برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

اقدام دوباره تیک تو برای حذف اطلاعات لو رفته GTA 6 از فضای اینترنت!

تیک تو این بار تهاجمی‌تر از همیشه بود!

اقدام دوباره تیک تو برای حذف اطلاعات لو رفته GTA 6 از فضای اینترنت! ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
اطلاعات لو رفته GTA 6

همه ما در انتظار نسخه جدید سری بازی جی تی ای هستیم، اما نباید فراموش کرد که این صبر و فراتر از آن بی طاقتی ما می‌تواند سبب بروز مشکلات بزرگی شود. ناشر این سری بازی جذاب، برای جلوگیری از اتفاقات منفی بار دیگر به دنبال حذف اطلاعات لو رفته GTA 6 از فضای اینترنت است!

شرکت تیک تو (Take-Two Interactive) شرکت مادر استودیو راکستار (Rockstar)، استودیو توسعه دهنده سری بازی محبوب جی تی ای، در اقدامی تازه آغاز به حذف دوباره اطلاعات لو رفته GTA 6‌ از فضای اینترنت با استناد بر قوانین کپی رایت کرده است. استودیو راکستار سال گذشته قربانی دزدیده شدن اطلاعات توسط پسری ۱۷ ساله بود که منجر به دستگیری او شد. از آن روز به بعد، اطلاعات ریز و درشت بسیاری از بازی GTA 6 لو رفته، با این حال هیچ یک از این اطلاعات نگاهی عمیق به این بازی نداشته‌اند. به تازگی اطلاعات لو رفته این بازی افزایش یافته که سبب نگرانی و اقدام دوباره تیک تو به منظور حذف آن‌ها از فضای اینترنت شده است.

در روز ۱۸ سپتامبر سال گذشته میلادی، یکی از اعضای وبسایت GTAForums بیش از ۵۰ دقیقه ویدیو از بازی GTA 6 در دست توسعه را به انتشار گذاشت. این ویدیوهای لو رفته سبب افشای برخی ویژگی‌های معرفی نشده مهم از این بازی مورد انتظار شدند. شرکت تیک تو به سرعت و البته به صورت کاملا تهاجمی وارد عمل شد تا جلوی پخش هر چه بیشتر این ویدیوها را گرفته و آتش‌های بر افروخته شده را خاموش کند.

پس از این اتفاقات مهم، بسیاری از اعضای وبسایت GTAForums تلاش‌های بسیاری برای به دست آوردن اطلاعات جدید و به طور همزمان دور زدن قوانین کپی رایت داشته و همین موضوع از نو سبب نگرانی تیک تو شده است. یکی از مکان‌هایی که می‌شد اطلاعات مربوط به بازی GTA 6 را به وفور در آن پیدا کرد، صفحه ردیت GTA6 بود که هفته گذشته پس از پیگیری شرکت تیک تو تا حد قابل توجهی غیر فعال شده و پست‌های آن‌ها از بین رفت. روز گذشته صاحبان این صفحه در شبکه ردیت پستی منتشر کرده و از مواجهه خود با قوانین کپی رایت خبر دادند.

آن‌ها در ادامه اشاره داشتند که از این پس هیچ اطلاعات لو رفته‌ای درباره بازی GTA 6 در این صفحه منتشر نخواهد شد. بدون شک نباید انتظار داشت که حتی لینک‌های خروجی مربوط به اطلاعات لو رفته نیز در این صفحه منتشر شوند. به عبارت دیگر، کار این صفحه فوق العاده مهم به طور کامل به پایان رسیده است. لازم به ذکر است که مدیران شبکه ردیت نیز صاحبان این صفحه را تهدید کرده و اعلام کرده‌اند که در صورت ادامه دادن به انتشار اطلاعات لو رفته GTA 6 توسط صاحبان، این صفحه به طور کامل از دسترس خارج خواهد شد. ما پس از انتشار این اخبار متوجه می‌شویم که نه تنها توسعه دهندگان و ناشران بازی، بلکه مدیران شبکه‌های اجتماعی از جمله ردیت نیز از حجم اطلاعات لو رفته بازی GTA 6 خسته شده و به عبارتی آن را یک مشکل یا حتی تهدید برای خود می‌بینند!

این واقعیت را نیز نباید انکار کرد که اقدامات شرکت تیک تو کاملا منطقی و قابل درک هستند. ما می‌دانیم که دنیای بازی‌های ویدیویی دنیایی مملو از اطلاعات لو رفته بوده که می‌تواند برای عناوینی بزرگ چون نسخه‌های مختلف سری بازی جی تی ای بسیار زیان آور باشد. انتشار اطلاعات توسط اشخاص غیر و به صورت غیر رسمی و غیر قانونی می‌تواند شغل بسیاری از توسعه دهندگان را با مخاطرات جدی رو به رو کند. البته که طرفداران بسیاری از انتشار اطلاعات لو رفته بازی محبوب خود حمایت می‌کنند، با این حال باید جنبه انسانی ماجرا را در نظر گرفت و برای دوری از انتشار هر چه بیشتر اطلاعات لو رفته مربوط به بازی‌ها تلاش کرد!

متاسفانه حتی با پیگیری‌های بی امان شرکت تیک تو، اطلاعات لو رفته بسیاری از بازی Grand Theft Auto 6 وجود داشته که می‌توانند خطرات جدی را برای این بازی به ارمغان بیاورند. در پایان باید اشاره داشت که این میزان افشای اطلاعات همه و همه پیرو محبوبیت بیش از حد سری بازی جی تی ای و سر رسیدن صبر کاربران برای تجربه نسخه‌ای جدید از این بازی است که به احتمال زیاد در آینده نزدیک دریافت نخواهند کرد. نظر شما درباره اقدامات تیک تو برای اطلاعات لو رفته GTA 6 چیست؟ به نظر شما تیک تو باید چه اقداماتی را برای کاهش اطلاعات لو رفته پیش بگیرد؟ منتظر نظرات شما هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments