌شود، بعضی وقت‌ها نیز یک تغییر در آب و هوا یک طراحی صحنه باعث می‌شود که فیلمنامه نیاز به تغییر داشته باشد.

انتظار می‌رود که فصل چهارم سریال The Mandalorian در اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ از سرویس اشتراکی پخش فیلم و سریال دیزنی پلاس (+Disney) پخش شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments