#مهسا_امینی

چه زمان نسخه ریمیک بازی The Last of Us عرضه خواهد شد؟

شایعات بازسازی TLOU ادامه دارند

نسخه ریمیک بازی The Last of Us و ریمستر The Last of Us 2

طبق جدیدترین گزارش‌ها و اطلاعات لو رفته از استودیو ناتی داگ (Naughty Dog)، ظاهرا نسخه ریمیک بازی The Last of Us و ریمستر The Last of Us 2 در دست ساخت بوده و در سال جاری میلادی معرفی و عرضه خواهند شد. با این حال، تا چه حد این اطلاعات صحت دارند؟

در سال ۲۰۱۳ بود که اولین عنوان از سری The Last of Us عرضه شد؛ یک ماجراجویی در جهانی آخرالزمانی که در آن، انسان‌ها توسط یک انگل به موجوداتی زامبی مانند تبدیل شده و به همدیگر حمله می‌کردند! با این حال در این زمین آلوده به ویروس و انگل، یک دختر بچه توانسته بود تا در مقابل آن مقاومت کند و حتی پس از آلوده شدن هم زنده بماند! این در حالی بود که تنها هدف این دختر، زنده ماندن و دادن خون برای پیدا کردن نوعی واکسن و دارو برای درمان افراد بود. اما راه او با مردی به نام جوئل میلر (Joel Miller) که از قضا دختر دوست‌داشتنی خود را از دست داده آشنا می شود و مسیر زندگی این دو شخصیت به هم می‌رسد.

طرفداران از این داستان و پایان جالب و عجیب آن به شدت استقبال کرده بودند و بازی به یکی از پرفروش‌ترین انحصاری‌های پلی استیشن تبدیل شد که بعدها نسخه ریمستر آن با جزئیات گرافیکی بیشتر، برای کاربران کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4 در دسترس قرار گرفت. در سال ۲۰۲۰ هم یک دنباله با عنوان The Last of Us Part II عرضه شد که البته داستان آن خیلی تاریک‌تر بود و حتی سر و صدای طرفداران را درآورد؛ تا حدی که حتی کارگردان اثر یعنی نیل دراکمن (Neil Druckmann) را به مرگ تهدید کرده بودند!

با این وجود چند ماه پس از عرضه این بازی کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 عرضه شد و با آمدن آن، این شایعه بالا گرفت که احتمالا ریمستر The Last of Us 2 به زودی و طبق همان روال بازی اول ساخته و عرضه خواهد شد. اما نکته اینجاست که به جز این ریمستر، شایعه دیگری اخیرا در سطح اینترنت منتشر شده بود که اشاره به ریمیک بازی The Last of Us اصلی داشتند؛ موردی که حال گزارش‌های بیشتری درباره آن منتشر شده و حتی تاریخ عرضه آن نیز به نحوی برای سال جاری میلادی لو رفته است.

تاریخ عرضه نسخه ریمیک بازی The Last of Us از یک منبع شناخته شده و معتبر!

تام هندرسون (Tom Henderson) را به عنوان یک اینسایدر و فردی که اطلاعات بازی‌ها را لو می‌دهد، دیگر هرکسی که اخبار دنیای گیم را دنبال کرده باشد می‌شناسد. این فرد چندین و چندبار اطلاعات درستی درباره بازی‌های مختلف مثل عناوین سری Call of Duty و Battlefield را لو داده و تقریبا همه گفته‌های او درست از آب درآمده‌اند. با این وجود هندرسون اینبار لوله سلاح شایعه‌پراکنی خود را به سمت ناتی داگ گرفته و اظهار کرده که روند ساخت ریمیک بازی The Last of Us و همچنین ریمستر The Last of Us 2 تقریبا تمام شده و در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد.

هندرسون اظهار کرده که عنوان ریمستر بازی The Last of Us 2 در واقع Director’s Cut بوده و برخی جزئیات اضافه را خواهد داشت. همچنین بخش چند نفره این بازی بالاخره پس از نزدیک به دو سال انتظار عرضه می‌شود، اما احتمال می‌رود که این بازی به صورت یک عنوان رایگان در کنار سری The Last of Us قرار گرفته و تا مدتی طولانی آپدیت شود. همچنین با شروع داستان دوباره الی (Ellie) و جوئل در سریال The Last of Us که از شبکه استریم HBO Max به زودی پخش می‌شود، ریمیک اولین عنوان بازی هم معرفی و عرضه خواهد شد.

دلایل و تاریخ انتشار بازی که توسط هندرسون ارائه شده‌اند کاملا منطقی به نظر می‌رسند، اما نکته اینجاست که آیا ناتی داگ واقعا تن به بازسازی و به اصطلاح ریمیک بازی The Last of Us داده است یا که نه. به هر حال ریمستر کردن عناوین قدیمی، دستی در مکانیزم گیم پلی آن‌ها ندارد و از همین نظر نیز طرفداران از همان خاطره قدیمی خود هنگام تجربه بازی، تغذیه خواهند کرد و لذت می‌برند. اما ریمیک، یعنی همه چیز بازسازی شود و رقیبی جدید برای سبک و گیم پلی قبلی به وجود می‌آید. این روش شاید با نظر منفی خیلی از طرفداران و منتقدین طرف شود، به همین جهت حتی با گفته‌های هندرسون نیز بهتر است فعلا منتظر خبر رسمی بمانیم.

به احتمال بسیار زیاد، پس از پخش اولین قسمت از سریال The Last of us، این شایعات با اخبار رسمی پایان خواهند یافت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا