برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تریلر فیلم فلش اشتباه‌های وارنر در حق دی سی را روشن می‌کند

تغییر بازیکنان با سرعت فلش!

تریلر فیلم فلش اشتباه‌های وارنر در حق دی سی را روشن می‌کند ۷ ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ یادداشت (سینمایی) کپی لینک
تریلر فیلم فلش

تریلر فیلم فلش – The Flash به تازگی منتشر شده و نشان می‌دهد که کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.)، چه اشتباهاتی را تاکنون در حق دی سی انجام داده است!

از حدود ۱ دهه پیش بود که جهان سینمایی گسترده دی سی، یا همان DCEU توسط زک اسنایدر (Zack Snyder) پایه‌گذاری شد. کمپانی برادران وارنر به این کارگردان معروف دسترسی کافی را داد تا آثاری مرتبط با شخصیت‌های جهان دی سی را در قالب فیلم به نمایش بگذارد و آن‌ها را در یک جهان واحد قرار دهد. اما بعد از گذشت چند سال، این پروژه به کلی توسط مدیران وارنر دیسکاوری کنسل شد.

در واقع آخرین اثر از DCEU قاعدتا باید همان فیلم لیگ عدالتی می‌بود که در دو نسخه منتشر شد و نظرهای متفاوتی را از دید کاربران به دنبال داشت. اما سازندگان از مدت‌ها پیش وعده یک فیلم مستقل از شخصیت فلش (Flash) را داده بودند و از همین جهت نیز اعلام شد که این اثر سینمایی، به جهان DCEU خاتمه می‌دهد.

این در حالی بود که بعد از مدت‌ها انتظار، سال گذشته یک تیزر از این فیلم پخش شد و سپس اخبار انتشار آن وارد حواشی مختلفی شد که شاید هرگز انتظار دیدنشان را نداشتیم!‌ ازرا میلر (Ezra Miller)، بازیگر نقش اصلی این فیلم، در یک رستوران با فردی درگیر شد و به سمت او صندلی پرتاب کرد،‌ سپس توسط چند فرد دیگر به جرم‌های مختلفی متهم شد تا پرونده او بزرگ و پربارتر شود. این همان چیزی بود که باید باعث کنسل شدن فیلم مورد انتظار The Flash می‌شد.

با این وجود به جای کنسل شدن فیلم، گفته شده که ازرا میلر برای ادامه ایفای نقش فلش مجددا باز می‌گردد و حتی بعد از The Flash نیز همچنان در جهان DCU که توسط جیمز گان (James Gunn) تشکیل می‌شود، حضور خواهد داشت. این خبر با انتشار اولین تریلر از فیلم فلش اعلام شد، در حالی که ویدیو منتشر شده، بیشتر نشان می‌دهد که چه اشتباهاتی را کمپانی برادران وارنر در حق دی سی و طرفداران انجام داده بود.

کم اهمیت‌ترین شخصیت در تریلر فیلم فلش خود فلش بود!

تریلر فیلم The Flash در حالی منتشر شد که بعد از چندین ماه تاخیر، بالاخره شاهد یک ویدیو از این اثر سینمایی بودیم. در این تریلر، ما می‌بینیم که یکبار دیگر ازرا میلر در نقش شخصیت بری الن (Barry Allen) ظاهرا می‌شود و حتی نقش یک نسخه دیگر از خودش را هم در این اثر سینمایی بازی می‌کند. با این وجود، هنرنمایی فلش، کمترین چیزی است که در این تریلر می‌بینیم.

سازندگان گفته بودند که قصد دارند تا از شخصیت‌های مهم بسیاری در این فیلم استفاده کنند و داستان آن، کاملا مولتی ورسی خواهد بود. اما نکته قابل توجه اینجاست برخی از این شخصیت‌ها، افرادی هستند که نقش آن‌ها در فیلم‌های قدیمی دی سی بسیار مهم بوده است.

برای مثال، ما در این اثر شاهد بتمن مایکل کیتون (Michael Keaton) هستیم که عملا بعد از حضور، توجه تمامی طرفداران و حتی ورینت‌های خود فلش را به شدت جلب می‌کند! همچنین بروس وین (Bruce Wayne) با بازی بن افلک (Ben Affleck) نیز در این تریلر از فیلم فلش حضور داشت که خبر از جریان داشتن این اثر سینمایی، در همان جهان نیمه‌کاره DCEU می‌دهد.

با این وجود، دو بتمن و سپس حضور سوپرگرل (Supergirl) در تریلر، عملا باعث می شود تا توجه اکثر کاربران بیشتر به آن‌ها جلب شود تا اینکه بری الن را هنگام دویدن ببینند. البته این مشکل اصلی این تریلر نیست، بلکه موردی که اخیرا در فضای مجازی توسط کاربران مورد انتقاد قرار گرفته، این است که بازگشت کیتون، ثابت می‌کند بازیگران با سن بالا هم می‌توانند نقش‌های ابرقهرمانی قبلی خود را بازی کنند. همچنین اینکه حضور سوپرگرل، نشان می‌دهد کنسل شدن فیلم Batgirl یک اشتباه بزرگ بوده است.

کنار زدن تمامی اعضای لیگ عدالت و بلک ادم دلیل موجهی نداشت

یکی از دلایلی که برای کنار گذاشتن اعضای تیم لیگ عدالت توسط جیمز گان آورده شد، این بود که آن‌ها قصد دارند تا از بازیگران جدید و جوان برای پروژه‌های بعدی خود استفاده کنند. این دلیل برای جهان جدیدی که گان قصد خلق کردن آن را داشت، اصلا هم بد نیست و می‌تواند فرصتی مناسب برای جذب نیرو جوان و معرفی بازیگرانی باشد که آینده‌ای بسیار روشن دارند.

با این حال، کار اشتباهی که استودیو دی سی انجام داد، در گرفتن این تصمیم برای حذف کردن سریع تمامی بازیگرانی بود که طرفداران خاص خود را در سینمای DC داشتند. برای مثال، اگر قرار است تا فیلم فلش جهان دی سی را در قاب سینما متحول کند، شاید بهتر بود تا صحنه‌های مربوط به شخصیت‌های قدیمی پاک نشود و با یک دلیل منطقی مثل نابود شدن جهان، آن‌ها کنار بروند.

اما متاسفانه مسیر جدید دی سی این است که هر فیلم یا سریالی که جیمز گان و مدیران کمپانی برادران وارنر نمی‌خواهند حذف شود. اگر قرار بود تا یک ریبوت تمام عیار از سینما و تلویزیون دی سی انجام شود، باید عملا همه چیز حذف می‌شد، نه اینکه برخی سریال‌ها و فیلم‌ها هنوز هم در جریان باشند و ناگهان چند شخصیت محبوب با بازیگران آن کنار زده شوند.

اهمیت فیلم Batgirl روز به روز بیشتر می‌شود

فیلم Batgirl اثری بود که به خاطر تصمیمات کمپانی برادران وارنر بعد از چند سال تلاش تیم سازنده، به کلی حذف شد و دیگر اکران نمی‌شود. دلیل حذف این اثر، برآورده نشدن انتظارات مدیران کمپانی بود، در حالی که اصلا بازخورد کاملی از این فیلم ثبت نشده بود تا درباره آن نظری نهایی شود.

با این وجود، تریلر فیلم فلش با به تصویر کشیدن یک شخصیت جدید به نام سوپرگرل (Supergirl)، نشان داد که هر ریسکی را به جان می‌خرد تا جهان جدید دی سی را خلق کند؛ موضوعی که عملا می‌توانست با فیلم Batgirl هم انجام شود. در حقیقت شاید بتوان گفت که هیچ دلیل منطقی پشت پرده حذف این فیلم وجود نداشت و هرچه داستان در دنیای سینمایی دی سی جلوتر می‌رود، کاربران بیشتری به این نتیجه می‌رسند که شاید بهتر بود برخی اقدامات توسط مدیران آن انجام نشود.

اما نظر شما درباره این موضوع چیست؟ شاید بهتر باشد صبر کنیم تا چپتر اول از دوران جدید سینما و تلویزیون دی سی شروع شود، سپس شرایط آن را بررسی کنیم. در هر صورت، ریسک بزرگی با جهان دی سی انجام شده و پل‌های پشت آن نیز توسط استودیو دی سی حذف خواهد شد؛ موضوعی نگران کننده که منتظر نتیجه آن هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments