نسخه دیجیتالی فیلم فلش چه زمانی به سرویس مکس اضافه می‌شود

وقفه‌ای طولانی که رکوردساز شده است

نسخه دیجیتالی فیلم فلش چه زمانی به سرویس مکس اضافه می‌شود پارسا خلیلی ۰ ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ سینما
نسخه دیجیتالی فیلم فلش

بااینکه مدت زیادی از اکران فاجعه‌بارش در سینماها می‌گذرد، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که چه زمانی نسخه دیجیتالی فیلم فلش به سرویس استریم مکس اضافه می‌شود.

برای مدتی، استودیوها به‌دلیل همه‌گیری کووید فیلم‌های خود را همزمان با اکران در سینماها، از سرویس‌های استریم مختلف پخش می‌کردند تا ضمن پوشش دادن قشر وسیعی از مخاطبان، متحمل ضرر نشوند. اما با اتمام همه‌گیری اوضاع به حالت عادی برگشت و بازه زمانی بین اکران در سینما و انتشار نسخه دیجیتالی در سرویس‌های استریم رفته رفته بیشتر شد. برای مثال فیلم انیمیشن The Super Mario Bros. Movie اخیرا به‌خاطر حضور پررنگش در سینماهای سراسر جهان تاریخ‌ساز شده بود.

با گذشت ۵۳ روز از ورودش به سینماها، برادران وارنر هنوز تاریخ انتشار نسخه دیجیتالی فیلم فلش در سرویس استریم مکس را اعلام نکرده است. به‌تازگی سرویس استریم مکس لیستی از تمامی فیلم و سریال‌های جدیدی که در ماه آگوست در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت را به اشتراک گذاشت که The Flash جزوی از آن نبود. با آغاز ماه سپتامبر، اکران فلش در سینماها رسما ۷۷ روزه خواهد شد، به این معنی که بازه زمانی بین اکران و انتشار نسخه دیجیتالی آن طولانی‌تر خواهد شد.

تا اینجای کار تنها اثر سینمایی دی سی که بیشترین بازه زمانی بین اکران در سینما و استریم در سرویس مکس را داشت، دنباله Shazam Fury of the Gods با وقفه سرسام‌ آور ۶۷ روزه بود. در ادامه می‌توانید بازه زمانی تمامی آثار دی سی را مشاهده کنید (از همه‌گیری کرونا تا امروز).

  • Wonder Woman 1984 با بازه زمانی ۰ روزه
  • The Suicide Squad با بازه زمانی ۰ روزه
  • The Batman با بازه زمانی ۴۵ روزه
  • League of Super-Pets با بازه زمانی ۵۹ روزه
  • Black Adam با بازه زمانی ۵۶ روزه
  • Shazam! Fury of the Gods با بازه زمانی ۶۷ روزه
  • The Flash با بازه زمانی ۷۷ روزه (حداقل)

هر دو فیلم Wonder Woman 1984 و The Suicide Squad به‌دلیل اکران در همه‌گیری کرونا، بلافاصله به سرویس HBO Max راه پیدا کردند، درست مثل Black Widow، اولین اثر سینمایی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول. برادران وارنر قبل از اکران فلش اظهار داشت که این فیلم در پاییز به سرویس مکس می‌آید که به‌طور رسمی از روز ۲۳ سپتامبر (۱ مهر سال ۱۴۰۲) آغاز می‌شود. اگر استودیو همچنان به قول خود پایبند باشد، بازه زمانی فیلم فلش حداقل ۹۹ روزه خواهد بود که رکوردی بی‌سابقه در این زمینه به‌شمار می‌رود.

اینکه چرا اضافه شدن فلش به سرویس مکس در مقایسه با دیگر فیلم‌های اخیر دی ‌سی اینقدر طول کشیده، می‌تواند ارتباطی مستقیم با اکران فاجعه‌بارش در سینماها باشد. فلش تاکنون تنها فروش فاجعه‌بار ۲۶۳.۴۶ میلیون دلاری در سراسر جهان تجربه کرده و رسما ضرری ۲۰۰ میلیون دلاری برای برادران وارنر به‌بار آورده است. بدین ترتیب، استودیو ممکن است به‌دنبال این باشد که مدتی پس از انتشار خانگی، خود را برای افزایش فروش و جبران برخی ضررها آماده کند.

فیلم The Flash هم اکنون برای خرید دیجیتالی در دسترس است و در روز سه شنبه مورخ ۲۹ آگوست (۷ شهریور) به‌صورت بلوری، دی وی دی و 4K Ultra HD عرضه خواهد شد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا