فیلم Tenet از اواسط شهریور در چین اکران خواهد شد

جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان زودتر از دیگر آثار مهم اکران می‌شود

تاریخ اکران Tenet در چین

وب سایت Variety با انتشار یک گزارش، تاریخ اکران فیلم Tenet در چین را فاش کرد. بر این اساس، جدیدترین ساخته‌ی نولان اواسط شهریور روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

طی ماه‌های اخیر چشم‌های بسیاری به Tenet دوخته شده بود. جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) نه تنها یکی از مورد انتظارترین آثار سال ۲۰۲۰ است، بلکه قرار بود اولین فیلم مهمی باشد که در بحبوحه‌ی بحران کرونا به صورت گسترده اکران می‌شود. شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و در نتیجه، سازندگان مجبور شدند پس از سه بار تعویق در پخش، سیاست جدیدی را در پیش بگیرند. استودیوی برادران وارنر تصمیم گرفت اکران گسترده در ۷۰ کشور جهان را از اواخر ماه آگوست آغاز کند و اکران در آمریکا هم با چند روز تاخیر از اوایل سپتامبر شروع شود.

در این بین، یک سوال بسیار مهم در ذهن برخی کارشناسان به وجود آمد که پاسخی برایش نداشتند: آیا Tenet اجازه‌ی اکران در چین را دریافت می‌کند؟ پس از بازگشایی سالن‌های تماشای فیلم در پرجمعیت‌ترین کشور جهان، محدودیت‌هایی در راستای حفظ سلامتی مخاطبان وضع شد. یکی از محدودیت‌ها به مدت زمان مربوط می‌شود. طبق این قانون، فیلم‌هایی که بیش از ۱۲۰ دقیقه زمان داشتند اجازه‌ی پخش دریافت نمی‌کردند. در ابتدا به نظر می‌رسید استودیوی برادران وارنر برای پخش در چین با چالش‌هایی مواجه شود اما به مرور زمان این محدودیت برداشته شد.

وب سایت Variety با قرار دادن یک گزارش روی خروجی خود، تاریخ اکران Tenet در چین را اعلام کرد. بر این اساس، علاقه‌مندان در پرجمعیت‌ترین کشور جهان می‌توانند از تاریخ ۱۴ شهریور (مصادف با ۴ سپتامبر) به سالن‌های تماشای فیلم رفته و جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان را ببینند. در ادامه‌ی مطلب گفته شد Tenet اولین فیلم جدید و هالیوودی نخواهد بود که پس از بازگشایی سینماهای چین روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود. سالن‌های پخش قصد دارند طی روزهای آینده اکران آثار مختلفی از جمله Trolls World Tour محصول یونیورسال پیکچرز و Onward محصول پیکسار را آغاز کنند.

با توجه به تحلیل‌های صورت گرفته، مدیران استودیوی برادران وارنر امید زیادی به فروش بالای Tenet در چین دارند. به هر حال، این کشور از جمعیت بالایی برخوردار بوده و همین مسئله هم باعث شده تا یکی از بازارهای مهم در بحث باکس آفیس محسوب شود. در گذشته بارها پیش آمده بود که یک فیلم در آمریکا و کانادا فروش قابل‌توجهی نداشت اما فروش آن در چین از تبدیل شدنش به یک شکست تجاری جلوگیری کرده بود. اثر جدید کریستوفر نولان با بودجه‌ی ۲۲۵ میلیون دلاری ساخته شده است اما این رقم با در نظر گرفتن هزینه‌های مختلف از جمله اجاره‌ی سینما و تبلیغات احتمالا تا ۸۰۰ میلیون دلار هم افزایش می‌یابد. از همین رو، این فیلم اکشن و جاسوسی برای رسیدن به مرز سوددهی مسیر پر پیچ و خمی را در پیش دارد.

داستان روی دو جاسوس تمرکز دارد که از سوی یک سازمان ماموریت می‌یابند جلوی آغاز جنگ جهانی سوم را بگیرند. شخصیت‌های اصلی در جریان ماموریت خود قادر هستند از یک تکنولوژی خاص تحت عنوان وارونگی زمان (Inversion) بهره ببرند که به آن‌ها اجازه می‌دهد جهت حرکت زمان را معکوس کنند. مطابق انتظار، نام‌های مشهوری در تیم بازیگری دیده می‌شود که برای مثال می‌توان به جان دیوید واشنگتن (John David Washington)، رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا