#مهسا_امینی

شایعه: مالکیت دامنه‌ی وب‌سایت‌ System Shock 3 در اختیار Tencent قرار دارد

آیا توسعه System Shock 3 از سر گرفته می‌شود؟

شایعه: مالکیت دامنه‌ی وب‌سایت‌ System Shock 3 در اختیار Tencent قرار دارد امیر سلیمی ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
System Shock 3

با استناد بر شایعات تازه، به‌نظر می‌رسد شرکت چینی Tencent اخیرا مالکیت وب‌سایت‌های System Shock 3 و 4 را بدست آورده است.

بر اساس گزارش تازه VGC، مالکیت هر دو وب سایت SystemShock3.com و SystemShock4.com از آدرساید اینترتینمنت (Otheride Entertainment)، توسعه‌دهنده بازی، به شرکت چینی Tencent منتقل شده است. در حال حاضر، هیچ کدام از آدرس‌ها فعال نیستند و آدرساید از وب‌سایت دیگری برای به اشتراک گذاشتن اخبار استفاده می‌کند.

داستان توسعه System Shock 3 روند پیچیده‌ای داشته است، ماه پیش اخباری از توقف روند توسعه‌ی بازی و اخراج بسیاری از افراد کلیدی پروژه بودیم تا سرنوشت این سری در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. از آن زمان تاکنون پروژه در سکوت کامل خبری به سر می‌برده اما دیشب، انتقال مالکیت دامنه‌ها یکبار دیگر سیستم شاک را به تیتر رسانه‌ها تبدیل کرد.

دوارن اسپکتور (Warren Spector)، کارگردان خلاق بازی، پیش‌تر از تمایل خود برای ادامه توسعه‌ی بازی از طریق پیدا کردن ناشری تازه صحبت کرده است. اگر آدرساید موفق به همکاری با Tencent شده باشد، این شرکت چینی دومین ناشر System Shock 3 محسوب می‌شود؛ اولین بار، Starbreeze حق انتشار بازی را در سال ۲۰۱۷ بدست آورد و اندکی بعد، در سال ۲۰۱۹، پس از آنکه برای جلوگیری از ورشکستگی اقدام به بازخرید و اخراج بسیاری از کارمندان خود کرد، حق آی‌پی را به OtherSide فروخت.

هنوز خبری از سرنوشت و مراحل توسعه System Shock 3 وجود ندارد، اما امیدوارم همکاری با ناشر بزرگی همچون Tencent سرانجام به اتمام مراحل توسعه و انتشار بازی ختم شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا