بهترین شخصیت های زن انیمه
1%
  • 0/10

معرفی بهترین شخصیت‌ های زن انیمه

از ماکیما تا نیکو روبین

معرفی بهترین شخصیت‌ های زن انیمه ۳۱ ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در انیمه‌ها اغلب کارکترهای زن به خوبی طراحی نشده‌اند. با این حال، ما در این مطلب به معرفی بهترین شخصیت های زن انیمه می‌پردازیم که بسیار خوب طراحی شده و ثابت کرده‌اند که به اندازه شخصیت‌های مرد شایستگی توجه را دارند.

یکی از رایج‌ترین انتقاداتی که به انیمه‌ها وارد می‌شود، این است که به شخصیت‌های زن توجه زیادی نشان داده نمی‌شود و به خوبی طراحی نمی‌شوند. برخی از این کارکترها تنها به این خاطر در داستان ظاهر می‌شوند چون عاشق شخصیت اصلی هستند و یا برعکس، شخصیت اصلی به آنها علاقه دارد. برخی دیگر نیز تنها به عنوان ابزاری برای نشان دادن قدرت‌ها و نقاط قوت کارکترهای مرد در داستان استفاده می‌شوند. اما با همه اینها، کارکترهای زنی هم در انیمه‌ها وجود دارند که به اندازه کارکتر مرد و یا حتی بهتر از آن نیز طراحی شده‌اند و شایسته تحسین هستند. همه این شخصیت‌ها اگرچه ممکن است که قهرمان اصلی داستان نباشند اما با این وجود در طول داستان رشد شخصیت چشمگیری را تجربه می‌کنند. بنابراین ما نیز در ادامه این مقاله، برخی از بهترین شخصیت های زن انیمه که تا به امروز طراحی شده‌اند را معرفی می‌کنیم.

Haruhi Fujioka (Ouran High School Club)

در انیمه Ouran High School Club، هاروهی فوجیوکا (Haruhi Fujioka) تنها فرد معمولی در مدرسه‌ای پر از دانش آموزان بسیار پولدار بود. او اغلب مواقع به خاطر اینکه پدر و مادر ثروتمندی نداشت و از طریق بورس تحصیلی توانسته بود به مدرسه اوران (Ouran) را پیدا کند، مورد تمسخر و اذیت و آزار قرار می‌گرفت و به او بی اعتنایی می‌شد. هاروهی فوجیوکا که دنبال یک مکان آرام برای درس خواندن بود، به طور تصادفی وارد سومین اتاق موسیقی می‌شود. این اتاق باشگاهی است که شش دانش آموز پسر آن را اداره می‌کنند. با جلو رفتن داستان او در نهایت مجبور می‌شود که با این گروه شش نفره همکاری کند و از طریق این باشگاه پول دربیارد.

اگر چه اعضای باشگاه و پدرش از هاروهی فوجیوکا می‌خواستند که زنانه‌تر لباس بپوشد، اما او با جسارت اعلام می‌کرد که به هنجارهای جنسیتی اهمیتی نمی‌دهد و حتی در برخی موارد به خود با شاخص‌های مردانه اشاره می‌کرد. او هرگز به همکارانش نیز علاقه‌ای نشان نداد.

Rukia kuchiki (Bleach)

در انیمه بلیچ (Bleach)، روکیا کوچیکی (Rukia Kuchiki) یکی از دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌ها است. او به عنوان یکی از بهترین شخصیت های زن انیمه تمام دوران‌ها شناخته شده است که طراحی بسیار منحصر به فردی دارد. چیزی که مایه تاسف بود و طرفداران را نیز بسیار ناامید کرد این بود که او به اندازه‌ای که باید و شاید و آنگونه که طرفداران انتظارش را داشتند در انیمه ظاهر نشد. با این حال، این مسئله از دستاوردهای او چیزی کم نکرده و باث نشده است که طرفداران، طراحی خوب شخصیت او را از یاد ببرند و او را تحسین نکنند.

رشد شخصیتی روکیا کوچیکی در انیمه بلیچ بسیار واقع بینانه و باور پذیر بود. او شخصیتی چند وجهی داشت که ویژگی‌های زیادی را در خود حمل می‌کرد. او کارکتری بود که استعدادهای گوناگونی در زمینه‌های مختلف داشت. روکیا کوچیکی در این انیمه ثابت کرد که قهرمان‌های واقعی باید تفاوت‌های ظریفی با همدیگر داشته باشند. بزرگترین نکته مثبت در مورد ریوکا این بود که او هرگز تک بعدی یا خسته کننده نبود.

Yona (Yona of the Dawn)

قبل از کودتایی که در انیمه Yona of the Dawn اتفاق افتاد، پرنسس یونا (Yina) از واقعیت‌های خشن جهان خبر نداشت و چیزی در مورد آنها نمی‌دانست. بونا که در یک قلعه پر زرق و برق، دور از دنیای واقعی، پنهان شده بود، هرگز نگران پیامدهای اقدامات سیاسی پدرش نبود. اما همه اینها تنها تا زمانی بود که سوو ون (Soo Won) پدر او را به قتل رساند.

یونا به همراه محافظش هاک (Hak) از قلمرو پادشاهی پدرش فرار کرد و او سپس تصمیم گرفت که یاد بگیرد چگونه بجنگند و از خود دفاع کند. عزم یونا، هنگامی که او سفر خود را برای یافتن چهار اژدها آغاز کرد، حتی هاک را نیز شگفت زده کرد چون علیرغم اینکه با همدیگر از دوران کودکی دوست بودند، اما هرگز از این وجهه او خبر نداشت و هیچ نمی‌دانست که او نیز می‌تواند چنین روحیه جنگنده‌ای داشته باشد. با پیش رفتن داستان، یونا سختی‌های زیادی را از سر گذراند و رشد شخصیتی چشمگیری داشت. در این مسیر او به خوبی جنگیدن را نیز یاد گرفت.

Kagura (Gintama)

از بسیاری جهات، کاگورا(Kagura) به عنوان نقش مکمل زن شخصیت گینتوکی (Gintoki) در انیمه ظاهر می‌شود. او تنبل و خشن است. کاگورا از ویژگی‌های شخصیتی و عادت‌های زیادی برخوردار است که اغلب موارد در انیمه‌ها شخصیت‌های زن را با چنین ویژگی و عادت‌هایی طراحی نمی‌کنند. در ابتدا او ممکن است که مانند یک شخصیت کمیک به نظر برسد. اما با این وجود، مشخص می‌شود که کاگورا یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های انیمه گیناتاما (Gintama) است.

شیطنت‌های هایی که کاگورا دارد خود به تنهایی کافی است که کارکتر او را از دیگر کارکترهای زن متمایز کند. اما با این حال، پیشینه او یکی از جالب‌ترین داستان‌های این انیمه به شمار می‌آید. کاگویا از قبیله یاتو (The Yato tribe) آمده بود . این قبلیه یک رژیم سرکوبگر و تشنه به خون بود که سران آن به دنبال قدرت بودند. افراد این قبیله از کاگورا بسیار بیشتر از آنچه که توانایی‌اش را داشت انتظار داشتند. اما او در نهایت از همه این انتظارات سرپیچی کرد و خانه خود را ترک کرد تا بتواند به خوشبختی واقعی دست پیدا کند.

Nobara Kugisaki (Jujutsu Kaisen)

شخصیت نوبارا کوگیساکی (Nobara Kugisaki) در انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu kaisen) یکی از بهترین شخصیت‌ های زن در انیمه‌های ژانر شونن به حساب می‌آید که تا به حال طراحی شده است. او همواره به چارچوب‌های خود پایبند است و از رعایت قوانینی که دیگران برای او وضع می‌کنند، امتناع می‌ورزد. نوبارا کوگیساکی از اینکه دستانش به خون آلوده شوند هیچ ترسی ندارد. او کسی است که حاضر است برای برنده شدن هر کاری انجام دهد.

 نوبارا کوگیساکی بارها و بارها این حقیقت را ثابت کرده است که برای زنده ماندن در دنیای خطرناک جوجوتسو کایسن می‌تواند هر کاری که لازم باشد را انجام دهد. او جسورانه و بدون سرافکندگی می‌تواند شخصیت واقعی خود را بروز دهد و در یک نبرد هیچگاه حاضر نیست که عقب بکشد و به حریف خود اجازه پیروز شدن را بدهد. نوبارا کوگیساکی به عنوان یک شخص سرسخت و مقاوم، تعداد دفعات زیادی موفق شده است که توجه بینندگان را از دیگر شخصیت‌های این انیمه بردارد و به خود جلب کند.

Nana Osaki (Nana)

نانا اوساکی (Nana Osaki) در انیمه نانا (Nana) یکی از شناخته شده‌ترین و برجسته‌ترین شخصیت‌های اصلی انیمه در تمام دوران‌ها به حساب می‌آید. او نه تنها ظاهری بسیار متفاوت از دیگر شخصیت‌های زن انیمه‌ای دارد، بلکه رفتارهای جسورانه او طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و را او به یکی از محبوب‌ترین کارکترهای انیمه‌ای تبدیل کرده است. نانا زندگی سختی داشته و مجبور به تحمل چیزهای وحشتناک زیادی شده است. او توسط مادرش نیز رها شده بود که به همین خاطر با مادربزرگش زندگی کرد و در کنار او بزرگ شد.

مادربزرگ نانا بسیار با او بد رفتار بود و شخصیت کنترل گری داشت. او به نانا این اجازه را نمی‌داد که از طریق لباس‌هایی که می‌پوشید، آنگونه که خودش دلش می‌خواست، افکار و احساسات درونی خود را بروز دهد. نانا از مدرسه نیز به خاطر اتهام نادرست که به او وارده کرده بودند، اخراج شد و پس از آن نیز وارد یک رابطه پیچیده شد. اما با وجود همه اینها، او هرگز به هیچ چیز و هیچکس اجازه این را نداد که بر سر راه او قرار گیرند و مانع از این بشوند که به آرزوی خود برسد و وارد صنعت موسیقی شود.

Nico Robin (One Piece)

در انیمه وان پیس (One Piece)، کارکتر نیکو روبین (Nico Robin) در ابتدای داستان به عنوان یک شخصیت منفی ظاهر می‌شود. او معاون سابق رئیس جمهور کروکودایل (Crocodile) بود. این سازمان وظیفه دستگیر کردن دزدان دریایی را بر عهده داشت. اما در ادامه داستان، نیکو روبین این آژانس را برای پیوستن به گروه دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) ترک می‌کند. با وجود اینکه در ابتدا کسی به او اعتماد نداشت، اما با گذشت زمان او توانست اعتماد و احترام اعضای گروه را به دست بیاورد و وفاداری خود را نیز به آنها ثابت کند.

از بسیاری جهات میتوان گفت که نیکو روبین، با ارزش‌ترین عضو دزدان دریایی کلاه حصیری است. تا به حال، توانایی‌های او در پیدا کردن گنج وان پیس بیشترین کاربرد را داشته است. شخصیت آرام، موقر و پخته او، شخصیت بقیه اعضای گروه را به تعادل می‌رساند. زیرا در نبود او، این گروه مملو از کارکترهایی با شخصیت‌های غیر قابل کنترل و بی انضباط می‌شد.

Tohru Honda (Fruits Basket)

در انیمه سبد میوه‌ها (Fruits Basket) کارکتر توهرو هوندا (Tohru Honda) در ابتدای انیمه به عنوان شخصیتی به شدت مهربان ظاهر شد. اینگونه به نظر می‌رسد که این کارکتر، به طرز دردناکی نگران دیگران و آنچه که ممکن است نیاز داشته باشند است و همواره خود را برای دیگران در معرض خطر قرار می‌دهد. نحوه صحبت کردن بیش از حد مودبانه او و همچنین ساده لوحی‌اش، باعث شده‌اند که افراد نزدیک به او نگرانش باشند.

با این حال در نهایت معلوم شد که توهرو پس از اینکه پدرش را از دست داد، مجبور شد با تحمل حس تنهایی بسیار شدیدی بزرگ شود. او می‌خواست که همانند پدرش باشد. پس شروع کرد به بیش از حد مودبانه صحبت کردن تا بتواند احترام خانواده‌اش را جلب کند. بیشتر اعضای خانواده او با او و مادرش به طرز بسیار بدی حرف می‌زدند و به آنها بی احترامی می‌کردند. پس هر کاری که او انجام می‌داد به این خاطر بود که تنهایی‌اش را پنهان کند. توهرو پس از اینکه پدر و مادرش را از دست داد بسیار تنها شده بود و همه به جز پدربزرگش او را طرد کرده بودند.

Makima (Chainsaw Man)

از همان ابتدای انیمه Chainsaw man معلوم بود که چیزی درباره ماکیما (Makima) درست نیست. اگرچه او در ابتدا از نظر بینندگان و همچنین دنجی نیز (Denji) به عنوان شخصیتی مهربان ظاهر می‌شود اما با این حال به زودی مشخص می‌شود که اینگونه نیست و در واقع او ذهن دنجی را دستکاری می‌کرد تا هر کاری را که از او خواست برایش انجام دهد.

در حقیقت، ماکیما برای دنجی هیچ اهمیتی قائل نبود. با این وجود او Chainsaw Devil، کسی که فکر می‌کرد کلیدش برای وارد شدن به دنیای ایده‌ آل است را بسیار تحسین می‌کرد. ماکیما به طرز ماهرانه‌ای می‌توانست ذهن افراد را آنطور که می‌خواست دستکاری کند. هویت واقعی او پس از تحلیل شخصیتش منطقی‌تر است و بسیار بیشتر با عقل جور در می‌آید.

Maki Zenin (Jujutsu Kaisen)

از انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) به دلیل طراحی شخصیت‌هایش، به خصوص کارکترهای زن، به شدت استقبال شده است. کارکتر ماکی زنین (Maki Zenin) نیز، یکی از آن شخصیت‌هایی است که در این انیمه توجه بسیاری از طرفداران را به خود جلب کرده است. داستان خاندان زنین به گونه‌ای است که به گفته برخی از بینندگان از داستان خاندان اوچیها (Uchiha) در انیمه ناروتو (Naruto) هم بهتر است. ماکی زنین با اینکه توانایی این را ندارد که انرژی‌های نفرین شده را ببیند اما با این حال او در نهایت قادر شد که بر خلاف تصور همه به یک جادوگر قدرتمند جوجوتسو تبدیل شود.

ماکی در قبیله‌اش، بسیار مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود و با او به شدت بد رفتاری می‌شد. بنابراین او با سرکشی از قوانین قبیله، در دبیرستان جوجوتسو شروع به تحصیل کرد تا بتواند مهارت‌های خود را به عنوان یک جادوگر تقویت کند. به طور کلی، ماکی شخصیتی غیر قابل توقف دارد.

Jolyne cujoh (JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean)

جولین (Jolyne) به عنوان اولین قهرمانی که در انیمه JoJo’s Bizarre Adventure ظاهر شد، به خاطر شخصیت جذاب، لباس‌های خوش استایل و پر زرق و برق و همچنین مهارت‌های شگفت انگیزش در مبارزه مورد توجه بینندگان قرار گرفت و اینگونه به یکی از بهترین شخصیت های زن انیمه تبدیل شد. او در ابتدا به دلیل نحوه بزرگ شدنش، تنها مانند یک نوجوان سرکش معمولی به نظر می‌رسید. اما با این وجود او یاد می‌گیرد که چگونه روی پای خود بایستند. او پی می‌برد که تنها می‌تواند به خود تکیه کند. جولین به خصوص پس از آنکه اتهام یک قتل که مرتکب نشده به او وارد میشود، در می‌یابد که تنها متحد واقعی او خودش است.

جولین اراده‌ای تزلزل ناپذیر دارد و از اینکه مردم را در جای خود بنشاند ترسی ندارد. او نه می‌بخشد و نه اشتباهات کسی را فراموش می‌کند. جولین بدون شک یکی از بهترین شخصیت‌های انیمه زن در تمام دوران‌هاست.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

31 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments