برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
تریلر Blade Runner: Black Lotus

هر آنچه باید از سریال انیمه‌ای Blade Runner: Black Lotus بدانید

اتفاقات ناگفته دنیای Blade Runner را در انیمه‌اش ببینید

1%
  • 0/10
هر آنچه باید از سریال انیمه‌ای Blade Runner: Black Lotus بدانید ۰ ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

دنیای انیمه روزبه‌روز جایگاه بیشتری در دنیای رسانه پیدا کرده و شاهد انیمه‌های اقتباسی بیشتری هستیم. جدیدترین انیمه اقتباسی معرفی شده، عنوان Blade Runner: Black Lotus بوده که اولین پوستر و تریلر آن امروز منتشر شدند.

انیمه جدید Blade Runner: Black Lotus کار خود را به‌طور رسمی با انتشار اولین پوستر و البته اولین تریلر آغاز کرد. این سری انیمه‌ای با همکاری Adult Swim و Crunchyroll ساخته خواهد شد که مدتی‌ست به همکاری یکدیگر آمده و چندین انیمه را طی سال‌های آینده منتشر خواهند کرد و طبق نظر بسیاری از دوست‌داران انیمه، اسرار آمیزترین درمیان این انیمه‌ها، انیمه دنیای Blade Runner با نام Blade Runner: Black Lotus خواهد بود.

معرفی، تاریخ انتشار و تعداد اپیزودهای انیمه Blade Runner: Black Lotus

استودیوهای Adult Swim و Crunchyroll این انیمه را با همکاری Alcon Entertainment خواهند ساخت و گفته شده این عنوان شامل ۱۳ اپیزود می‌شود که اتفاقات آن در میان فیلم‌های Blade Runner که در سال ۱۹۸۲ و Blade Runner 2049 که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد رخ خواهند داد. در ادامه مشخص شد که شینجی آراماکی (Shinji Aramaki) از Ultraman و کنجی کامیاما (Shenji Kamiyama) از Ghost in the Shell: Stand Alone Complex وظیفه طراحی این انیمه در SOLA Digital Arts و شینیچیرو واتانابه (Shinichiro Watanabe) از Cowboy Bebop وظیفه کارگردانی Blade Runner: Black Lotus را برعهده گرفته‌اند.

انیمه Blade Runner: Black Lotus اولین بار در مراسم Comic-Con @ Home 2021 معرفی شد که از همان ابتدا توانست نظر بسیاری را به‌خود جلب کند و حال انتشار اولین پوستر و البته اولین تریلر از این سری انیمه‌ای باعث شد که بحث‌ها و دیدگاه‌های بیشتری پیرامون آن شکل بگیرد. تریلر و پوستر این عنوان، هر دو المان‌های سری Blade Runner را به‌خوبی نمایش داده و حس همیشگی این سری محبوب را به ما القا می‌کنند و البته به ما نشان می‌دهند که باید انتظار چه اتفاقاتی از این سری داشته باشیم. طبق اخبار منتشر شده، استودیوهای Adult Swim و Crunchyroll این انیمه را در فصل پاییز سال جاری میلادی منتشر خواهند کرد.

اولین پوستر رسمی انیمه Blade Runner: Black Lotus
اولین پوستر رسمی انیمه Blade Runner: Black Lotus

شخصیت‌ها و صداگذاران انیمه Blade Runner: Black Lotus

انیمه Blade Runner: Black Lotus در دو زبان ژاپنی و انگلیسی منتشر خواهد شد که وظیفه صداگذاری زبان ژاپنی و البته زیرنویس انگلیسی برعهده Crunchyroll و وظیفه دوبله زبان انگلیسی آن را Adult Swim برعهده گرفته است. در ادامه نیز می‌توانید شخصیت‌ها و صدا گذاران آن‌ها در Blade Runner: Black Lotus را مشاهده کنید.

اله (Elle): رپلیکنت (انسان نماها در سری Blade Runner) زن که برای هدفی نامشخص و سری ساخته شده که توسط جسیکا هنویک (Jessica Henwick) در زبان انگلیسی و آریسا شیدا (Arisa Shida) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

جوزف (Joseph): شخصی اسرار آمیز که صاحب معدن زباله‌ای مملو از قطعات یدکی در لس آنجلس است که توسط ویل یون لی (Will Yun Lee) در زبان انگلیسی و شینشو فوجی (Shinshu Fuji) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

آلانی دیویس (Alani Davis): نیرویی تازه کار در پلیس لس آنجلس که توسط سمیرا ویلی (Samira Wiley) در زبان انگلیسی و تاکاکو هوندا (Takako Honda) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

نیاندر والاس پدر (.Niander Wallace Sr): موسس و مدیر عامل شرکت Wallace Corporation که توسط برایان کاکس (Brian Cox) در زبان انگلیسی و تاکایا هاشی (Takaya Hashi) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

نیاندر والاس پسر (.Niander Wallace Jr): دانشمندی خارق‌العاده که تحت نظر پدر خود کار می‌کند که توسط وس بنتلی (Wes Bentley) در زبان انگلیسی و تاکهیتو کویاسو (Takehito Koyasu) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

مارلو (Marlowe): او یک Blade Runner بسیار خطرناک بوده که توسط جاش دوهامل (Josh Duhamel) در زبان انگلیسی و تایتن کوسونوکی (Taiten Kusunouki) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

جوزفین گرنت (Josephine Grant): همسر رئیس پلیس شهر لس آنجلس که توسط پیتون لیست (Peyton List) در زبان انگلیسی و یوشیکو ساکاکیبارا (Yoshiko Sakakibara) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

ارل گرنت (Earl Grant): رئیس پلیس شهر لس آنجلس که توسط استیون روت (Stephen Root) در زبان انگلیسی و هوچو اتسوکا (Hochu Otsuka) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

داک بجر (Doc Badger): دلالی در بازار سیاه که توسط بارخاد عبدی (Barkhad Abdi) در زبان انگلیسی و تاکایوکی کینبا (Takayuki Kinba) در زبان انگلیسی صداگذاری می‌شود.

سناتور بنیستر (Senator Bannister): سیاست مداری که نظراتی قوی درباره رپلیکنت‌ها دارد که توسط گرگ هنری (Gregg Henry) در زبان انگلیسی و ماسانه چوکایاما (Masane Tsukayama) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

دکتر ام (Doctor M): دکتر و پروفسوری خارق‌العاده در زمینه دارو که توسط هنری چرنی (Henry Czerny) در زبان انگلیسی و آکیو نوجیما (Akio Nojima) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

هوپر (Hooper): خبرنگاری تحت اختیار شرکت Wallace Corporation که توسط جیسون اسپیساک (Jason Spisak) در زبان انگلیسی و کازوکی یائو (Kazuki Yao) در زبان ژاپنی صداگذاری می‌شود.

اینگونه که به‌نظر می‌رسد با عنوانی بسیار پخته و کامل روبه‌رو هستیم و باید دید نظر منتقدان انیمه و البته فیلم‌های سینمایی درباره Blade Runner: Black Lotus چیست. آیا شما فیلم‌های سری Blade Runner را تماشا کرده‌اید؟ فکر می‌کنید این انیمه بتواند موفقیت سری سینمایی این عنوان را به‌دست آورد؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

تماشا کنید: تریلر جدید و زمان عرضه سریال Blade Runner: Black Lotus

مراسم NYCC این هفته میزبان ما بود تا ما اتفاقات زیادی را شاهد باشیم که از جمله آن‌ها می‌توان به اطلاعات جدید سریال انیمه‌ای Blade Runner: Black Lotus اشاره داشت.

استودیوهای Crunchyroll و Adult Swim، مراسم New York Comic Con را فرصت خوبی برای نگاهی تازه به انیمه Blade Runner: Black Lotus دیدند و درکنار آن تریلری تازه از آن نیز منتشر کردند. این سریال انیمه‌ای در تاریخ ۱۳ نوامبر سال جاری میلادی، برابر با ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۰ منتشر خواهد شد و شما می‌توانید دو قسمت ابتدایی آن را در Crunchyroll و Adult Swim تماشا کنید.

درکنار تاریخ اکران و البته تریلر Blade Runner: Black Lotus این دو استودیو نگاهی به ویژگی‌های کلیدی این سریال انیمه‌ای پیش‌روی خود داشتند. طی این مراسم، کارگردان اجرایی این انیمه، جوزف چو (Joseph Chou) اشاره داشت که Black Lotus در حقیقت از The Animatrix به‌وجود آمده است. او مدعی‌ست که Blade Runner یکی از تاثیرگذارترین فرنچایزهای سبک علمی-تخیلی‌ست و در کشور ژاپن طرفداران بسیاری دارد.

به گفته آقای چو ساختن انیمه‌ای از این سری اجازه داده آن‌ها اعماق این فرنچایز را بررسی کرده و درک و فهم طرفداران نسبت به رسانه‌های تولید شده از این سری افزایش یابد. چو در همین راستا گفت:

ما باید داستانی داشته باشیم که بتوان آن را گسترس داد.

ما درحال حاضر ۱۳ قسمت داریم و باید دید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. ما کلیت داستان را می‌دانیم، ولی چه چیزی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ در سوی دیگر شینجی آراماکی (Shinji Aramaki)، یکی از کارگردانان سریال، ما را روشن‌تر از پیش کرد و اشاره داشت که ما شاهد داستان انتقام یک رپلیکنت زن خواهیم بود. بااین حال به‌طور کلی Black Lotus مانند دیگر نسخه‌های این سری به دنبال هویت رپلیکنت‌ها و وضعیت خاص آن‌هاست.

کنجی کامیاوا (Kenji Kamiyawa) دیگر کارگردان این مجموعه اشاره کرد که ما شاهد شباهاتی با Ghost in the Shell خواهیم بود. ما می‌دانیم که شخصیت مثبت هر دو عنوان زن بوده و به‌دنبال واقعیت خود هستند. شخصیت اصلی ما در Black Lotus مانند تمام رپلیکنت‌های پیشین و پسین خود به دنبال این پرسش است که آیا روح دارد یا خیر.

سریال انیمه‌ای Blade Runner: Black Lotus در سال ۲۰۳۲ جریان داشته و اتفاقات آن درمیان Blade Runner و Blade Runner 2047 رخ می‌دهند. این نکته را باید در نظر داشت که این اتفاقات همه ۱۰ سال پس از حوادث Blackout سال ۲۰۲۲ رخ داده و کامیاوا درگیری سنگین با اتفاقات اجتماعی و پس‌رفت در امر تکنولوژی را تایید کرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments