#مهسا_امینی

کدام سریال رکورددار بیشترین دانلود غیرقانونی در سال ۲۰۲۰ است؟

The Boys رقابت را به مندلورین و بیبی یودا باخت!

بیشترین دانلود غیرقانونی در سال ۲۰۲۰

طبق گزارشی که اخیرا وب سایت Torrent Freak منتشر کرده، The Mandalorian رکورددار بیشترین دانلود غیرقانونی در سال ۲۰۲۰ است.

والت دیزنی پس از خرید لوکاس‌فیلم در سال ۲۰۱۲ میلادی تصمیم گرفت جنگ ستارگان را وارد دوره‌ی جدیدی کند. از همین رو، در کنار مذاکره با نویسندگان و کارگردانان مختلف برای ساخت فیلم‌های سینمایی تازه، تولید یک سریال لایو اکشن را در دستور کار خود قرار داد. نتیجه‌ی اتخاذ چنین سیاست‌هایی، The Mandalorian بود که همزمان با راه‌اندازی سرویس استریم دیزنی پلاس منتشر شد و به سرعت محبوبیت بالایی را در میان منتقدان و مخاطبان کسب کرد. داستان این سریال حول محور یک جایزه‌بگیر به نام مندلورین می‌چرخد که باید هدف خاصی را یافته و تحویل دهد اما از این کار سر می‌زند. همین اتفاق باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند.

با توجه به پستی که اخیرا روی خروجی Torrent Freak قرار گرفته، The Mandalorian رکورددار بیشترین دانلود غیرقانونی در سال ۲۰۲۰ است. محصول مشترک والت دیزنی و لوکاس‌فیلم سال گذشته پشت سر Game of Thrones و Chernobyl در رتبه‌ی سوم قرار داشت؛ دو اثری که نامشان در لیست سرقت‌شده‌ترین سریال‌های امسال دیده نمی‌شود. غیبت Chernobyl چندان غافل‌گیرکننده نیست اما Game of Thrones یکی از محبوب‌ترین سریال‌های دهه‌ی اخیر محسوب می‌شود. البته اقتباس A Song of Ice and Fire سال گذشته به پایان رسید؛ موضوعی که بدون شک در کاهش تقاضا برای تماشای آن دخیل بوده است. در ضمن، قرار گرفتن مندلورین در رتبه‌ی نخست سرقت‌شده‌ترین سریال سال، پایانی بر سلطه‌ی چندین و چند ساله‌ی بازی تاج و تخت به شمار می‌شود.

The Boys، رتبه‌ی دوم سرقت‌شده‌ترین سریال‌های سال ۲۰۲۰ را از خود کرده است. محصول آمازون رویکرد کاملا متفاوتی نسبت به دیگر آثار ابرقهرمانی در پیش گرفت. همین موضوع باعث شد توجه‌های بسیاری به آن جلب شود. در این سریال، ابرقهرمان‌ها نقش منفی داستان بوده و انسان‌های عادی نقش مثبث را ایفا می‌کنند. رتبه‌ی سوم لیست، به Westworld رسید که فصل سومش در جریان سال گذشته‌ی میلادی روی آنتن رفت. داستان این سریال در آینده جریان داشته و تقابل انسان‌ها و ربات‌های هوشمند را به تصویر می‌کشد. در ادامه می‌توایند لیست منتشر شده از سوی وب سایت Torrent Freak را به صورت کامل مشاهده کنید:

  1. The Mandalorian
  2. The Boys
  3. Westworld
  4. Vikings
  5. Star Trek: Picard
  6. Rick and Morty
  7. The Walking Dead
  8. The Outsider
  9. Arrow
  10. The Flash

از یک سو، تعداد سرویس‌های استریم به میزان چشم‌گیری افزایش یافته و هر کدام از آن‌ها‌ فیلم و سریال‌های اختصاصی خود را دارند؛ آثاری که به راحتی نمی‌توان از کنارشان گذشت. از سوی دیگر، مردم تمایلی به پرداخت هزینه و خرید اشتراک چند سرویس را ندارند. همین مسئله آن‌ها را به سمت دانلود غیرقانونی تعدادی از فیلم و سریال‌ها سوق داده است.

در انتها، لازم به ذکر است فصل سوم The Mandalorian در دست ساخت قرار داشته و احتمالا سال ۲۰۲۲ میلادی پخش خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا