#مهسا_امینی

فیلمنامه‌ی Tenet حتی برای تیم بازیگری هم گیج‌کننده بوده است

دیوید جان واشنگتن از پیچیدگی‌های زیاد داستان می‌گوید

فیلمنامه‌ی Tenet

جان دیوید واشنگتن در بخشی از مصاحبه‌ی خود فاش کرد طرفداران تنها نیستند و تیم بازیگری هم در فهم فیلمنامه‌ی Tenet با مشکل مواجه شده بود.

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) از آن دسته فیلم‌سازانی است که ترجیح می‌دهد در جریان کمپین بازاریابی کمترین اطلاعات ممکن را در اختیار مخاطبان قرار دهد تا بدین ترتیب اتفاقات فیلم آنطور که باید و شاید برای آن‌ها غافل‌گیرکننده باشد. او این سیاست را در قبال Tenet هم اتخاذ کرده است. همین هم باعث شد تا اولین تریلر که در ماه دسامبر منتشر شده بود به جای پاسخ به سوالات، پرسش‌های بیشتری را در ذهن علاقه‌مندان ایجاد کند. شرایط با تریلر دوم که چند روز پیش از طریق بازی پرطرفدار Fortnite در دسترس قرار گرفت، کمی بهتر شد. با این حال، همچنان موارد بسیاری هستند که برای مخاطبان گیج‌کننده محسوب می‌شوند.

جان دیوید واشنگتن (John David Washington) چندی پیش مصاحبه‌ای را با وبسایت Comic Book انجام داد که در بخشی از آن به پیچیدگی‌های فیلمنامه‌ی Tenet پرداخته شد. این بازیگر آمریکایی گفت مخاطبان تنها نیستند و او هم مانند دیگران در فهم اتفاقات داستان با مشکلات بسیاری روبرو شده بود. از همین رو، به‌طور مداوم از کریستوفر نولان سوال می‌پرسید تا بتواند همگام با داستان پیش برود. نکته‌ی جالب اینجا است که نولان هم با شکیبایی تمام پاسخ سوالات او را می‌داد. واشنگتن در این باره گفت:

هر روز سوالات مختلفی را از کریستوفر نولان می‌پرسیدم. او بسیار خوش‌برخورد بود و با شکیبایی تمام آن‌ها را پاسخ می‌داد. اینکه بازیگر بتواند همراه با داستان پیش برود موضوع مهمی است چون روی نقش‌آفرینی‌اش تاثیر می‌گذارد. او در برابر همه‌ی ما صبور بود. این را واقعا می‌گویم.

جان دیوید واشنگتن تنها فردی نیست که در صحبت‌های خود به پیچیدگی‌های Tenet اشاره کرده است. اواسط فروردین بود که مایکل کین (Michael Caine) گفتگویی را با وب‌سایت The Hindu انجام داد. این هنرمند انگلیسی در بخشی از صحبت‌های خود گفت هرگز به فیلم‌نامه‌ی کامل دسترسی نداشته و تنها روز فیلمبرداری صفحه‌های مربوط به نقش خود را دریافت کرد تا بتواند جلوی دوربین برود. طبق صحبت‌هایش، او حتی نمی‌داند عنوان این فیلم دقیقا چه معنایی دارد. اینطور که به نظر می‌رسد، مخاطبان باید خود را برای تماشای اثری مانند Inception آماده کنند که درک درست و دقیق اتفاقات آن نیازمند تماشای چندباره است. پیچیدگی‌های آن فیلم به قدری زیاد بود که مخاطبان هنوز بر سر پایان‌بندی به نتیجه نرسیده‌اند.

در حال حاضر اطلاعات چندانی از داستان موجود نیست اما به لطف دومین تریلر می‌توان حدس‌هایی زد. ظاهرا شخصیت‌های جان دیوید واشنگتن و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) در داستان از سوی یک سازمان یا گروه استخدام می‌شوند تا جلوی آغاز جنگ جهانی سوم را بگیرند. در ابتدا به نظر می‌رسید آن‌ها برای به سرانجام رساندن ماموریت‌های خود از تکنولوژی سفر در زمان استفاده می‌کنند اما به تازگی مشخص شده تکنولوژی آن‌ها وارونگی زمان است. این دو مفهوم به‌طور کامل با یکدیگر تفاوت دارند.

در پایان، لازم به ذکر است که Tenet از تاریخ ۲۷ تیر ماه سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۷ جولای سال ۲۰۲۰) روی پرده‌ی سینماها خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا