سریال کره‌ای پزشکان

مروری بر سریال کره‌ای پزشکان | The Doctors

از یک نوجوان مشکل ساز به یک پزشک کاریزماتیک

سریال کره‌ای پزشکان (The Doctors) با بازی کیم ره وون  (Kim Rae Won)در نقش هونگ جی هونگ (Hong Ji Hong) و پارک شین هه (Park Shin Hye) در نقش یو هه جونگ (Yoo Hye Jung)، یک درامای پزشکی است که بیست قسمت دارد. این سریال توانست رتبه خوبی را از طرف بینندگان دریافت کند و به یک سریال موفق تبدیل شد. به طور کلی کارکتر پارک شین هه به عنوان یک نوجوان مشکل‌ ساز که به یک پزشک کاریزماتیک تبدیل شده بود، به دلیل صحنه‌های اکشنی که داشت و همچنین رک و راست بودن شخصیتش، برای بینندگان بسیار جذاب و دیدنی بود.

سریال کره‌ای پزشکان در رابطه با داستان یو هه جونگ ، یک دختر دبیرستانی است که در گذشته یک نوجوان مشکل‌ ساز بود. پس از اینکه پدرش او را رها کرد او مجبور شد تا با مادربزرگش زندگی کند. او با گذشت زمان، به خاطر عشقی که از مادربزرگش دریافت می‌کرد، انگیزه جدیدی پیدا می‌کند تا به زندگی خود سر و سامان بدهد و به آینده‌ امیدوار باشد. او به مدرسه جدیدی منتقل می‌شود و در آنجا با دوستان جدیدی با نام‌های جین سو وو (Jin Seo Woo) با بازی لی سونگ کیونگ (Lee Sung Kyung) و چون سون هی (Chun Sun Hee) با بازی مون جی این (Moon Ji In)، آشنا می‌شود. یو هه جونگ به‌خاطر زخم‌های گذشته‌اش درهای قلبش را بر روی همه بسته است اما زمانی که با معلمش، هونگ جی هونگ آشنا می‌شود، دیگاه و همچنین شخصیتش دچار تحول می‌شود.

استعداد ذاتی و هوش یو هه جونگ در مدرسه مورد تحسین قرار می‌گیرد و این مسئله باعث می‌شود جین سو وو که تا از قبل از آمدن او به عنوان باهوش‌ترین دانش آموز شناخته شده بود، به حاشیه رانده شود. این مسئله یک شکاف در رابطه این دو دوست ایجاد می‌کند. این شکاف یک طرفه زمانی تشدید می‌شود که جین سو وو متوجه احساسات معلم‌شان، هونگ جی هونگ، نسبت به یوهه جونگ می‌شود. این معلم همانند مادربزرگش، کسی است که در رشد شخصیتی یو هه جونگ تاثیر زیادی می‌گذارد و باعث می‌شود که او از یک نوجوان ناامید بزهکار به یک پزشک دلسوز تبدیل شود. پس از اینکه سو وو متوجه نزدیکی رابطه این دو به همدیگر می‌شود آن را گزارش می‌دهد و باعث می‌شود مسیر این دو کارکتراز همدیگر جدا شود.

سپس مشخص می‌شود که مادربزرگ یو هه جونگ به بیماری سرطان مبتلا است. پدر جین سو وو جراح اصلی او بود اما زمانی که مادربزرگش داشت برای درمان جراحی می‌شد، درگذشت. یو هه جونگ اطمینان خاطر داشت که جراحی مادربزرگش آنگونه که باید و شاید پیش نرفته و اشتباهی در آن رخ داده است. او قسم خورد که حقیقت را در مورد آنچه که واقعا اتفاق افتاده بیابد.

سال‌ها بعد یو هه جونگ تبدیل به یک جراح برجسته مغز و اعصاب شد و در نهایت در بیمارستانی که معلم قدیمی‌اش نیز پزشک بود، شروع به کار کرد. آنها پس از سیزده سال موفق می‌شوند همدیگر را دوباره ملاقات کنند. از این پس، یو هه جونگ علاوه بر اینکه باید به دنبال پیدا کردن حقیقت در مورد اشتباه پزشکی که برای مادربزرگش اتفاق افتاده بود باشد، مجبور بود با درگیری‌های شغلی، زندگی و عشقی خود نیز روبه‌رو شود.

پیام‌های عمیق سریال کره‌ای پزشکان در رابطه با اینکه از زندگی بیشترین بهره ممکن را ببریم:

اگرچه داشتن طرح داستانی ساده در سریال کره‌ای پزشکان باعث شده است که برای همه از جذابیت زیادی برخوردار نباشد، اما اگر بخواهیم احساسات و عواطفی را که شخصیت‌های مختلف در طول سریال تجربه می‌کنند در نظر بگیریم، می‌تواند به عنوان یک سریال بسیار خوب به حساب بیاید.

رابطه بین معلم و دانش آموز شخصیت‌های اصلی سریال کره‌ای پزشکان به دلیل میزان بلوغ و پختگی که در رابطه‌شان مشاهده می‌شود بسیار دیدنی و جذاب است. این رابطه مانند دیگر روابط بیشتر سریال‌های کره‌ای در مورد این نیست که یک شخصیت اصلی مرد، زندگی شخصیت اصلی زن را از آشفتگی که دارد نجات می‌دهد. در واقع، شخصیت اصلی زن با آغوش باز، تمام سختی‌هایی را که باعث رشد او می‌شوند، میپذیرد. در همین حال، هونگ جی هونگ نیز مانند دیگر شخصیت‌های مرد اصلی بیشتر دراماهای کره‌ای، مردی خودخواه و از نظر عاطفی نابالغ نیست. این کارکترها علی رغم گذشته‌های غمیگنی که داشتند و رفتار ناعادلانه‌ای که از اطرافیانشان دیده بودند، تبدیل به انسان‌هایی مهربان و دلسوز می‌شوند. آنها همیشه راه را برای چیزهایی باز می‌کنند که در رشد شخصیتیشان بسیار تاثیرگذار است، مانند شغل، رابطه عاطفی و خانواده.

درس‌هایی که در این سریال گنجانده شده‌اند بسیار قابل توجه و معنادارند. مهمتر از همه، تاثیرات منفی تجربه‌های سخت بر روی زندگی و شخصیت افراد را نشان میدهد. با این حال، یادآوری می‌کند که با وجود همه چیز اتفاق‌های خوب و لحظات زیبا همواره امکان دارد در مسیر زندگی قرار بگیرند.

لیست بازیگران اصلی:

  • کیم ره وون در نقش هونگ جی هونگ

هونگ جی هونگ که نام تولدش قبل از اینکه به فرزندخواندگی پذیرفته شود لی جی هونگ (Lee Ji Hong) بود، مردی سخت کوش است که والدین خود را در جوانی در یک تصادف رانندگی از دست داده است. پس از اینکه به فرزندخواندگی پذیرفته شد به تحصیل ادامه داد و در یک دانشگاه معتبر پزشکی فارغ التحصیل شد و در نهایت به عنوان یک پزشک شروع به کار کرد. با این حال، زمانی که او به عنوان جراح در یک بیمارستان مشغول به کار بود، یک حادثه پزشکی رخ داد که باعث شد او بخواهد از کارش انصراف دهد و شغل خود را به عنوان یک معلم زیست شناسی از سر بگیرد. او سعی می‌کرد از دانش آموزان به خوبی مراقبت کند زیرا خود در دوران نوجوانی زندگی سختی را پشت سر گذرانده بود. همین مسئله باعث شد که به یو هه جونگ مشکل ساز هم علاقه‌مند شود و بخواهد به او کمک کند. هونگ جی هونگ زمانی که مجبور شد از یو هه جونگ فاصله بگیرد متوجه شد که عاشق او شده است. سیزده سال بعد، زمانی که آنها دوباره باهمدیگر ملاقات کردند، به احساساتی که نسبت به او داشت اعتراف می‌کند.  

  • گیل جونگ وو (Gil Jung Woo) در نقش هونگ جی هونگ کودک
  • لومون (Lomon) در نق هونگ جی هونگ نوجوان
  • پارک شین هیه در نقش یو هه جونگ

یو هه جونگ یک جراح مغز و اعصاب بسیار موفق است. او در دبیرستان یک بزهکار بود که به خاطر شخصیت خودسری که داشت معروف بود. برای او، پس از گذراندن دوران سخت کودکی‌اش اعتماد به دیگران سخت بود. تنها کسی که به او اعتماد داشت و او را خیلی دوست داشت، مادربزرگش بود که البته هیچوقت برای حمایت از او کوتاهی نکرد. با همه این‌ها، دیدار با معلمش، هونگ جی هونگ، باعث شد تا دیدگاه دیگری نسبت به دیگران داشته باشد و همچنین کمک کرد تا هدفش را در زندگی نیز پیدا کند.

  • کال سو ون (Kal So Won) در نقش یو هه جونگ کودک
  • یون کیون سانگ (Yoon Kyun Sang) در نقش جونگ یون دو (Jung Yoon Do)

در سریال کره‌ای پزشکان جون یونگ دو یک جراح مغز و اعصاب از یک خانواده ثروتمند است.او به خوبی می‌داند که چگونه باید کار خود را با جدیت به درستی انجام دهد. جون یونگ دو س از مدتی متوجه می‌شود که نسبت به یو هه جونگ، کسی که در واقع با او بسیار تفاوت دارد، احساس پیدا کرده است.

  • لی سونگ کیونگ در نقش جین سو وو

جین سو وو جراح مغز و اعصاب است که در گذشته با یو هه جونگ دوست بود اما اکنون به دشمن او تبدیل شده بود. او نسبت به هونگ جی هونگ احساساتی داشت و از او خوشش می‌آمد اما وقتی داشت رابطه خوب و رو به رشد او و یو هه جونگ را می‌دید تصمیم گرفت بر سر راهشان قرار بگیرد و برای آنها دردسر ایجاد کند. که همین باعث می‌شود راهشان از همدیگر جدا بشود. او زمانی که احساساتش را نسبت به هونگ جی هونگ فراموش می‌کند، نسبت به جونگ یون دو احساس پیدا می‌کند. اما وقتی متوجه می‌شود که او نیز یو هیه جونگ را دوست دارد احساس ناخواسته و کم ارزش بودن به او دست می‌دهد. در نهایت او با یو هیه جونگ آشتی می‌کند و دوستی خود را با او از سر می‌گیرد. به علاوه، در آخر سریال، او نسبت به یونگ گوک احساس پیدا می‌کند و با او وارد رابطه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا