تماشا کنید: تاریخ انتشار Blade Runner: Black Lotus مشخص شده است

دو قسمت ابتدایی در یک روز منتشر می‌شوند

شبکه ادالت سوییم در جریان رویداد New York Comic Con تاریخ انتشار Blade Runner: Black Lotus را اعلام کرد و تریلر جدیدش را به نمایش گذاشت.

دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) فیلمنامه‌نویس و کارگردان کانادایی در سال ۲۰۱۷ میلادی تلاش کرد فرنچایز بلید رانر را بار دیگر در مرکز توجه اصحاب سینما قرار دهد. حاصل تلاش او Blade Runner 2049 بود که به واسطه عملکرد تیم بازیگری، کارگردانی، فیلمبرداری، تدوین، طراحی صحنه، جلوه‌های بصری و وفاداری‌اش به قسمت اول مورد تحسین قرار گرفت و حتی به لیست بهترین آثار سینمایی سال راه یافت. با این حال، در زمینه تجاری موفق نبود. محصول مشترک سونی پیکچرز و وارنر در مقابل بودجه ۱۸۵ میلیون دلاری خود ۲۵۹ میلیون دلار فروخت تا ضرری حدودا ۸۰ میلیون دلاری را به سرمایه‌گذاران خود تحمیل کرده باشد. اگرچه این شکست تجاری آینده فرنچایز در سینما را در هاله‌ای از ابهام قرار داده، شرایط متفاوتی در تلویزیون برقرار است.

شبکه ادالت سوییم با همکاری کرانچی رول و وارنر روی سریال انیمیشنی بلید رانر کار می‌کند. این اثر Blade Runner: Black Lotus نام داشته و وظیفه تولیدش به استودیو ژاپنی سولو دیجیتال آرتس سپرده شده است. داستان بین Blade Runner و Blade Runner 2049 و در سال ۲۰۳۲ میلادی جریان داشته و حول محور یک رپلیکانت مونث (رباتی با ظاهر انسانی) می‌چرخد. او طی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد یک ماجراجویی خطرناک را آغاز کرده تا بتواند به هویت واقعی خود پی برده و خاطراتش را بازگرداند. اطلاعات مربوط به رپلیکانت‌ها به خاطر یک اتفاق در سال ۲۰۲۲ به صورت کامل پاک شدند.

ادالت سوییم در جریان New York Comic Con تاریخ انتشار Blade Runner: Black Lotus را به واسطه یک تریلر جدید اعلام کرد. ویدیویی که در رویداد به نمایش درآمد، در ثانیه‌های ابتدایی روی لس آنجلس تمرکز داشته و نماهای مختلفی از این شهر را نشان می‌دهد. در ادامه شاهد ورود ال هستیم که نقش اصلی را بر عهده دارد. اینطور که به نظر می‌رسد، شرایط روحی خوبی نداشته و با بحرانی دست و پنجه نرم می‌کند. تریلر سپس شخصیت‌های مختلف حاضر در داستان و برخی از صحنه‌های اکشن را به رخ می‌کشد.

سازندگان Blade Runner: Black Lotus تاکید دارند مخاطبان حین تماشای سریال با چهره‌های آشنا تجدید دیدار می‌کنند. تا به این لحظه هیچ گونه اطلاعاتی از چهره‌های آشنا به اشتراک گذاشته نشده است. Black Lotus همچنین اولین سریالی است که با محوریت فرنچایز بلید رانر ساخته شده می‌شود. در گذشته اقتباس‌های انیشمینی‌اش ساخته شده بودند اما هیچ کدام سریالی نبودند. از اقتباس‌های انیمیشنی می‌توان به Blade Runner Black Out 2022 اشاره کرد که به نحوه پاک شدن اطلاعات مربوط به رپبیکانت‌ها می‌پردازد. در ضمن، Black Out 2022 توسط شینیچیرو واتانابه (Shinichirō Watanabe) کارگردانی شده بود که به عنوان یک تهیه‌کننده روی تولید Black Lotus نظارت دارد.

ریدلی اسکات (Ridley Scott) خالق بلید رانر به شمار می‌رود. او در یکی از مصاحبه‌های خود در سال ۲۰۱۵ میلادی فاش کرد به ساخت فیلم‌های بیشتر با محوریت فرنچایز مزبور تمایل دارد. دو سال بعد، دن ویلنوو جملات مشابهی را به زبان آورد. او تاکید داشت در صورتی که Blade Runner 2049 بتواند انتظارات را برآورده کرده و به اثری موفق تبدیل شود، فیلم سوم را جلوی دوربین ببرد؛ اتفاقی که می‌دانیم رخ نمی‌دهد. البته اسکات همچنان به ساخت فیلم سوم امیدوار بوده و به طرفداران اطمینان خاطر داده آن را خواهد ساخت.

در انتها، دو قسمت ابتدایی سریال Blade Runner: Black Lotus در تاریخ ۲۲ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۳ نوامبر) پخش خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا