تریلر سریال Tekken: Bloodline + زیرنویس فارسی

شروعی دوباره برای جین کازاما

شبکه نتفلیکس به تازگی تصمیم گرفته یک مجموعه تلویزیونی از داستان سری بازی‌های تکن (Tekken) را در سال ۲۰۲۲ پخش کند و حال نیز اولین تریلر سریال Tekken: Bloodline منتشر شده است. به همین منظور، در این مطلب آن را با زیرنویس فارسی در اختیار شما قرار داده‌ایم.

هنگامی که صحبت از باز‌ی‌های مبارزه‌ای در میان باشد، همیشه نام دو عنوان Mortal Kombat و Tekken به چشم می‌خورد. این دو فرنچایز در واقع سال‌های سال است که عناوین مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و با توجه به سبک خاص خود، طرفدارانی را دارند. با این وجود وقتی یک فرنچایز بازی به شدت موفق می‌شود و دل طرفداران را به دست می‌آورد، سازندگان معمولا تصمیم می‌گیرند تا آن را به دیگر حالت‌های مدیا و رسانه هم درآورده و به اصطلاح از روی آن فیلم و سریال اقتباسی بسازند.

حال در وضعیتی که Mortal Kombat در سال ۱۹۹۵ یک فیلم موفق داشته و حال نیز نسخه ریبوت آن به همراه چند انیمیشن فوق‌العاده جذاب پخش شده‌اند، سری Tekken دارای اقتباس سینمایی یا تلویزیونی چندان قوی نبوده است. در حقیقت بازیکنان همیشه از داستان عجیب و غریب مجموعه Tekken که دارای انواع شخصیت‌های متفاوت است لذت برده‌اند، اما متاسفانه دو فیلم ساخته شده از این اثر، هرگز نتوانسته‌اند تا نظر طرفداران را جلب کنند. با این حال، انیمیشن‌های ساخته شده از این سری، مانند Tekken: Blood Vengence معمولا بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند و به همین دلیل هم حال کمپانی نتفلیکس دست به حمایت از ساخت اثری مشابه زده است.

سریال Tekken: Blood Vengence در واقع در قالب انیمه طراحی شده و توسط یویچی موری (Yoichi Mori) کارگردانی شده تا سرگذشت جین کازاما (Jin Kazama) یکبار دیگر و اینبار از قابی متفاوت روایت کند.

جزئیات تریلر سریال Tekken: Bloodline

در تریلر اول از همه شنونده سخنانی هستیم که جون کازاما (Jun Kazama)، مادر جین می‌گوید تا هنرهای رزمی را به روش‌های درست به او آموزش دهد. سپس می‌بینیم که چند نفر جین را به طرز وحشیانه‌ای کتک می‌زنند، اما در نهایت او بلند می‌شود و با یک لگد برق‌آسا از خجالت آن‌ها در می‌آید! با این وجود، ظاهرا این هنرهای رزمی خانواده کازاما صرفا برای مبارزه با انسان‌ها خوب است و به درد درگیری با شیاطین نمی‌خورد؛ طوری که اوگر (Ogre)، شخصیت عجیب و قدرتمند سری بازی‌های Tekken از راه می‌رسد و مادر جین را در صحنه‌ای که دیده نمی‌شود با خاک یکسان می‌کند!

به همین خاطر هم جین در وضعیتی فرار می‌کند که کاملا از این شیطان وحشی کینه به دل گرفته و می‌خواهد تمرینات مناسبی برای مبارزه با او داشته باشد؛ تمریناتی که آموزش سخت آن‌ها صرفا از پس هیهاچی میشیما (Heihachi Mishima)، پدربزرگ جین برمی‌آید. او هم برای همین کار سراغ هیهاچی می‌رود، در حالی که پدربزرگش وظیفه آموزش جین را می‌پذیرد، اما در ازای آن می‌خواهد که این پسر لیاقت هم‌خون بودنش را ثابت کند! حتی اگر این کار به قیمت کشته شدن جین تمام شود.

سپس در پایان برخی از شخصیت‌های داستانی مانند پال فینیکس (Paul Phoenix) را می‌بینیم و در نهایت تریلر کوتاه معرفی سریال Tekken Bloodlines تمام می‌شود. با این داستان و توصیفات، رسما می‌توان انتظار داشت که Tekken: Bloodline اثری باشد که هم طرفداران قدیمی سری بازی را راضی نگه دارد، و هم برای افراد علاقه‌مند به انیمه‌های نسبتا خشن مناسب باشد. به هر حال در سری بازی‌های Tekken روایت داستانی همیشه در سایه عجیبی از گیم پلی آن بوده و زیاد هم کسی به اتفاقاتی که در طول بازی می‌افتد توجه نمی‌کند؛ بخصوص اینکه به جای یک حالت داستانی واحد، معمولا افراد سراغ تمام کردن بخش Arcade با تک تک کاراکترها، برای باز کردن شخصیت‌های جدید و دیدن داستان آن فرد می‌روند!

با این حساب، پس داستان سریال جدید Tekken می‌تواند به خوبی روایت را برای طرفداران باز کند، تا افراد از دیدن داستانی جذاب نهایت لذت را ببرند. لازم به ذکر است که تاریخ انتشار این سریال صرفا برای سال ۲۰۲۲ اعلام شده و فعلا هیچ اطلاعاتی از مهلت پخش دقیق در دسترس نیست.

اما نظر شما درباره این سریال چیست؟ آیا Tekken: Bloodline می‌تواند راوی خوبی برای داستان جذاب سری بازی‌های Tekken باشد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا