آیا تایکا وایتیتی به عنوان کارگردان فیلم Thor 5 باز خواهد گشت؟

بازخوردهای منفی Love and Thunder کار خودش را کرد

آیا تایکا وایتیتی به عنوان کارگردان فیلم Thor 5 باز خواهد گشت؟ سورنا رضایی ۰ ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ سینمای جهان
کارگردانی Thor 5

وب سایت Giant Freakin Robot در یکی از گزارش‌های اختصاصی و اخیر خود به موضوع کارگردان فیلم Thor 5 پرداخته است.

جدیدترین محصولی که مارول و والت دیزنی روی پرده نقره‌ای آورده‌اند، Thor: Love and Thunder نام دارد. این اثر توسط تایکا وایتیتی (Taika Waititi) کارگردانی شده و تلاش‌های ثور و جین فاستر را برای توقف گور به تصویر می‌کشد؛ شخصیتی که سعی دارد تمامی خدایان را از بین ببرد. اولین و دومین اقتباس سینمایی خدای آذرخش آثار چندان قابل‌ دفاعی نبودند اما قسمت سوم نه تنها فروش بسیار خوبی کسب کرد، بلکه در زمینه بازخوردهای دریافتی عملکرد عالی‌ای داشت؛ اتفاقی که باید به پای وایتیتی نوشته شود.

کارشناسان حوزه سینما و صد البته طرفداران فرنچایز Marvel Cinematic Universe انتظار داشتند تایکا وایتیتی عملکرد خوبش را با Thor: Love and Thunder تکرار کند اما این اتفاق رخ نداد. اگرچه چهارمین اقتباس سینمایی ثور در زمینه بازیگری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، فیلمنامه پر عیب و نقص و تغییر مداوم تُن داستان باعث شد بازخوردها به هیچ وجه مثبت نباشند. برای مقایسه، Love and Thunder از راتن تومیتوز نمره ۶۵ را دریافت کرد، در حالی که Thor: Ragnarok موفق به دریافت نمره ۹۳ شده بود.

وب سایت Giant Freakin Robot در یکی از گزارش‌های اختصاصی خود به احتمال بازگشت یا عدم بازگشت تایکا وایتیتی برای کارگردانی Thor 5 پرداخته است. طبق آنچه در متن آمده، عملکرد غیرقابل دفاع Thor: Love and Thunder باعث شده این فیلمساز آمریکایی تمایلی به کار روی پنجمین اقتباس سینمایی ثور نداشته باشد؛ تصمیمی که چندان هم دور از انتظار نبوده است.

تایکا وایتیتی به واسطه Thor: Ragnarok توانست نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته و روی پروژه‌های بزرگی کار کند. او Jojo Rabbit را در سال ۲۰۱۹ میلادی کارگردانی کرد که جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را برد. وایتیتی سپس یکی از قسمت‌های فصل دوم The Mandalorian را جلوی دوربین برد، سریال Reservation Dogs را برای شبکه FX ساخت و یکی از نقش‌های سریال Our Flag Means Death را ایفا کرد. به بیان دیگر، فیلمساز آمریکایی هیچ نگرانی‌ای نسبت به آینده حرفه‌ای خود ندارد.

والت دیزنی اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی شایعه‌ها را تایید و اعلام کرد تایکا وایتیتی یک فیلم سینمایی با محوریت فرنچایز جنگ ستارگان را کارگردانی می‌کند. در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی پیرامون داستان این اثر نداشته و تنها می‌دانیم وایتیتی به همراه کریستی ویلسون کرنز (Krysty Wilson-Cairns) وظیفه آماده سازی فیلمنامه را به دوش می‌کشد. در پرونده هنری ویلسون کرنز آثاری از جمله 1917 و Last Night in Soho دیده می‌شود. در ضمن، والت دیزنی تصمیم دارد جدیدترین فیلم سینمایی Star Wars را اواخر سال ۲۰۲۳ میلادی روی پرده نقره‌ای بیاورد. در انتها، لازم به ذکر است نسخه دیجیتالی Thor: Love and Thunder در تاریخ ۸ سپتامبر (مصادف با ۱۷ شهریور) منتشر خواهد شد.

نظر شما در رابطه با بازگشت تایکا وایتیتی به عنوان کارگردان فیلم Thor 5 چیست؟ 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا