نقش ماف گیدئون در فصل سوم سریال مندلورین مشخص شد

بازگشت دوباره امپراطوری

نقش ماف گیدئون در فصل سوم سریال مندلورین مشخص شد پارسا خلیلی ۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ تلویزیون
ماف گیدئون در فصل سوم سریال مندلورین

هفته گذشته قسمت پنجم به شکلی مرموز به پایان رسید و خط داستانی ناتمام ماف گیدئون در فصل سوم سریال مندلورین را از سر گرفت. حالا که تنها دو قسمت تا پایان فصل سوم باقیست، قصد داریم در ادامه مطلب به بررسی سرنوشت مبهم ماف گیدئون و نقش احتمالی او در آینده فرانچایز جنگ ستارگان بپردازیم.

ماف گیدئون، افسر سابق امپریالیستی که فرماندهی یک اسکوادران را برای دستگیری گروگو بر عهده داشت، در قسمت پایانی فصل دوم از دین جارین شکست خورد و مالکیت دارک سیبر (Darksaber) را از دست داد. از آنجا توضیح داده شد که مامور سابق اداره امنیت امپراتوری به جمهوری جدید بازگردانده می‌شود تا بتواند به خاطر جنایات بی‌شمارش محاکمه شود. اما اخیرا به‌طرز مشکوکی هیچ خبر یا اثری از او نبود تا اینکه هفته گذشته سکانس پایانی قسمت پنجم دلیل غیبتش را فاش کرد.

 

ماف گیدئون توسط مندلورین‌ها ربوده شده است

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، در سکانس پایانی قسمت پنجم کارسون تیوا (Carson Teva)، عضو سپاه استارفایتر جمهوری جدید، در حال گشت زنی بود که ناگهان با یک شاتل متروکه کلاس لامبدا روبرو می‌شود. پس از اینکه ستوانش او را از یک حمله طبقه‌بندی شده اخیر شاتل مطلع می‌کند، کارسون تیوا کاوشگری را به داخل شاتل می‌فرستد تا بتواند آن را بیشتر بررسی کند. اسکن‌های ابتدایی نشان می‌دهند که شاتل نابود شده در اصل وسیله حمل ‌و نقل زندانیان جمهوری جدید است که مسئولیت حمل ماف گیدئون را برعهده داشت.

در ادامه با استفاده از تمام اطلاعات موجود، کارسون تیوا استنباط می‌کند که ماف گیدئون هرگز به محاکمه نرسیده و سوء ظن‌های اخیر او بی‌دلیل نبوده است. علاوه بر این، از آنجایی که هیچ اثری از جسد گیدئون نیست و تکه‌ای از فلز بسکار (قدرتمندترین فلز در کل کهکشان که تنها به مندلورین‌ها تعلق دارد) هم در داخل شاتل تثبیت شده، تیوا بلافاصله متوجه می‌شود که گیدئون توسط مندلورین‌ها ربوده شده است. حالا سوال مهمی که پیش می‌آید اینه که افسر سابق امپراتوری دقیقا کجاست؟ پیش‌تر شایعات حاکی از آن بود که در فصل سوم شخصیتی جدید که زره مندو را به تن دارد، از سایه‌ بیرون خواهد آمد. آیا ممکن است گیدئون با این مندلورین مرموز متحد شده باشد؟

همانطور که به کرات توسط دین جارین اشاره شد، مندلورین‌ها بر اساس یک عقیده واحد زندگی می‌کنند و جنگجویان شریفی هستند. گیدئون هیچ بویی از شرفت نبرده و در طول زندگی خود با خدمت کردن به امپراتوری، مرتکب اشتباهات زیادی شده است. اما شاید او در این کهکشان بی‌انتها با مندلورین‌هایی که از راه و رسم خود فاصله گرفته‌اند، متحد شده است. مسلما این امر برای مردم سیاره مندلور کاملا دور از ذهن نخواهد بود. زیرا در طول جنگ داخلی کهکشانی، گار ساکسون (Gar Saxon) و پیروانش به امپراتوری پیوستند و به کسانی که با اراده امپراتور مخالف بودند حمله کردند. آنها حتی در طول جنگ‌های کلون با دارث ماول (Darth Maul) نیز هم‌پیمان شده بودند.

شاید گیدئون توانسته باشد در مدت کوتاهی که مالکیت دارک سیبر را داشت، با گروهی از مندلورین‌های طرد شده آشنا شده باشد. ممکن است او با علم به اهمیت اسلحه مرگبار خود، روابطش را گشترس داده باشد تا در مواقع اضطراری به کمکش بیایند. از آنجایی که حضور ثراون (Thrawn) در سریال لایو اکشن آسوکا تایید شده، احتمالا نقشه‌های شوم گیدئون به دریاسالار بزرگ بازخواهد گشت. با روابط امپراتوری گیدئون، او ممکن است در تلاش برای حمایت از بقایای امپراتوری در آماده سازی برای بازگشت ثراون باشد.

اما سرنوشت الیا کین چه می‌شود؟ او مشخصا نقش مهمی در قسمت‌های پایانی فصل سوم دارد، زیرا به‌دنبال پاک کردن حافظه دکتر پرشینگ، مشخص شد که او همچنان به ماف گیدئون وفادار است و به‌عنوان مامور نفوذی در جمهوری جدید مشغول طرح نقشه‌ای نامعلوم است. شاید کین بتواند بذرهای امپراتوری را درون جمهوری جدید بکارد و به گیدئون و ثراون اجازه بدهد تا سازمان را از درون کنترل کنند. در کل ماف گیدئون در فصل سوم سریال مندلورین ایفاگر نقش مهمی است که در دو قسمت آینده بیشتر بهش پرداخته خواهد شد.

فصل سوم سریال The Mandalorian هر چهارشنبه از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا ماف گیدئون را در قسمت‌های پایانی فصل سوم خواهیم دید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا