بازیگر تقش کتوومن از چالش‌های فیلمبرداری The Batman می‌گوید

این اثر سال آینده به سینماها خواهد آمد

چالش‌های فیلمبرداری The Batman

زوئی کراویتز بازیگر تقش کتوومن اخیرا مصاحبه‌ای با AnotherMag انجام داد و در بخشی از آن درباره چالش‌های فیلمبرداری The Batman صحبت کرد.

پس از اینکه فرنچایز DC Extended Universe شکل گرفت، وارنر و دی‌سی با بن افلک (Ben Affleck) به توافق رسیدند تا وظیفه نقش‌آفرینی، نویسندگی و کارگردانی جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن را بر عهده بگیرد. شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و افلک به خاطر شرایط نامناسب روحی خود مجبور شد در ابتدا از نویسندگی و کارگردانی انصراف دهد. با گذشت مدتی، او به این نتیجه رسید که حتی توانایی ایفای نقش شوالیه تاریکی را هم ندارد. در نتیجه، به صورت کامل از پروژه جدا شد. استودیوهای آمریکایی که نمی‌خواستند تاخیری رخ دهد، سریعا روند جستجو را برای یافتن دست‌اندرکاران جدید آغاز کردند. در نهایت، مت ریوز (Matt Reeves) و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به عنوان کارگردان و و بازیگر نقش اصلی انتخاب شدند.

با تغییر بازیگر، یک سوال بسیار مهم در ذهن طرفداران به وجود آمد: دست‌اندرکاران تغییر چهره بتمن را چگونه توجیه خواهند کرد؟ با گذشت مدتی مشخص شد فیلم The Batman هیچ ارتباطی با DC Extended Universe نداشته و اتفاقاتش در زمین شماره ۲ رخ می‌دهد. در ضمن، داستان در شرایطی روایت می‌شود که بروس وین سال دوم مبارزه خود با جنایتکاران را پشت سر گذاشته و هنوز از تجربیات کافی برخوردار نیست. با این حال، مجبور است مقابل ریدلر بایستد که هر چند وقت یکبار سر و کله‌اش پیدا شده و دست به قتل می‌زند. در ضمن، بتمن در همین حین که باید ریدلر را بیابد، مجبور است درباره فسادی در شهر گاتهام تحقیق کند که به خانواده‌اش ربط دارد.

زوئی کراویتز (Zoë Kravitz) نقش سلینا کایل یا کتوومن را در The Batman ایفا می‌کند؛ نقشی که طی دهه‌های گذشته روی دوش بازیگران مختلفی از جمله میشل فایفر (Michelle Pfeiffer)، هلی بری (Halle Berry) و ان هتوی (Anne Hathaway) قرار داشت. هنرپیشه آمریکایی اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت AnotherMag انجام داد و در جریانش پیرامون موضوعات مختلف صحبت کرد. او در بخش ابتدایی به طرفداران سرسخت بتمن و انتظارات طرفدارانش پرداخت:

[بتمن] طرفداران پروپاقرصی دارد. از آنجایی که احترام زیادی برایشان قائل هستم، تصمیم گرفتم حین ساخت فیلم The Batman به آن‌ها فکر نکنم. اگر می‌خواستم [به صورت مداوم] درباره راضی نگه داشتن همه فکر کنم، نمی‌توانستم به خوبی از پس نقشم بربیایم. مت ریوز داستان جذابی نوشت که شخصیتی پیچیده در خود داشته و روابط در آن جالب از آب درآمده است.

بازیگر نقش کتوومن در بخش دیگری از مصاحبه درباره چالش‌های فیلمبرداری The Batman صحبت کرد:

برخی اوقات حین ساخت فیلم‌های بزرگ حس یک عروسک خیمه شب بازی به من دست می‌دهد که بخشی از یک مجموعه مکانیکی بزرگ است. این فیلم [The Batman] برای من حس و حال یک فیلم مستقل را داشت چون از دل و جان برای تک تک صحنه‌هایش مایه گذاشته شد.

همکاری شگفت‌انگیزی بود و مت ریوز فرد بسیار دقیقی است. فیلمبرداری The Batman به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا یک سال از او زمان گرفت. در این یک سال از لحاظ فیزیکی فشار زیادی به من وارد شد. مجبور بودم فیزیک بدنی خاصی داشته باشم و همه‌گیری کرونا را هم اضافه کنید. هر روز ساعت ۷ صبح داخل لباس کتوومن می‌رفتم، ۱۲ ساعت کار می‌کردم، به خانه برمی‌گشتم و تمرینات بدنسازی را انجام می‌دادم. شرایط سختی بود.

یکی از نکات قابل‌توجه مصاحبه، مقایسه The Batman با آثار مستقل بوده است. این موضوع ثابت می‌کند محصول جدید وارنر و دی‌سی فیلمز تنها روی اکشن هیجان‌انگیز و صحنه‌های فیلمبرداری پرجزئیات تمرکز نداشته و با اثری مواجه هستیم که داستان و شخصیت‌ها در آن از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم The Batman از تاریخ ۱۳ اسفند سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۴ مارس ۲۰۲۲ میلادی) روی پرده نقره‌ای خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا