رازهای جی تی ای
1%
  • 0/10

رازهای جی تی ای که مو به تن شما سیخ می‌کنند!

همه چیز از یک بازی سرگرم کننده شروع شد و ناگهان...

رازهای جی تی ای که مو به تن شما سیخ می‌کنند! ۱ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ یادداشت (گیم) کپی لینک

رازهای جی تی ای، یکی از جذاب‌ترین و سرگرم کننده‌ترین بخش‌های این سری بازی بی نظیر هستند. اما امروز به برخی رازهای معمولی این سری بازی نپرداخته و قصد داریم نگاهی به ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین رازهای دنیای Grand Theft Auto داشته باشیم.

زمانی که صحبت از رازها، ایستراگ‌ها و به طور کلی بخش‌های مخفی بازی‌های ویدیویی می‌شود، گمان داریم هیچ سری بازی نتواند به پای سری بازی فوق العاده محبوب Grand Theft Auto یا به شکلی که همه ما آن را می‌شناسیم، GTA، برسد! سری بازی جهان باز محبوب استودیو راکستار (Rockstar) که تمرکز اصلی آن بر جرم و جنایت است، همیشه جهان‌های شگفت انگیز خود را همراه با سیلی بی پایان از رازها و ایستراگ‌ها دیده است که کاربران نیز عاشق آن‌ها بوده و همیشه پشتیبان افزایش آن‌ها در نسخه‌های جدید بوده‌اند. شهرهای لس سانتوس، وایس سیتی و لیبرتی سیتی مملو از این رازها بودند و در این مطلب قصد داریم برخی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین آن‌ها را به شما یادآور شویم!

پرداختن به رازهای جی تی ای همیشه جذاب است، اما بد نیست به روی ترسناک این رازها نیز اشاره داشته باشیم. لازم به ذکر است که برخی رازهای این سری بازی برگرفته از داستان‌های واقعی بوده، در سوی دیگر برخی از آن‌ها کاملا زاده ذهن توسعه دهندگان خلاق، تنها به منظور افزایش هیجان بازی‌ها به آن‌ها افزوده شده‌اند.

منطقه Mount Chiliad در GTA V

پیش از آنکه به رازی خاص در دنیای جی تی ای بپردازیم، قصد داریم به منطقه از این سری بازی بپردازیم که خود به تنهایی رازهای کشف شده و کشف نشده زیادی را در خود جای داده و با گذشت بیش از ده سال از انتشار اولیه بازی جی تی ای ۵، طرفداران هنوز به دنبال کشف اسرار جدید از آن هستند و بد نیست بدانید که به باور بسیاری از طرفداران، رازهایی در این منطقه وجود داشته که هنوز کشف نشده‌اند!

شما زمانی متوجه عظمت، مهمی و راز آلود بودن این منطقه معروف در دنیای جی تی ای می‌شوید که به شما گفته می‌شود این منطقه صفحه‌ای کاملا مجزا و البته پر بار در دایره المعارف آنلاین ویکیپدیا (Wikipedia) به خود اختصاص داده است! اولین راز کشف شده این کوهستان عظیم، نقاشی بر یکی از کوه‌های آن است. این نقاشی به ما کوهی را نشان داده که بر فراز آن چندین سمبل مبهم متفاوت، به همراه چشمی بسیار عجیب و غریب کنده کاری شده است.

این نقاشی‌ها و سمبل‌ها، سال‌های زیادی است که ذهن طرفداران را درگیر کرده و بسیاری باور دارند که این سمبل‌ها در حقیقت نشان دهنده نقشه‌ای هستند که شما را به سوی هدیه‌ای ارزشمند هدایت خواهد کرد. این افراد باور دارند که هدیه ارزشمندی که این نقشه برای شما به ارمغان خواهد آورد، یک جت پک (Jetpack) است. سال‌های زیادی است که کاربران به دو دسته تقسیم شده‌اند. دسته اول بر باور خود اصرار داشته و باور دارند که بالاخره جت پک وعده داده شده بالاخره یافت خواهد شد. این در حالی است که گروه دوم از یافتن جت پک نا امید شده و دیگر به دنبال آن نمی‌گردند.

اما بد نیست پیش از پرداختن به راز بعدی، نگاهی به یکی از رازهای کشف شده منطقه Mount Chiliad بپردازیم. شما در صورت به پایان رساندن بازی GTA V، البته طی شرایطی خاص، می‌توانید یک سفینه فضایی (UFO) را بر فراز این منطقه تماشا کنید. از این نکته نباید غافل شد که این سفینه به نظر یک هولوگرام بوده و در حقیقت جسمی حقیقی نیست. در پایان این بخش باید اشاره داشت هرگز فراموش نکنید که منطقه Mount Chiliad مملو از رازها بوده و نباید این موضوع را فراموش کرد. در پایان باید اشاره داشت که ما شاهد منطقه Mount Chiliad در بازی Grand Theft Auto San Andreas نیز بوده‌ایم!

شخصیت Leatherface در بازی GTA San Andreas

امروز اینجاییم تا شما را با یکی از ترسناک‌ترین کابوس‌های کودکیتان روبه رو کنیم. سال ۲۰۰۴ و پس از انتشار اولیه بازی GTA San Andreas، شایعه حضور شخصیت صورت چرمی یا همانگونه که عموم ما او را می‌شناسیم، Leatherface، از سری فیلم سینمایی The Texas Chainsaw Massacre در شب هنگام در این بازی شنیده می‌شد. به گفته عموم، اگر شما با او رو به رو می‌شدید، هیچ راه فراری در دستتان نبود و صورت چرمی تا زمانی که شما را نمی‌کشت، از تلاش دست نمی‌کشید.

اما متاسفانه پس از مدتی کاشف به عمل آمد که حضور صورت چرمی در بازی جی تی ای سان آندرس شایعه‌ای بیش نبوده است. همچنین جالب است بدانید بسیاری از کاربران پس از شکست در یافتن صورت چرمی در این بازی، با توسعه دهندگان در راکستار ارتباط برقرار کردند. در حالی که برخی توسعه دهندگان از صحبت کردن درباره این بازی سر باز زدند، برخی دیگر اشاره داشتند که آن‌ها حتی از وجود شایعه حضور این شخصیت در بازی خود نیز بی اطلاع بوده‌اند!

به عقیده عموم طرفداران، شایعه تماشای Leatherface در بازی Grand Theft Auto San Andreas اولین مرتبه توسط برخی نوجوانان در دبیرستان‌ها پخش شده است. آن‌ها به کمک برخی ویدیوهای ساختگی این شایعه را در میان دوستان خود و در فضای اینترنت پخش کرده و در مدتی کوتاه آن را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین شایعات ترسناک دنیای ویدیو گیم کردند.

البته نا گفته نماند که برخی بخش‌ها در این بازی نیز به شکل گیری این شایعه کمک کرده بودند. وجود ویلچر زنگ زده و تیزرهای نیمه کار در صفحه اینترنتی اختصاصی بازی سان آندرس در گذشته، برخی از دلایل شکل گرفتن این شایعه جذاب و ترسناک بودند.

قلب شهر لیبرتی سیتی در بازی GTA IV

قلب شهر لیبرتی سیتی، به باور عموم یکی از چندش آورترین رازهای دنیای ویدیو گیم است! این ایستراگ عجیب و غریب را شما می‌توانید هر لحظه با مراجعه به مجسمه Statue of Happiness در شهر لیبرتی سیتی در بازی GTA IV که برگرفته از مجسمه آزادی شهر نیویورک است پیدا کنید. شما پس از مراجعه به این مجسمه، در بخش‌های مرتفع آن با اتاقی که روی در آن عبارت «No hidden Content» به معنای «اینجا محتوای مخفی وجود ندارد» نوشته شده رو به رو می‌شوید. دقیقا پشت این در می‌توانید قلبی عظیم و در حال تپش که با زنجیر مهار شده است را ببینید که به معنای واقعی زجر آور و چندش آور است!

لازم به ذکر است که تیر اندازی کردن به آن هیچ چیزی را نصیب شما نخواهد کرد. شما تنها می‌توانید به آن خیره شوید. در پایان باید به این نکته اشاره داشت این احتمال وجود داشته که شما پس از به دست آوردن هوشیاری بعد از مستی در بازی، در کنار این مجسمه ظاهر شوید که بدون شک صحنه چندان جذابی نیست!

شخصیت Piggsy در بازی GTA San Andreas

دیگر راز ترسناک و البته از نو ثبت نشده دنیای جی تی ای، حضور شخصیت پیگسی (Piggsy)، یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های منفی بازی Manhunt در بازی GTA San Andreas است که به باور بسیاری از طرفداران می‌توان او را در منطقه Mount Chiliad‌ پیدا کرد. لازم به ذکر است که Manhunt یکی دیگر از بازی‌های قدیمی و پر طرفدار استودیو راکستار است.

شبیه به شخصیت Leatherface‌ که پیش‌تر به او اشاره کردیم، شخصیت پیگسی به نظر در بازی سان آندرس وجود خارجی نداشته و برگرفته از شایعات شکل گرفته توسط طرفداران است. اما این راز تفاوتی عمده با راز صورت چرمی دارد. در حالی که شایعه حضور صورت چرمی در سان آندرس مدتی کوتاه پس از عرضه این بازی شکل گرفت، شایعه حضور پیگسی در این بازی پس از گذشت چهار سال از انتشار این بازی در میان کاربران و طرفداران پخش شد. این شایعه اولین مرتبه توسط یوتیوبری با نام DarthDementous گفته شد. او ادعا داشت که موجودی عجیب را در منطقه Shady Creeks‌ دیده است.

او پس از مدتی ویدیویی از شخصیتی خوک مانند که در سایه پنهان شده به انتشار رساند که سبب انفجار شایعه شخصیت پیگسی در بازی GTA San Andreas شد. پس از مدتی همه کاربران به توافق رسیدند که این موجود عجیب، پیگسی است. در انتها باید اشاره داشت حضور پیگسی در بازی سان آندرس هرگز تایید یا تکذیب نشد!

روح جولین کرنلی اوانز در بازی GTA V

زمانی که بازی GTA V به انتشار رسید، شایعات بسیاری درباره رازهای ترسناک در این بازی شکل گرفت و پس از مدتی، بسیاری از آن‌ها توسط کاربران و طرفداران به تایید رسیدند. این در حالی بود که عموم کاربران انتظار داشتند این شایعات، در حد شایعه باقی بمانند! یکی از رازهای جی تی ای وی که به سرعت به تایید رسید، روح جولین کرنلی اوانز (Jolene Cranley-Evans) بود. این روح ترسناک که در نیمه شب در منطقه Mount Gordo یافت می‌شود، به راحتی هر کسی را می‌ترساند.

گرچه شما هیچ راهی برای تعامل با روح جولین در اختیار ندارید، توسعه دهندگان بازی GTA V مراحلی را در بازی قرار داده‌اند که اطلاعات قابل توجهی را درباره این روح در اختیار ما قرار می‌دهد. جولین، در حقیقت همسر یکی از شخصیت‌های فرعی بازی، یعنی جاک کرنلی (Jock Cranley) بوده که توسط او از کوه به پایین انداخته شده و کشته شده است. زمانی که جاک با شغل بدلکاری خود به شهرت می‌رسد، روح همسر او، جولین، هر شب بین ساعات ۱۱ و ۱۲ بر فراز منطقه Mount Gordo ظاهر می‌شود!

رازهای جی تی ای پایانی ندارند و بدون شک ما بیش از آنکه هیجان دانستن درباره رازهای گذشته را داشته باشیم، در انتظار رازهای نسخه جدید سری بازی جی تی ای هستیم. نظر شما درباره رازهای جی تی ای چیست؟ شما از چه رازهای ترسناکی در این سری بازی اطلاع دارید که باید به آن‌ها پرداخته شود؟ منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments