بازی Tekken 8 با موتور آنریل انجین ۵ ساخته می‌شود

ورود به نسل جدید

بازی Tekken 8 با موتور آنریل انجین ۵ ساخته می‌شود حمید توحیدلو ۰ ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
موتور سازنده بازی Tekken 8

بر اساس اعلام تیم سازنده، بازی مورد انتظار Tekken 8 با استفاده از موتور قدرتمند آنریل انجین ۵ ساخته می‌شود.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که شرکت باندای نامکو اینترتینمنت در جریان رویداد State of Play سونی، با انتشار یک تیزر، به طور رسمی از بازی جدید سری تیکن تحت عنوان Tekken 8 پرده برداشت؛ ویدیویی از گیم پلی بازی که مبارزه جین کازاما با کازویا میشیمیا را به نمایش می‌گذارد.

تریلر مزبور گویای این موضوع است که بازی از نظر ساختار کلی و کیفیت بصری تفاوت زیادی با آثار پیشین مجموعه دارد و به معنای واقعی کلمه، یک اثر نسل نهمی خواهد بود. برای مثال، مدل‌های شخصیت‌ها، بارش باران و قطرات آن روی پوست شخصیت‌ها، جلوه‌های آب‌وهوای پویا و انتقال بی‌وقفه گیم‌پلی و صحنه‌های سینماتیک از ویژگی‌های جدید بازی به شمار می‌روند.

در همین حین، چندی پیش کاتسوهیرو هارادا، تهیه‌کننده سری تیکن و مدیر ارشد بخش سرگرمی شرکت باندای نامکو، در جریان رویداد توکیو گیم شو اعلام کرد که این عنوان با استفاده از موتور قدرتمند آنریل انجین ۵ توسعه می‌یابد. بر اساس ادعای او، تمامی مکانیزم‌ها در موتور سازنده جدید بازی از نو طراحی شده‌اند و تیم توسعه‌دهنده از همکاری با اپیک گیمز و استفاده از این انجین حسابی هیجان‌زده است.

این دومین بازی از این سری تیکن به شمار می‌رود که با استفاده از موتور آنریل انجین ساخته می‌شود. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، بازی Tekken 7 نیز به کمک موتور محبوب آنریل انجین ۴ توسعه یافته بود. قبل از آن، تمامی عناوین مجموعه از کیت‌های توسعه‌دهنده داخلی استفاده می‌کردند.

کاتسوهیرو هارادا در این خصوص توضیح می‌دهد:

در دوران پلی‌ استیشن وان، تنها چیزی که واقعا کاربران را به سمت بازی سوق می‌دهد، این بود که بازی به مانند یک نمایش از فناوری به نظر برسد. ما احساس می‌کنیم که علی‌رغم گذشت این همه سال، این موضوع هیچ تغییری نکرده است. بر این اساس، ما تصمیم گرفتیم که با معیار گرافیکی بازی چه کنیم و بازی از نظر کیفیت بصری چگونه به نظر برسد. فکر می‌کنم این موارد از جمله موضوعاتی است که در ابتدای پروژه درباره آن بحث و گفت‌وگو کردیم.

بهتر است بدانید که در طول چند ماه اخیر، شماری از بازی‌سازان معروف به استفاده از موتور آنریل انجین ۵ روی آورده‌اند. به عنوان مثال، استودیو لهستانی سی‌دی پراجکت رد نیز در ماه‌های گذشته به طور رسمی اعلام کرد که روند ساخت بازی The Witcher 4 آغاز شده و این عنوان با همکاری اپیک گیمز و موتور سازنده مزبور توسعه می‌یابد. از طرفی، استودیو کریستال داینامیکس نیز به کمک موتور آنریل انجین ۵ روی ساخت بازی جدید Tomb Raider فعالیت می‌کند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با توسعه بازی Tekken 8 با استفاده از موتور سازنده آنریل انجین ۵ چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان انقلابی در مجموعه پرطرفدار تیکن رقم می‌زند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا