باگ جدید بازی The Last of Us کاربران را شگفت زده کرد!

مثل همیشه، حتی بهترین بازی‌های تاریخ نیز مشکلاتی دارند!

باگ جدید بازی The Last of Us کاربران را شگفت زده کرد! نیما خدارحمی ۰ ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی

همیشه گفته‌ایم که حتی بزرگ‌ترین شاهکار‌های دنیای گیم نیز بدون مشکل نیستند و این قضیه برای بازی The Last of Us نیز صدق می‌کند که پس از گذشت حدودا یک دهه از انتشار بازی، کاربران باگی عجیب در آن کشف کرده‌اند!

بسیاری سری بازی The Last of Us را شاهکاری تمام معنا می‌دانند که فروشی بی سابقه برای استودیو توسعه دهنده یعنی ناتی داگ داشته و همچنین جایزه‌های بسیاری از جمله بهترین بازی سال را برای نسخه دوم خود کسب کرده است. با این حال ما همیشه گفته‌ایم که هیچ بازی بدون مشکل نبوده و جدیدترین مشکل کشف شده در این بازی فراتر از یک باگ ساده است.

نسخه ابتدایی سری بازی The Last of us به حدی بدون مشکل بوده که بسیاری فکر می‌کردند باگ کشف شده طی ماه‌های اخیر تنها باگ بازی باشد که البته باگ کوچکی نیست! در گذشته ویدیویی در شبکه ردیت منتشر شد که شخصیت جوئل را در حالت شناور در آسمان نشان داده و تنها چند ثانیه پیش از صحنه دوست داشتنی زرافه‌ها از نقشه بازی خارج شده و کشته می شود. پیش از‌ آن باگی دیگر مربوط به سلاح‌های بازی نیز مشاهده شد که البته استودیو سازنده به سرعت آن را فیکس کرد. در این باگ الی به صورت کاملا تصادفی پیستولی را در دست داشته و سلاح جوئل نیز به خودی خود خشاب تعویض می‌کرد! حال به تازگی باگی جدید توسط کاربران کشف شده که همه را شگفت زده کرده و از نو مربوط به سلاح‌های بازی است.

پس از جراحت بسیار وخیم جوئل، شما کنترل شخصیت الی را برای مدتی در فصل زمستان در دست دارید. بدون شک بسیاری از شما صحنه درگیری دیوید و الی را به خاطر دارید، ولی در این میان صحنه‌ها و درگیری‌های هیجانی بسیاری رخ داده که فراموش کردن آن‌ها شاید غیر ممکن باشد. در بازی The Last of Us، اصابت تیر کمان معمولا دشمنان را از پای درآورده و اگر به صورت مخفیانه پیش بروید، در اکثر اوقات به آسانی از مکان مورد نظر مملو از دشمنان عبور می‌کنید. با این حال، کاربری در شبکه ردیت ویدیویی را منتشر کرده که کار شما و الی را بیش از پیش آسان می‌سازد!

در ابتدای کلیپ منتشر شده شاهد حضور یکی از دشمنان الی در صحنه هستیم و الی خود پشت تابلو کمین گرفته است. پس از حرکت دشمن، الی پشت سر او حرکت کرده و خود را به راه پله می‌رساند و پیش از متوجه شدن دشمن، الی تیر خود را رها می‌کند و در عین نا باوری دشمن او به آسمان پرتاب می‌شود!

اگر کمی دقت کنید، متوجه می‌شوید پرتاب دشمن به هیچ عنوان از قوانین فیزیک پیروی نکرده و کاملا غیر طبیعی به بالا پرتاب شده و با سنگ برخورد می‌کند در حالی که باید به پشت سر پرتاب می‌شد. بسیاری از طرفداران به تمسخر این باگ پرداخته و آرزو کردند آن‌ها نیز از چنین تیر و کمان قدرتمندی برخوردار بودند تا بتوانند حالت Grounded این بازی دوست داشتنی را بدون مشکل پشت سر بگذارند.

طبق شایعات اخیر، نسخه ریمیک بازی The Last of Us در دست توسعه بوده و باید دید آینده این سری بازی محبوب و البته شاهکار چگونه پیش‌ می‌رود. بسیاری عقیده دارند این بازی به حدی گیرا و جذاب بوده که حتی چنین باگ‌هایی قدرت تخریب آن را ندارند. بازی The Last of Us در حال حاضر برای کنسول‌های پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ۴ در دسترس است. آیا شما با باگ‌هایی مشابه در این بازی روبه رو شده‌اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا