بازی The Last of Us 2 تعریف جدیدی برای AAA است

انقلاب جدیدی در راه است

بازی The Last of Us 2 تعریف AAA

دستیار کارگردان بازی The Last of Us 2 در توییتر خود به این موضوع اشاره کرد که بازی در حال توسعه‌ی آن‌ها تعریف جدیدی از عناوین AAA در صنعت بازیسازی ارائه خواهد داد.

بازی The Last of Us که در سال ۲۰۱۳ میلادی برای کنسول پلی‌استیشن ۳ منتشر شده و به موفقیت‌های بسیار زیادی دست یافت. حال شرکت سازنده‌ی آن یعنی ناتی داگ، بار دیگر می‌خواهد این موفقیت را تکرار کند و به همین دلیل قسمت دوم این عنوان را توسعه می‌دهد.

کمک کارگردان بازی The Last of Us 2 یعنی آنتونی نیومن به تازگی در توییتر خود در خصوص آخرین بازی ناتی داگ صحبت کوتاهی کرده است. او نوشت:

ما برای تعریف مجدد Triple-A در سال ۲۰۲۰ تلاش می‌کنیم

طبق ادعای او بازی The Last of Us 2 قرار است از یک اثر AAA هم فراتر باشد و حتی تعریف جدیدی را بازگو کند. برای کسانی که نمی‌دانند، Triple-A یا AAA یک اصطلاع تجاری در صنعت گیم است و به بازی‌هایی اشاره می‌کند که در بالاترین درجه از کیفیت ساخت و بودجه قرار دارند. ناتی داگ پیش از این موضوع هم اعلام کرده بود که بازی ۵۰ درصد از عنوان قبلی خود بزرگ‌تر و بهتر خواهد بود که این شامل کات‌سین‌ها، انیمیشن‌ها، کاراکتر‌ها، محیط‌های بزرگ‌تر و وسیع‌تر، سیستم مبارزات تن به تن و خیلی از المان‌های دیگر می‌شود.

این اولین بار نیست که یک استودیو به دنبال تغییر روند بازیسازی است. پیش از این شرکت تازه تاسیس مایکروسافت یعنی The Initiative هم در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که بازی جدید آن‌ها تعریف جدیدی در صنعت گیم خواهد بود و اصطلاح AAAA را به وجود خواهد آورد.

بازی The Last of Us Part 2 در تاریخ ۹ خردادماه ۱۳۹۹ (۲۹ می ۲۰۲۰) به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا