روند ساخت The Batman در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

فراز و نشیب‌هایی که تمامی ندارند

فیلمبرداری مجدد The Batman

وب سایت The Daily Record در یک گزارش اختصاصی که اخیرا منتشر شده از فیلمبرداری مجدد The Batman خبر داده است.

وارنر و دی‌سی فیلمز در یک برهه زمانی قصد داشتند با مشارکت بن افلک (Ben Affleck) جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن را جلوی دوربین ببرد اما او در ابتدا از کارگردانی و سپس از ایفای نقش اصلی کنار رفت. بدین ترتیب، استودیوهای آمریکایی مجبور شدند مت ریوز (Matt Reeves) و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) را به پروژه اضافه کرده و وظایف کارگردانی و ایفای نقش اصلی را روی دوش‌هایشان بگذارند. این پروژه The Batman نام داشته و علی‌رغم فراز و نشیب‌هایی که نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا بودند، در مارس سال جاری میلادی فاز فیلمبرداری را به اتمام رساند.

از آن‌جایی که روند تولید The Batman مطابق انتظار پیش نرفت، وارنر مجبور شد اکرانش را دو بار به تعویق بیاندازد. با این حال، طرفداران به شدت برای آن لحظه‌شماری می‌کنند. به خصوص اینکه تاکنون تنها یک تریلر منتشر شده و اطلاعات زیادی درباره داستان وجود ندارد. تنها می‌دانیم مدت زیادی از تبدیل شدن بروس وین به بتمن نمی‌گذرد و او از تجربه بالایی برخوردار نیست. با این حال، باید به صورت همزمان با دو چالش دست و پنجه نرم کند: فسادی گسترده که گریبان گاتهام را گرفته و شروری به نام ریدلر که دست از کشتن برنمی‌دارد.

طبق گزارشی که وب سایت The Daily Record کار کرده، فیلمبرداری مجدد The Batman در آینده‌ای نزدیک در گلاسگو (بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند) انجام می‌گیرد. در صورتی که نمی‌دانید، باید بگوییم مت ریوز پس از بررسی شهرهای مختلف تصمیم گرفت گلاسگو را به عنوان لوکیشن فیلمبرداری صحنه‌های مربوط به گاتهام انتخاب کند. همچنین نخستین تصاویر پشت صحنه‌ای که به فضای مجازی آمده بودند، در این شهر ثبت شده بودند. نگارنده مطلب در ادامه مدعی شد دست‌اندرکاران سپس به نیویورک رفته و دو هفته آنجا فیلمبرداری خواهند داشت. در ضمن، به نظر می‌رسد از میان بازیگران اصلی رابرت پتینسون و کالین فارل (Colin Farrell) تنها نام‌هایی باشند که باز هم جلوی دوربین می‌روند.

فیلمبرداری مجدد برخی صحنه‌ها طی سال‌های گذشته به اتفاقی مرسوم برای پروژه‌های بزرگ تبدیل شده است. با این حال، به نظر می‌رسد فیلمبرداری مجدد The Batman به چند صحنه محدود نشده و بسیار حائز اهمیت خواهد بود. اگر خواندن جملات پیشین باعث نگرانی‌تان نسبت به کیفیت محصول نهایی شده، باید بگوییم فیلمبرداری مجدد Rogue One: A Star Wars Story نقش بسزایی در تبدیل شدنش به یک اثر جذاب داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا