طراح مفهومی فیلم Blade Runner در ۸۶ سالگی درگذشت

در طی ۶۰ سال فعالیت حرفه‌ای Syd Mead یکی از مشهورترین طراحان هنری آثار علمی تخیلی به شمار می‌رفت

طراح مفهومی فیلم Blade Runner

طراح صنعتی و هنرمند مشهور Syd Mead که به خاطر طراحی‌های علمی تخیلی و آینده‌نگرانه‌ی خود شهرت داشت و طراح مفهومی فیلم Blade Runner بود، در سن ۸۶ سالگی از دنیا رفت.

طبق اخبار، مید از بیماری سرطان غدد لنفاوی رنج می‌برد. شهرت اصلی او به خاطر کار روی فیلم مشهور Blade Runner به عنوان طراح مفهومی بود. سید مید روی فیلم‌های دیگری چون Aliens، Star Trek: The Motion Picture، Mission Impossible 3 و Blade Runner 2049 هم کار کرده است. دیگر عامل شهرت او، طراحی فضاهای علمی تخیلی خاص و آینده‌نگرانه در دهه‌ی ۸۰ میلادی بود که نتیجه‌اش، خلق لس آنجلسی بود که در بلید رانر دیدیم. آثار مید تاثیر زیادی روی هنرمندان بعد از خود داشته و افراد بسیاری در کارهای خود از او الهام گرفته‌اند.

سید مید پس از ۶۰ سال فعالیت، در سپتامبر ماه سال ۲۰۱۹ بازنشستگی خود را اعلام کرد. انجمن کارگردانان هنری قرار است به افتخار و یادبود او، در بیست و چهارمین مراسم سالانه‌ که در تاریخ اول فوریه‌ ۲۰۲۰ برگزار می‌شود، جایزه‌ی ویژه‌ی Cameron Menzies را به او اهدا کنند.

مجموعه‌ای از آثار او تحت کتابی به نام The Movie Art of Syd Mead: Visual Futurist جمع‌آوری شده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر گردید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا