گوجو در انیمه جوجوتسو کایسن

منشا قدرت گوجو در انیمه جوجوتسو کایسن چیست؟

مرموز جذاب!

گوجو در انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) از قدرتمندترین شخصیت‌های این سری است، اما منشا قدرت او با چیزی که طرفداران فکر می‌کنند فرق دارد. در حالی که گوجو قدرت بسیار زیادی را به صورت ذاتی خود داشته و در مبارزه با سوکونا نیاز بود که بتواند این قدرت بی‌پایان را به رخ بکشد؛ آخرین فصل منتشر شده مانگا به دلیل اصلی توانا بودن گوجو اشاره می‌کند.

جدیدترین اطلاعاتی که در مورد گوجو از مانگا منتشر شده، باعث می‌شود تنش بالاتر رفته و درگیری‌ها لذت بخش‌تر شوند. در شماره ۲۲۶ مانگای جوجوتسو کایسن، گوجو در اثر گسترش دامنه (Domain Expansion) سوکونا صدمات شدیدی را متحمل می‌شود؛ اما در ادامه می‌تواند با استفاده از تکنیک نفرین شده معکوس (Reverse Cursed Technique) زخم‌های خود را التیام بخشد. 

البته این تکنیک موقتی بوده، چون سوکونا به راحتی می‌تواند باز هم به او در دامنه بزرگ خود صدمات بیشتری را وارد کند. پس از صرف انرژی نفرین شده بسیار، تکنیک اصلی گوجو اساساً سوخته است و دیگر قدرتی برای حمله ندارد. گوجو با استفاده از تکنیک نفرین شده معکوس خود برای التیام تکنیک نفرین نامحدود به خوبی بهبود می‌یابد که به او اجازه می‌دهد با یک تکنیک هالو بلست قرمز به سوکونا ضربه بزند. 

این مسئله نشان می‌دهد که گوجو چقدر در استفاده از تکنیک‌های نفرین شده توانا بوده و هوش تاکتیکی او استفاده نوآورانه‌ایی از این تکنیک‌ها را برایش به ارمغان می‌آورد؛ البته قبلا هم این توانایی در استفاده از تکنیک بی حد (Limitless technique) گوجو هم نشان داده شده است. تکنیک‌های هالو بلست قرمز، آبی و به خصوص بنفش، همگی به کنترل و درکی باورنکردنی از انرژی نفرین شده نیاز دارند که بخشی از آن را گوجو از تکنیک شش چشم خود به ارث برده است.

این درک عمیق از توانایی‌های خود به او اجازه می‌دهد تا با هر دشمنی که ممکن است بر او غلبه کند سازگار شود و بر او غلبه کند اما گوجو به ندرت می‌تواند قدرت خود را نشان دهد، زیرا تعداد کمی از جادوگران می‌توانند او را بر اساس سطح پایه تکنیک‌های قدرتمند او تهدید کنند. این باعث می‌شود اغلب به نظر برسد که تنها قدرت گوجو از توانایی‌های ذاتی او ناشی می‌شود، که این مسئله برای قدرتمند کردن هر جادوگری فوق العاده کافی است. 

اما اگر گوجو، درک درستی از نحوه عملکرد انرژی نفرین شده و تکنیک‌های نفرین شده همراه با نوآوری برای استفاده از آنها در راه‌های جدید و شگفت‌انگیز نداشت، احتمالاً نمی‌توانست توجی را شکست دهد یا در مبارزه خود با سوکونا بهبود یابد. این نشان می‌دهد که قدرت واقعی او در ویژگی‌های ظریف‌تر و هوش تاکتیکی او نهفته است. گوجو احتمالاً با ادامه مبارزه با سوکونا، استفاده‌های بسیار درخشان تری از قدرت‌های خود نشان خواهد داد که البته با وجود قدرت بی‌پایان سوکونا، مجبور است.

گوجو ممکن است فوق العاده قدرتمند باشد، اما باید دید که آیا نوآوری او می‌تواند قدرت ترسناک سوکونا را پشت سر بگذارد یا نه. با توجه به اینکه یوجی شخصیت اصلی مانگا و انیمه جوجوتسو کایسن است، زمان گوجو ممکن است بسیار محدود باشد؛ و دیدن اینکه دو طرف مبارزه بالاترین حد خود را برای این مبارزه خرج می‌کنند، می‌تواند این مبارزه را به بهترین مبارزه جوجوتسو کایسن تبدیل کند. بدون شک گوچو در انیمه جوجوتسو کایسن بیش از پیش خواهد درخشید و در ادامه مبارزه‌های بیشتری از او خواهیم دید. اما به نظر شما در نهایت چه کسی در مبارزه بین این سکونا و گوجو پیروز خواهد شد؟ برای ما بنویسید!

4.7 20 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

73 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا