برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فروش بازی The Callisto Protocol کمتر از حد انتظار بوده است

افت ارزش سهام کرافتون

فروش بازی The Callisto Protocol کمتر از حد انتظار بوده است ۰ ۲۵ دی ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
فروش بازی The Callisto Protocol کمتر از حد انتظار است

بر اساس گزارش‌ها، آمار فروش بازی The Callisto Protocol بسیار پایین‌تر از سطح انتظار توسعه دهندگان و ناشر است.

جانشین معنوی بازی Dead Space توسط استودیوی استرایکینگ دیستنس (Striking Distance) به رهبری گلن اسکافیلد (Glen Schofield)، عرضه شد. گلن اسکافیلد از کهنه‌کارهای صنعت بازی‌های ویدیویی است که روی بازی Dead Space هم کار می‌کرد. اما ظاهرا هیاهوی پیرامون این بازی و اعتبار توسعه‌دهندگان آن، کمک چندانی به بازی The Callisto Protocol نمی‌کند.

عنوان The Callisto Protocol پیش از عرضه با تمرکز بر نمایش درگیر‌ی‌های نزدیک و خشونت‌بار، و مرگ وحشت‌ناک شخصیت قابل بازی، هیجان زیادی را نزد بازیکنان ایجاد کرد. اما نقدهای بازی آن‌چنان که باید و شاید، مطابق انتظارات نبود. با وجود گرافیک بالا، اما عدم ارزش تکرار و کیفیت پایین بازی، باعث شد نقدهای این بازی در حد انتظارات نباشد.

فروش ضعیف بازی The Callisto Protocol به سهام کرافتون ضربه زد

با توجه به گزارشی از K-Odyssey، کرافتون (Krafton) ناشر بازی The Callisto Protocol، به دلیل فروش کمتر از انتظار بازی The Callisto Protocol، با افت ارزش سهام مواجه شد. به طور خاص گفته شد کرافتون انتظار داشت این بازی به مجموع فروش 5 میلیون نسخه‌ای دست یابد. اما The Callisto Protocol تاکنون فقط دو میلیون نسخه فروش داشته است.

بازی The Callisto Protocol با مشکلات اساسی زیادی عرضه شد. همین موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از بازیکنان از بازی کردن آن خودداری کنند. به گفته‌ی گلن اسکافیلد برخی از مشکلات این بازی صرفا خطا‌های اداری بودند که به سرعت رفع شدند. اما این وضعیت خدشه‌ی بدی را در موقعیتی مهم از عمر این بازی به آن وارد کرد.

با این حال انتظار برای 5 میلیون نسخه فروش بازی The Callisto Protocol خیلی بزرگ است. حتی بازی محبوب Dead Space 2 در دوران اوج خودش 4 میلیون نسخه فروش داشت و الکترونیک آرتز (Electronic Arts) آن‌ را ناامید کننده می‌دانست. بازی‌های Dead Space هیچ‌وقت فروش بسیار بالایی را تجربه نکردند و طبیعتا The Callisto Protocol هم چنین دستاوردی را کسب نمی‌کند.

استودیوی کرافتون بیش از 150 میلیون دلار برای این بازی هزینه کرد ولی از زمان انتشارش تاکنون، با افت ارزش سهام روبرو شد. انتظار می‌رود با عرضه‌ی محتوای اضافی برای بازی The Callisto Protocol در سال 2023، برخی از ضررهای این ناشر جبران شود.

بازی The Callisto Protocol هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس باکس وان، و ایکس باکس سریز X/S در دسترس است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments