بودجه ساخت فیلم فلش چند میلیون دلار است؟

حماسه مولتی‌ورسی دی سی با چند میلیون دلار ساخته شده؟

بودجه ساخت فیلم فلش

در حالی که مدت زمان چندان زیادی تا اکران فیلم مورد انتظار The Flash فاصله داریم، یک گزارش بودجه ساخت فیلم فلش را فاش کرده است.

پس از نزدیک به ۱۰ سال از زمانی که شرکت برادران وارنر (Warner Bros) به صورت رسمی ساخت فیلم سینمایی اختصاصی فلش را تائيد کرد، حالا ساخت این اثر به پایان رسیده و مدت خیلی کمی تا به نمایش درآمدن آن در سالن‌های سینمای سراسر دنیا فاصله داریم. این فیلم همچنین مدتی پیش در مراسم سینماکان (CinemaCon) اکران شد و واکنش‌های مننقدان و خبرنگارانی که در نمایش آن حضور داشتند، بسیار مثبت بود.

حالا به تازگی رسانه The Candadian گزارشی منتشر کرده و در آن اطلاعاتی را از بودجه ساخت فیلم فلش فاش کرده است. طبق این گزارش فیلم The Flash با بودجه‌ای نزدیک به ۲۲۰ میلیون دلار ساخته شده است که این رقم آن را به یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های سینمایی دی سی (DC) که تا به حال ساخته شده است، تبدیل می‌کند.

در حقیقت فیلم The Flash با چنین بودجه‌ای، به ششمین فیلم پرهزینه دی سی تبدیل شده است. پرهزینه‌ترین فیلم‌های دی سی، Justice League و Batman v Superman: Dawn of Justice هستند که با بودجه ساخت ۳۰۰ میلیون دلاری همچنان جزو پرهزینه‌ترین فیلم‌های سینمایی تاریخ نیز هستند.

رتبه بعدی پرهزینه‌ترین فیلم دی سی متعلق به Black Adam است که در ابتدا ۱۹۰ میلیون دلار برای ساخت آن اختصاص داده شده بود. با این حال پس از اکران آزمایشی این اثر که واکنش‌های ضعیفی را به همراه داشت، شاهد فیلمبرداری مجدد آن بودیم که ۲۰ روز طول کشید و ۷۰ میلیون دلار هزینه اضافی را در پی داشت که باعث شد بودجه ساخت نهایی فیلم Black Adam به ۲۶۰ میلیون دلار برسد.

شما در زیر می‌توانید لیست پرهزینه‌ترین فیلم‌های تاریخ دی سی مشاهده کنید:

  • Justice League با بودجه ۳۰۰ میلیون دلار
  • Batman v Superman: Dawn of Justice با بودجه ۳۰۰  میلیون دلار
  • Black Adam با بودجه ۲۶۰ میلیون دلار
  • The Dark Knight Rises با بودجه ۲۵۰ میلیون دلار
  • Man of Steel با بودجه ۲۲۵ میلیون دلار

فیلم The Flash در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ (۲۶ خرداد ۱۴۰۲) به صورت سراسری در سالن‌های سینما به نمایش درمی‌آید.

4.8 4 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا