جدیدترین تریلر منتشر شده از The Conjuring 3 داستان حقیقی این فیلم را شرح می‌دهد

خانواده وارن به‌دنبال خانه تسخیر شده نیست

می‌توان سری فیلم‌های The Conjuring را یکی از انقلابی‌ترین سری فیلم‌های ترسناک دانست که درحال حاضر درصدر پرطرفدارترین فیلم‌های ترسناک هستند. طی روز اخیر برادران وارنر ویدیویی جدید با محوریت داستان اصلی فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It منتشر کرده تا نگاهی بهتر به آن داشته باشیم.

ویدیو جدید مرتبط با فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It داستان حقیقی که این فیلم براساس آن ساخته شده را برای ما شرح می‌دهد. سری The Conjuring پس از انتشار اولین نسخه آن به کارگردانی جیمز وان (James Wan) در سال ۲۰۱۳ تا بدین لحظه بسیار گسترده شده و یکی از معروف‌ترین سری فیلم‌های ژانر ترسناک به‌حساب می‌آید. پس از انتشار اولین نسخه این سری، ما شاهد دنباله مستقیم این فیلم با نام The Conjuring 2 در سال ۲۰۱۶، سه فیلم اسپین‌آف سری Annabelle، فیلم The Nun که بر ریشه‌های شخصیت منفی The Conjuring 2 اشاره داشت و همچنین اسپین‌آف The Curse of La Llorona بوده‌ایم. حال برادران وارنر از نو به سری اصلی بازگشته و تمرکزشان بر پرونده‌های معروف اد (Ed Warren) و لورن وارن (Lorraine Warren) برگشته است.

فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It از پرونده‌های همیشگی خانه‌های تسخیر شده توسط اهریمن‌ها فاصله گرفته و این مرتبه درباره اقدام به قتل شخصی با نام آرنه شین جانسون (Arne Cheyenne Johnson) برای ما داستان سرایی می‌کند. پرونده “The Devil Made Me Do It” یا «شیطان مجبورم کرد این کار را بکنم» پس از رخ دادن در سال ۱۹۸۱ و اعتراف جانسون مبنی بر اینکه شیطان او را تسخیر کرده بوده، توجه رسانه‌ها را به‌شدت به‌خود جلب کرد. جانسون که طبق ادعای خود توسط شیطان تسخیر شده بود، صاحب خانه خود با نام آلان بونو (Alan Bono) را به‌قتل رسانده و پس از آن و در سال ۱۹۸۱ به جرم قتل درجه اول به زندان فرستاده شد که البته پس از پنج سال آزاد گشت. طبق رای اولیه دادگاه او باید بین ۱۰ تا ۲۰ سال زندانی می‌شد.

در جدیدترین ویدیو منتشر شده در رابطه با این فیلم از طرف برادران وارنر، دبی جانسون (Debbie Johnson) همسر آرنه از وضعیت شوهر خود در آن دوران صحبت می‌کند. سخنان او در ویدیو با بریده‌هایی از روزنامه‌های قدیمی مرتبط با این پرونده و البته با بخش‌هایی از فیلم همراه است. دنیای سینما مملو از فیلم‌هایی با حضور اهریمن‌هاست، بااین حال سری فیلم‌های The Conjuring بر اساس داستان‌های واقعی ساخته شده‌اند. دو نسخه ابتدایی این سری یعنی The Conjuring و The Conjuring 2 بر اساس اتفاقات رخ داده خانواده‌های پرون (Perron) و هاگسون (Hodgson) ساخته شده‌اند که البته آقای وان از تخیل و خلاقیت خود نیز در این دو فیلم استفاده کرده است. کارگردان The Conjuring: The Devil Made Me Do It یعنی آقای مایکل چاوز (Michael Chaves) که کارگردان فیلم The Curse of La Llorona نیز بود تاحدی باعث تغییرات در این سری شده و بسیاری گمان دارند که فیلم پیش‌رو بیشتر به داستان اصلی وفادار باشد.

فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It از طرف دبی و آرنه جانسون حمایت شده و از این رو گمان می‌رود این فیلم به داستان اصلی پایبند باشد. هیچکدام از این اشخاص حقیقی به‌عنوان بخش از تیم کارگردانی یا نویسندگی این فیلم شناخته نشده‌اند، بااین حال حضور این دو شخص و نظارت آن‌ها بر داستان این فیلم به‌لطف ویدیو منتشر شده مشخص شد. این نکته را نیز باید درنظر گرفت که تریلر فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It از خط داستانی مرتبط با شیطان پرستی پیروی کرده و تقابل بین دیوید گلتزل (David Glatzel) و اهریمن را نشان داده که پیش‌تر شاهد آن‌ها در پرونده‌های خانواده وارن نبوده‌ایم. ازهمین رو نمی‌توان از میزان وفاداری این فیلم صحبت کرد. بااین حال ویدیوهای منتشر شده و اخبار پشت صحنه تاحدی به ما نشان خواهد داد که در ۴ ژوئن، برابر با ۱۴ خرداد، باید چه انتظاراتی داشته باشیم.

کمتر از یک ماه تا انتشار این فیلم فاصله داشته و شکی نیست بسیاری افراد از همین حالا برنامه خود را برای تماشای این فیلم در اسرع وقت آماده کرده‌اند. شما چطور؟ فکر می‌کنید این فیلم می‌تواند مانند دو نسخه ابتدایی شما را بترساند؟ چه انتظاراتی از این فیلم دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا