#مهسا_امینی

نخستین جزئیات از داستان Night At The Museum: Kahmunrah Rises Again منتشر شد

این انیمیشن سینمایی برای پخش از دیزنی پلاس ساخته می‌شود

داستان Night At The Museum: Kahmunrah Rises Again

وب سایت The Disney Insider با انتشار یک مطلب اختصاصی به داستان Night At The Museum: Kahmunrah Rises Again پرداخت و اطلاعاتی را از آن به اشتراک گذاشت.

شرکت فاکس قرن بیستم با همکاری شاون لوی (Shawn Levy) رمان شب در موزه نوشته‌ی میلان ترنس (Milan Trenc) را به فیلم تبدیل کرد و تحت عنوان Night At The Museum در دسامبر سال ۲۰۰۶ میلادی به سینماها برد. این اثر علی‌رغم دریافت نقدهای متوسط از سوی منتقدان، مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و در مدت زمان اکران خود بیش از ۵۷۴ میلیون دلار فروخت. همین موفقیت کافی بود تا تهیه‌کنندگان تصمیم به ساخت دنباله بگیرند. قسمت دوم در سال ۲۰۰۹ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و پنج سال بعد هم نوبت به قسمت سوم رسید تا اکران شود. این دو فیلم مجموعا بیش از ۷۶۶ میلیون دلار فروختند تا فروش نهایی فرنچایز شب در خانه از مرز یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار بگذرد.

مجموعه‌ی شب در موزه حول محور یک پدر مجرد می‌چرخد که بنا به دلایلی از شغل‌های قبلی خود اخراج و همین هم باعث شده رزومه‌ی چندان خوبی نداشته باشد. با وجود این، به عنوان نگهبان شب در یک موزه استخدام می‌شود. نگهبانان قبلی که حالا بازنشسته شده‌اند، قبل از ترک موزه به لری توصیه می‌کنند برخی از چراغ‌ها را روشن گذاشته و همچنین مراقب باشد چیزی وارد یا خارج نشود. شخصیت اصلی داستان در ابتدا متوجه‌ی منظور نگهبانان قبلی نمی‌شود اما با فرا رسیدن شب درک کاملی از آن جملات پیدا می‌کند. مجسمه‌ها و تمامی اشیا داخل موزه به واسطه‌ی لوحی باستانی در طول شب زنده شده و دست به اقدامات مختلفی می‌زنند؛ موضوعی که هر بار برای لری و دیگر شخصیت‌های حاضر در داستان دردسر آفرینی می‌کند.

وب سایت The Disney Insider با انتشار یک مطلبی اختصاصی، نخستین جزئیات را از داستان Night At The Museum: Kahmunrah Rises Again فاش کرد. اینطور که به نظر می‌رسد، فیلمنامه به نیک دیلی پسر لری می‌پردازد که از کمبود اعتماد به نفس رنج برده و چندان نسبت به نگهبانی در موزه مطمئن نیست. به خصوص اینکه زنده شدن اشیا همچنان ادامه داشته و همین موضوع می‌تواند مشکلساز باشد. از دیگر شخصیت‌هایی که در مجموعه‌ی لایو اکشن حاضر بوده و قرار است در این اثر سینمایی و انیمیشنی هم حضور داشته باشند می‌توان به کاهمورا، جدیدیا، اوکتاویوس، تئودور روزولت، سچاهویا و دوشیزه اورلئان اشاره کرد. تئودور و اورلئان از جمله شخصیت‌هایی هستند که به نیک کمک می‌کنند تا اعتماد به نفس لازم را به دست بیاورد.

استودیوی سازنده قصد ندارد از بازیگران مجموعه‌ی لایو اکشن برای ساخت مدل‌های انیمیشنی الهام بگیرد و ترجیح داده از طر‌ح‌هایی کاملا جدید استفاده کند. در ضمن، روند تولید از ابتدای ماه نوامبر آغاز می‌شود تا جدیدترین فیلم از فرنچایز شب در موزه برای پخش در دیزنی پلاس آماده شود. زمان انتشار در حال حاضر مشخص نبوده و تنها می‌دانیم در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا