#مهسا_امینی

تاریخ انتشار سریال The Last of Us یک سال دیگر است؟!

الی و جوئل تلویزیونی را امسال نمی‌بینیم

تاریخ انتشار سریال The Last of Us

طبق اعلام رسمی سازندگان، ظاهرا تاریخ انتشار سریال The Last of Us برای حدود یک سال دیگر در نظر گرفته شده،‌ اما دلیل این همه تاخیر چیست؟

در حال حاضر نزدیک به دو سال است که انواع و اقسام اخبار درباره ساخت یک سریال بر اساس داستان بازی The Last of Us را دنبال می‌کنیم. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که هرگز در میان این شایعات و اخبار رسمی و غیر رسمی، هرگز چیزی را درباره تاریخ انتشار این سریال نشنیده‌ایم.

سریال The Last of Us توسط نیل دراکمن (Neil Druckmann) کارگردان سری بازی The Last of Us و همچنین کریگ مازین (Craig Mazin) ساخته خواهد شد و در سال گذشته شاهد انتشار تصاویر مختلفی از پشت صحنه ساخت آن و همچنین بازیگری پدرو پاسکال (Pedro Pascal) در نقش جوئل (Joel) بوده‌ایم. با این وجود، درست زمانی که همه فکر می‌کردند قرار است تا پس از دیدن این تصاویر نهایتا تا بهار شاهد پخش سریال باشیم، متاسفانه سازندگان نظر بسیار متفاوتی دارند.

تاریخ انتشار سریال The Last of Us

در واقع وقتی که تصاویر پشت صحنه فیلم یا سریالی نشان داده می‌شود، یعنی روند ساخت آن به خوبی پیش می‌رود و می‌توان انتظار اکران آن را در همان تاریخ از پیش تعیین شده داشت. با این وجود، این مورد درباره سریال The Last of Us صدق نمی‌کند؛ آن هم در حالی که قرار بود اوایل سال ۲۰۲۲ شاهد پخش این اثر سریالی باشیم.

به گفته کیسی بلویز (Casey Bloys)، مدیر شبکه استریم HBO MAX، تاریخ انتشار رسمی سریال The Last of Us هرگز برای سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته نشده و اوایل ۲۰۲۳ می‌توانید شاهد ماجراجویی تلویزیونی الی (Ellie) و جوئل باشید که داستانی نسبتا متفاوت از بازی را روایت می‌کنند.  به گفته او، درگیر بودین مازین یکی از دلایل کند شدن روند ساخت بوده، اما اظهار می‌کند انچه که تاکنون از سریال The Last of Us دیده، فوق‌العاده بی‌نظیر بوده است!

چنان که به نظر می‌رسد، دلایل تاخیر در ساخت و پخش سریال TLoU فعلا مشخص نیستند و قرار هم نیست که گفته شوند. اما اگر یک حدس ساده بزنیم، کاملا واضح است که سازندگان سعی دارند تا این سری را برای پخش در زمانی در نظر بگیرند که کامل و در حد داستان سری بازی باشد. به هر حال اگر طی دو دهه گذشته آمار سریال‌ها و فیلم‌های اقتباسی از بازی‌های ویدیویی را دنبال کرده باشید، قاعدتا می‌دانید که اکثر آن‌ها در رقابت با اصل مطلب چقدر عملکرد ضعیفی داشته‌اند.

برای مثال فیلم جدید Resident Evil هرگز نتوانست در حد انتظارات ظاهر شود و عملا شکست خورد. اما وقتی که حال برای ساخت سریال The Last of Us خود نیل دراکمن بر روند ساخت سریال نظارت دارد، کمی بعید به نظر می‌رسد که پروژه شکست بخورد. به همین خاطر هم یک تاخیر چند ماهه اعمال شده تا فرصت کافی برای ارائه یک داستان بی‌نظیر وجود داشته باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا